אדריכלות ובניה בישראל

מרכז הדרכה פתוח

פנג שואי - אוסף של אמונות טפלות או כלי שימושי?

גירסה להדפסהSend by email
גליה לביא, יועצת
תאריך בדיקת עדכניות: 
09-01-2022
קטגוריות: 

מבוא

תורת הפנג שואי הגיעה למערב בסערה והיא נושאת עימה את הסודות לחיים מאושרים, לזוגיות טובה, לשגשוג כלכלי ועוד. אך בעוד הסינים מתייחסים לתורה הזו כאל אורח חיים ומתכננים את צעדיהם לפיה, אנשי המערב לקחו מהתורה בעיקר את "התיקונים". כלומר, לאחר המעשה (בניית בית, רכישת דירה...), הם מחפשים כיצד לתקן ולהביא את הברכה לבית.
כאנשים אשר זמנם יקר להם, לא התעמקו אנשי המערב בתורת הפנג שואי המורכבת, אלא יצרו ממנה תורה מצומצמת יותר.

וכך, התפתחו חנויות שלמות שמשווקות "מוצרי פנג שואי" שמבטיחים לכל קונה שהפריטים הללו הם-הם שיביאו לו את השגשוג המיוחל. יועצים רבים נגררו אחר הביקוש והם מספרים ללקוחותיהם את מה שהללו מעוניינים לשמוע.
לא פלא שישנם כאלו המתייחסים לפנג שואי כאילו מדובר באוסף של אמונות טפלות, או תורה רוחנית-מיסטית.

פנג שואי- סקירה

מקור תורת הפנג שואי בתצפיות מרובות וחקר גורמי שמיים, מזג האוויר, מבנה הקרקע והיחסים ביניהם. כתוצאה ממחקרים אלו, הרכיבו הסינים, בין היתר, מחזורים אנרגטיים ולוח שנה. האנרגיה, עפ"י הסינים, אינה נשארת קבועה, אלא משתנה לפי כיוון וזמן.

[bagua- map] חלוקת הזמן הסינית עוסקת במחזורים בני 180 שנה המתחלקים ל 9 תת-מחזורים בני 20 שנה כל אחד. כרגע אנו נמצאים במחזור 8, שהחל בפברואר 2004. בכל תת-מחזור, קיימים 16 טיפוסי בתים, הנקבעים לפי כיוון החזית המדויק שלהם.
לכל בית איכות אנרגטית שונה וכן מערך אנרגטי (המכונה "מפת כוכבים מעופפים") המשתנה מחדר לחדר בבית. לפי מפת הכוכבים המעופפים, ניתן לקבוע אילו חדרים טובים מבחינה אנרגטית ואלו - לא.

האידיאל יהיה לתכנן את הבית מראש וכך "להרוויח" אנרגיה חיובית בחדרי המגורים, וכן למקם שירותים/מחסן באזורים השליליים. אם הבית כבר קיים, ניתן לעשות תיקונים שונים כדי להחליש את השפעתה של אנרגיה שלילית ולחזק את החיובית.

לאלו מכם המתכננים בניית בית או שיפוץ רציני, כדאי לדעת שמועד הבניה/השיפוץ, קובעים את המחזור האנרגטי של הבית. מפת הכוכבים המעופפים מורכבת בהתאם לכיוון החזית ומועד הבניה/השיפוץ. הכוכבים המעופפים משתנים בפרקי זמן קצרים ביותר - כל שנה וכל חודש.

 

גליה לביא 
"דרך הפנג שואי"
מקור המאמר:www.articles.co.il

מודעות

.


חדש!

אינדקס הבניה בישראל עולה לאוויר בימים אלו בגרסת הרצה.
העסקים שירשמו לאינדקס בתקופת ההרצה, ימשיכו להתפרסם ללא עלות עם סיום הפיתוח.

כיצד אוסיף את העסק שלי לאינדקס העסקים?

1. ראשית, בצע הרשמה קצרה  ומהירה לאתר (או כניסה במידה ונרשמת בעבר).
2. לאחר מכן,  לחץ כאן ליצירת כרטיס עסק.
3. לאחר שסיימת, ביכולתך לקדם את כרטיסך למקום בולט בדף הראשי. לפרטים נוספים לחץ כאן.