Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

ביטוח מקצוע – אדריכל

• This topic is empty.
מוצגות 4 תגובות – 1 עד 4 (מתוך 4 סה״כ)
  • מאת
    תגובות

ביטוח מקצוע – אדריכל

בוקר טוב,
    סיימנו את השלד, ועקב מצללות נוספות שינוי חלונות חזית בבית והגדלה של 6 מ"ר ,  עקב עכך אנו צריכים לעדכן תוכניות, חזיתות, חתכים, תוכנית בינוי, חישוב שטחים, טבלאות שטחים מול האדריכל והועדה.
    מעבר לשעות העבודה וההגדלה שרשומים בחוזה , מבקש האדריכל :  "בנוסף, יש לשלם 5000 ש"ח עבור הגדלת הביטוח המקצועי לעבודה זו". 
    זה דבר שלא נרשם בחוזה , נרשם כי האדריכל מבוטח ב ביטוח   CLAIMS MADE
    מה פרוש הגדלת ביטוח מקצועי? והאם עליי לשאת בתשלום זה? כל אחד יכול לקבוע סכום שהוא רוצה?
    יש לי תחושה שהוא מנסה לעשוק אותי !    איך  עובד נושא הביטוח בדיוק?  
    אודה להבהרה בהקדם.
    מכיון שעד שלא אשלם לא יתחיל להכין תכניות.

ארז מירב
    מנהל בפורום

ביטוח מקצועי לאדריכל

שלום,זו הפעם הראשונה שאני נתקל במצב כזה, בו אדריכל מבקש השתתפות בביטוח המקצועי שלו עקב שינוי היתר הבניה. הייתי שמח לשמוע את נימוקיו. בעיקרון, הפרמיה היא שנתית, ואינה משתנה אם הוא מתכנן שוב את המבנה או מגדיל את נפח העבודה בפרוייקט מסויים, לבטח לא כשהגדלת נפח העבודה היא כה מזערת, ביחס להכנסותיו השנתיות. יש להיוועץ בעו"ד.

ארז מירב -meirav.com" target="_blank">יועץ מומחה לנושאי תכנון ורישוי        

ארז מירב
    יועץ מומחה בתחום התכנון והרישוי,
    הכנת חוות דעת לבימ"ש ויעוץ אדריכלי כללי
    erezmeirav1@gmail.com
    erez-meirav.com

תודה -ועוד שאלה ברשותך….

תודה, כפי שחשבתי… האם במידה ולא אענה לבקשתו לתשלום הדברים יתפוצצו, האם הוא יכול להחזיק את קובץ העבודה אצלו ולא להעביר לגורם אחר?  (האוטוקד)  כי מבחינת אבני דרך לתשלום, שילמנו על הגשת התכניות להיתר ויותר מכך…. מפני שאם אני פונה לאדריכל אחר עליו לקבל קובץ זה ולא הוא יצטרך לשרטט הכל מחדש לשינויים וזה עלויות מטורפות ומיותרות בשלב זה .      

ארז מירב
    מנהל בפורום

ביטוח מקצועי לאדריכל

במקרה כזה בהחלט יש לערב עו"ד שיכול להוציא לו צו "עשה" למסירת התכניות ולתבוע על כל יום איחור בהגשת התכניות מרגע שביקשתם ממנו לעשות כך.  רצוי להצטייד בחוו"ד של אדריכל לגבי מה נהוג בשוק, והאם הבקשה שלו סבירה.

ארז מירב -meirav.com" target="_blank">יועץ מומחה לנושאי תכנון ורישוי        

ארז מירב
    יועץ מומחה בתחום התכנון והרישוי,
    הכנת חוות דעת לבימ"ש ויעוץ אדריכלי כללי
    erezmeirav1@gmail.com
    erez-meirav.com

מוצגות 4 תגובות – 1 עד 4 (מתוך 4 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.
דילוג לתוכן