Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

בנייה

• This topic is empty.
מוצגות 3 תגובות – 1 עד 3 (מתוך 3 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
    -3713
    משתתף

בנייה

שאלה:  אני מעוניין לקנות שטח חקלאי ולבנות עליו בית, כאשר שאלתי חברים /ומושבניקים הם טענו שניתן לבנות בית אך הוא חייב להיות נייד / על עמודים של 50ס"מ לפחות . האם זה נכון? בנוסף היה מישהו שאמר לי שאני יכול בתנאי שיש לי 3 דונם אדמות.

ארז מירב
    מנהל בפורום

Re: בנייה על שטח חקלאי

אסור לבנות בית על שטח חקלאי. גם לא קראוון ולא אוטובוס ולא כלום. אפילו  אוהל צריך היתר אחרי 3 חוד' בשטח… זה החוק. מותר רק סככה חקלאית (וגם- לא בכל מקום- יש לברר ספציפית). אחרי שבונים סככה- יש לבקש אישור לשימוש חורג למטרות תיירות (להדרכת קבוצות על צמחי תבלין למשל), וא אפשר בחסות החוק להכשיר מבנה ראוי.  שוב, עדיין לא מדובר על מגורים. על מנת שאפשר יהיה לבנות מבנה מגורים על שטח חקלאי יש לבקש שינוי יעוד לקרקע. רוב הסיכויים שהוועדה תתנגד. זה עוזר אם מישהו כבר הצליח לעשות שינוי יעוד בקרבת מקום. בכל מקרה זה לוקח שנים, עולה הרבה כסף (אגרות מיסים, היטלי השבחה ושכר למתכננים).

ארז מירב
    יועץ מומחה בתחום התכנון והרישוי,
    הכנת חוות דעת לבימ"ש ויעוץ אדריכלי כללי
    erezmeirav1@gmail.com
    erez-meirav.com

Re: בנייה על שטח חקלאי

הדרך הנכונה היא לפנות לוועדה לתכנון ובנייה לשלם אגרה בסך 170 ש"ח ולקבל דף מידע ובו פירוט של זכויות הבנייה ואפשרויות ניצולן. ניתן לקבל מידע גם דרך אתר מנהל מקרקעי ישראל אך אין ודאות שזהו המידע המדוייק.

בברכה, יעקב צפריר, עו"ד ושמאי מקרקעין      

מוצגות 3 תגובות – 1 עד 3 (מתוך 3 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.
דילוג לתוכן