אדריכלות ובניה בישראל

מרכז הדרכה פתוח

בניית בית: המדריך המלא

בניה  עצמית היא תהליך בו אדם פרטי מחליט לבנות בית מן היסוד, או לחילופין להרחיב בית קיים. מלבד העובדה שמדובר בעניין רגשי וכלכלי ממדרגה ראשונה, מדובר בתהליך מורכב הדורש מכם סבלנות וידע.

לפניכם שני מדריכים:

בניית בית: שלב אחרי שלב- כתבתי כאן סדרת מדריכים פשוטה וקלה להבנה אשר תעניק לכם כלים  לכל שלב בעת בניה חדשה או הרחבה של בית: מה לדרוש? איך להכין את עצמכם? לאיזה תוצאה לצפות? בהצלחה!

בניית בית- נושאים משלימים- מאמרים שנכתבו ע"י יועצים שונים ונוגעים בעניינים יותר נקודתיים, כגון בחירת חלונות, ריצוף ושלל עצות נוספות.

במידה ויש לכם עדיין שאלות- תוכלו להפנות אותם אלי בפורום אדריכלות והיתרי בניה, או ליועצים הנוספים שלנו בפורומים   איטום בידוד וליקויי בניה  או פורום מקרקעין ומשפט.

סיווגי משנה

 • מחשבון שיפוץ ובניה
  בשת"פ עם חברה חיצונית

  מחשבון השיפוץ והבניה הופך את הפרוייקט למשהו שניתן להתייחס אליו מבחינת עלויות מימון.

   

   

  בית לדוגמא

  כיצד ניתן לתכנן על אותו מגרש שני מבנים שונים בתכלית?  איך יוצרים תחושת מרחב למרות אחוזי בניה מוגבלים?
  תכנון גמיש: איך יוצרים הפרדה ליח' דיור עתידית?  איכות אסתטית: כיצד משתמשים בטקסטורות השונות להדגשת הגושיות במבנה?

   

  בניית בית

   מה לציין בחוזה מול הקבלן?  מתי להזמין מודד? איזה בלוק עדיף?  איזו צנרת עדיפה? אילו הכנות יש לבקש בתשתית  החשמל?  מדוע לא רצוי להשתמש בחול כתשתית לריצוף?  איך מונעים את מפח הנפש הנלווה לליקויי האיטום?

  פיקוח בניה
  ארז מירב, עורך האתר

  מהם היתרונות והחסרונות של שיטת "עד מפתח"?   איך לטפל בנושא הבטיחות באתר? האם יש צורך בפיקוח צמוד על איכותה של הבניה?  מהם תחומי האחריות של היועצים?  מהי אחריותו המשפטית של היזם?

  היתר בניה
  ארז מירב, עורך האתר

   מהם זכויותיו וחובותיו של היזם במהלך התהליך? אילו רשויות מעורבות בתהליך? כיצד ניתן לערער על החלטת וועדה?  מהו ההבדל בין טופס- 2 לטופס- 4? כיצד מתחברים לתשתיות?  מדוע חשוב לקבל תעודת גמר?

 • חתימת שכנים על היתר בניה
  ארז מירב, עורך האתר

  אני מקבל המון פניות בפורום אדריכלות באתר, של בעלי דירות בבית משותף שמבקשים לקבל היתר בניה, אבל נתקלים בבקשה שהיא לפעמים "בלתי עבירה" של החתמת 75% מהדיירים בבניין. בשל סכסוך זה או אחר, השכנים מסרבים לחתום. ניתן לעשות משהו בעניין? בהחלט!

   

  מבנים ניידים
  מומחי ארבל שטראוס

  כולנו חולמים על בית ולרוב, מבנה נייד אינו נכלל בחלומות שלנו על בית פרטי עם גינה ונוף פסטורלי. עם זאת מבנים ניידים מאפשרים פתרון לא רע בכלל, מהיר זול ויעיל ועם גימורים טובים- אף אחד בכלל לא ירגיש שבניתם בית בחצי מחיר.

   

  שיפוץ דירה
  יועצי Myarchitect

   יש הרבה חשיבות לפרטים בעת שיפוץ כאשר מדובר בדירות קטנות. מאחר ובדירות כאלה לא עומד לרשותנו שטח גדול, הרי שעלינו להיות הרבה יותר יצירתיים ולקחת בחשבון שכל פעולה שאנחנו עושים. תהיה לכך השפעה, בין אם זה על איכות החיים שלנו במקום ובין אם זה על תקציב של השיפוץ וכמובן השפעות על ערך הנכס בעתיד.

   

  רצפת בטון
  אדריכלות ובניה בישראל, בשיתוף יועצי טכנוקריט

  עד לפני כמה שנים הרעיון של בטון חשוף במבנים היה אוונגרדי בעולם העיצוב והבנייה. איש לא היה מאמין שדבר כזה יכול למכור, שמישהו ירצה בטון חשוף בבית שלו. כיום זה כבר לא כך. בטון חשוף משמש יותר ויותר מבנים, הן בתוך הבית והן מחוץ לבית כאלמנט עיצובי רעיוני, המשלב יופי ופשטות.

  בניה זולה
  ניסים חכמון, מנהל ומפקח בניה

  איך מוזילים את עלויות הבניה? לשאלה זו עונה מפקח בניה מקצועי, עם תובנות שמגיעות הישר מהשטח. למדו כיצד מוזילים מעקות, חלונות, ריצוף, וקבלו עצה מועילה לגבי בניית מרתף.

מודעות

.


חדש!

אינדקס הבניה בישראל עולה לאוויר בימים אלו בגרסת הרצה.
העסקים שירשמו לאינדקס בתקופת ההרצה, ימשיכו להתפרסם ללא עלות עם סיום הפיתוח.

כיצד אוסיף את העסק שלי לאינדקס העסקים?

1. ראשית, בצע הרשמה קצרה  ומהירה לאתר (או כניסה במידה ונרשמת בעבר).
2. לאחר מכן,  לחץ כאן ליצירת כרטיס עסק.
3. לאחר שסיימת, ביכולתך לקדם את כרטיסך למקום בולט בדף הראשי. לפרטים נוספים לחץ כאן.

Subscribe to בניית בית: המדריך המלא