Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

בניית ממ"ד בבית קיים.

• This topic is empty.
מוצגות 14 תגובות – 1 עד 14 (מתוך 14 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
    -3927
    משתתף

חובת הגדלת ממ"ד- ל-9 מ"ר?

שלום, תכננתי בית פרטי עם ממ"ד בגודל 7 מ"ר ברוטו. כעת נמסר לי שעלי לשנות את התוכנית ולהגדיל את הממ"ד  ל9 מ"ר נטו !!! האם זה נקבע כבר כחוק ?  באתר הכנסת לא מצאתי מידע . בפיקוד העורף טוענים שכל עוד התוכנית לא אושרה בוועדה עלי להגדיל את הממ"ד. חשוב לי לציין שהממד לא ישמש אותי כחדר שינה אלא הוא יהיה ליד הסלון ואני לא מעוניינת להקטין את הסלון ולהגדיל את הממד עיזרו לי האם יש באפשרותי לא להגדיל? תודה רינת

ארז מירב
    מנהל בפורום

הגדלת שטח ממ"ד

אכן, החל מ 15/8/07 ישנה חובה לתכנן ממ"ד המכיל 9 מ"ר נטו.  כמו כן ניתן כיום לקבל "זיכוי" גבוה יותר בעבורו, בחישוב השטחים. זיכוי השטחים: עד היום "זוכה" כל בית ב- 7.5 מ"ר משטחו, כלומר- לא נחשב השטח הזה בחישובי השטחים העיקריים למגורים. כמו כן ניתנו הקלות בתשלום אגרות בניה/ היטל השבחה וכד' על 7.5 מ"ר, בהנחה שבנית ממ"ד.  החל מהיום ניתן יהיה לקבל זיכוי בשיעור של 12 מ"ר (שטח הממ"ד +שטח היטל קירותיו).  12 המ"ר האלו יחושבו במניין "שטחי השירות" של המבנה. גם אחוזי הבניה נהנים מכך: אם הוגבל בית ל-160 מ"ר שטח עיקרי, ניתן  בפועל לבנות 160 מ"ר + 12 מ"ר נוספים= 172 מ"ר.  סייג אחד: במידה ובונים את הממ"ד בקומת מרתף, לא ניתן לבנות מעל פני האדמה 172 מ"ר. הגדלת זיכוי השטחים תאפשר לך להשאיר את הסלון בגודל שרצית.

ארז מירב
    יועץ מומחה בתחום התכנון והרישוי,
    הכנת חוות דעת לבימ"ש ויעוץ אדריכלי כללי
    erezmeirav1@gmail.com
    erez-meirav.com

-3927
    משתתף

בניית ממ"ד בבית קיים.

שלום, ראשית תודה על התיחסותך לשאלתי לגבי גודל הממ"ד וחישוב אחוזי שטחים, אך חשוב לציין שאני בונה את הממ"ד בתוך בית קיים. ואילו תוספת הבניה החדשה היא על הגג (אני גרה בבית פרטי).
    ולכן הגדלת הממ"ד בבית הקיים מקטינה לי מאוד את הבית. האם לא ניתן לקבל הקלה בגודל הממ"ד כאשר הוא נבנה בתוך בית קיים?
    בתודה, רינת.

ארז מירב
    מנהל בפורום

הקלות בניה: ממ"ד

ההקלות הנוגעות לבניית ממ"ד אינן נוגעות להקטנת שטחו, (כעת- מינימום 9 מ"ר נטו) אלא רק לקו הבנייין הדרוש לו, או במילים אחרות- ניתן לקרב את הקיר החיצוני של הממ"ד לכיוון גבול המגרש, הרבה מעבר למה שמותר בבניה רגילה. לדוגמא: אם קו הבניין האחורי הנו 6.0 מ', והקיר האחורי של חדר רגיל (או סלון) לא יכול להיבנות מעבר לקו זה, הרי המחוקק מאפשר לבנות את הקיר של הממ"ד בהקלה של 30%, כלומר עד 4.2 מ' מגבול המגרש. קיימת הקלה גם לגבי קו בניין קדמי וצדדי, והכל בתנאי שחלון הממ"ד לא יפנה לכיוון קו הבניין. כדאי להתייעץ עם האדריכל/ית שלך כיצד ניתן להשתמש בהקלה זו וכיצד להינות מזיכוי השטחים המוגדל בגין הממ"ד (12 מ"ר).

ארז מירב
    erezmeirav1@gmail.com
    erez-meirav.com

ג'ודי
    משתתף

Re: חובת הגדלת ממ"ד

בבקשה לאישורי בנייה שהגשתי (ועדין לא אושרה) הממ"ד המתוכנן הוא 5 מ"ר.  החוק החדש דורש עכשיו ממ"ד של 9 מ"ר. אבל, במצב הנתון יש לי אפשרות טכנית  להגדיל את הממ"ד המתוכנן ל-8 מ"ר בלבד. אחרת צריך יהיה להתחיל את כל תהליך התכנון וההגשה מחדש. נאמר לי שיש לי אפשרות להשאר עם ממ"ד של 5 מ"ר או להגדילו ל-9 מ"ר ואין פשרות.  האם אי אפשר לקבל הקלה וליהנות מפצוי יחסי בשטח? הרי אילו יצא החוק לפני  כמה חודשים ודאי הייתי מתכננת ממ"ד של 8 מ"ר ונהנית מן הפצוי המוגדל. בתודה, ג'ודי

ארז מירב
    מנהל בפורום

שטח ממ"ד

שלום, אצטט ממך ואענה: "נאמר לי שיש לי אפשרות להשאר עם ממ"ד של 5 מ"ר או להגדילו ל-9 מ"ר ואין פשרות "  – למיטב ידיעתי זה נכון, רק במידה והג"א כבר חתום על התכניות הקודמות בנות 5 מ"ר ממ"ד. אך במידה והג"א לא חתם עליהן, תהיו חייבים בכל מקרה לתכנן שוב, והפעם עם 9 מ"ר נטו. (אין מצב ל- 8 מ"ר כעת) "האם אי אפשר לקבל הקלה וליהנות מפצוי יחסי בשטח? הרי אילו יצא החוק לפני  כמה חודשים ודאי הייתי מתכננת ממ"ד של 8 מ"ר ונהנית מן הפצוי המוגדל." -1.  זיכוי השטחים יהיה 7.5 מ"ר במקרה של 5 מ"ר נטו, ו-12 מ"ר במקרה של 9 מ"ר נטו. אין " הקלה" אחרת. 2.  גם אילו יצא החוק לפני כמה חודשים לא יכולת לתכנן ממ"ד בן 8 מ"ר, אלא רק 9 מ"ר נטו.

ארז מירב
    erezmeirav1@gmail.com
    erez-meirav.com

ilanz
    משתתף

הקלות בקו בניה: ממ"ד

ארז שלום, אשמח אם תוכל להפנות אותי, היכן ניתן למצוא סעיף בגין הקלה זו בחוקי הבניה.  בתודה, אילן

ארז מירב
    מנהל בפורום

קו בניין ממ"ד

שלום, מדובר בתקנות פנימיות. אפנה אותך למאמרו של ד"ר בן עזרא: מרחב מוגן.

ארז מירב
    erezmeirav1@gmail.com
    erez-meirav.com

ilanz
    משתתף

Re: קו בניין ממ"ד

ארז, תודה על תגובתך המהירה. בהודעה שלך ציינת כי ניתן לקבל הקלה גם בקו בניין קידמי. במאמרו של ד"ר בן עזרא , יש התייחסות רק לקו בניין אחורי וצדדי. בעקבות ברור עם ועדת התכנון באזורי (מועצת עירון) , נאמר לי כי אין אפשרות לקבל הקלה בקו בניין קידמי, האם ידוע לך אחרת?   תודה מראש, אילן

ארז מירב
    מנהל בפורום

Re: הקלות בניה

אילן, איזכור הקו הקדמי נעשה מזיכרוני לגבי בית שתיכננתי בחולון. עם זאת, ייתכן שאני טועה. (-:

ארז מירב
    erezmeirav1@gmail.com
    erez-meirav.com

morrisben
    משתתף

ממ"ד- בקומת עמודים

אני גר בבית משותף בקומה ראשונה מעל קומת עמודים. האם ניתן לקבל היתר בניה לממ"ד מתחת לדירתי בקומת הקרקע עם מדרגות ירידה מתוך הדירה?

ארז מירב
    מנהל בפורום

Re: ממ"ד בקומת עמודים

שלום, לדעתי לא יהיה ניתן משיקולי תכנון ומשיקולים הקשורים לזכות הדיירים על הקרקע. אין מניעה לבנות ממ"ד בקומה א', בתנאי ש-70% מהקירות שלו ממשיכים למטה, עד היסוד.

ארז מירב
    erezmeirav1@gmail.com
    erez-meirav.com

-3575
    משתתף

מהו שטח נטו הנדרש לממד

ברצוני לדעת מהו השטח נטו הנדרש לממד וכן מהו השטח הנחשב כשטח שרות בבקשה להתר בניה

ארז מירב
    מנהל בפורום

Re: מהו שטח נטו הנדרש לממד

שלום, לממ"ד יש צורך ב- 9 מ"ר נטו. ניתן לשייך 12 מ"ר (כולל היטל קירות) לטובת שטחי השירות במבנה. תקנות: שטח ממ"ד.

ארז מירב -meirav.com" target="_blank">יועץ מומחה לנושאי תכנון ורישוי        

ארז מירב
    erezmeirav1@gmail.com
    erez-meirav.com

מוצגות 14 תגובות – 1 עד 14 (מתוך 14 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.
דילוג לתוכן