שכן פרסם הקלה – לא קיבלתי הודעה

  • This topic is empty.
מוצגות 3 תגובות – 1 עד 3 (מתוך 3 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
  • #34083
    ארז מירב
    מנהל בפורום

    פרסום הקלה- מכתב רשום

    שלום, ע"פ החוק יש צורך במכתב רשום, ויש לפרסם, בנוסף לעיתון גם בשטח עצמו: יש להדביק מודעה ברורה בחזית הבניין נשוא ההקלה, וכן בחזית שני הבניינים הסמוכים. מבקש ההיתר וההקלה חתם על הצהרה משפטית כי כך עשה, (ראה טפסים- היתר בניה) ואם תעביר הצהרות ממך ומהשכנים שזה לא בוצע- ההיתר יבוטל, ויש פה גם עניין פלילי.



    בברכה,

    ארז מירב,
    עורך "אדריכלות ובניה בישראל"
    בעל הסטודיו "אדריכלות אחרת"
    שירותי יעוץ: עריכת תוכן, ניהול תוכן, ניהול פרוייקטים לאתרי אינטרנט.
    erez@architecture.org.il

    #28729
    menakem
    משתתף

    שכן פרסם הקלה – לא קיבלתי הודעה

    נודע לי שניתן היתר בבניין שבו אני מתגורר. ההיתר היה כרוך בהקלה
    לא קיבלתי שום מכתב מהעיריה אודות ההקלה [ כנראה שפרסמו באיזה עתון נדח]
    האם זה חוקי ? האם החוק מסתפק בפרסום בעיתון , או שמא אפשר לערער על ההיתר היות והוועדה לא יידעה אותי באופן פרטני כנדרש בחוק  [מכתב רשום]
    סעיף 149

    . תנאים מוקדמים למתן היתר לשימוש חורג או למתן הקלות (תיקון: תשמ"ח, תשנ"ה)
    (א) הועדה המקומית לא תתיר שימוש חורג ולא תיתן הקלה ולא תאשר בתשריט חלוקת קרקע סטיה מתכנית אלא לאחר שנתמלאו אלה:
    (1) פורסמה, על חשבון המבקש, בעתון הודעה המפרטת את מהות הבקשה להקלה או להתרת שימוש חורג או לאישור תשריט חלוקת קרקע בסטיה מתכנית והקובעת מועד סביר להגשת התנגדויות;
    (2) הודעה המפרטת את מהות הבקשה כאמור בפסקה (1) הוצגה במקום בולט בחזית הקרקע או הבנין שעליהם חלה הבקשה במשך התקופה להגשת ההתנגדויות ובדרך שתיקבע על ידי הועדה המקומית או מי שמינתה לכך בדרך כלל;
    (2א) הועדה המקומית מסרה על חשבון המבקש הודעה המפרטת את מהות הבקשה כאמור בפסקה (1) ועל המועד להגשת התנגדויות לועדה המקומית –
    (א) לכל הבעלים והמחזיקים בקרקע או בבנין שלגביהם הוגשה הבקשה;
    (ב) לכל הבעלים והמחזיקים בקרקע או בבנין הגובלים בקרקע או בבנין שלגביהם הוגשה הבקשה;
    (ג) לכל הבעלים והמחזיקים בקרקע או בבנין, אשר לדעת הועדה ייפגעו או עלולים להיפגע מאישור הבקשה.
    הודעה כאמור תימסר או תישלח לפי מענם הידוע של הבעלים והמחזיקים;

    #34082
    nana-pirsum
    משתתף

    Re: פרסום הקלה- מכתב רשום

    צוות המומחים של נענע פרסומי נדל"ן עונה:על פי חוק התכנון והבניה הפרסום בשטח הבניין נשוא הבקשה בלבד. במידה ולא נמסרו הודעות לשכנים אזי יש צורך בפרסום בבניינים השכנים בהתאם למתואר בחוק.למידע נוסף בקרו אצלנו באתר:-pirsum.co.il


מוצגות 3 תגובות – 1 עד 3 (מתוך 3 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.
דילוג לתוכן