Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

בניית קיר בטון בין שתי חלקות עם הפרשי גובה

• This topic is empty.
מוצגות 5 תגובות – 1 עד 5 (מתוך 5 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
    רמי דר
    משתתף

שלום רב,
    שכן שלי (מגרש נמוך) בנה קיר בטון על גבול המסלעה שמפרידה בינינו. כאשר בעת שנעדרנו מהבית הוא פלש לשטח שלי, הרס את המסלעה, בנה קיר בטון בגובה כ- 1.5 מטר עם הגבול והבסיס של הקיר נמצא בתוך החלקה שלי, לאחר מכן הוא החזיר את הסלעים מעל הקיר בחלקה שלי.
    מצ"ב התוכנית שהגיש לקבלת היתר, הבנתי אחרי התייעצות בזמנו עם איש מקצוע שהוא אמור להתרחק מהגבול בין שתי החלקות, ולבנות את כל קיר הבטון כולל הבסיס בחלקה שלו בלבד. האם זה נכון?
    במידה ולא, באיזה דרכים אפשר לפעול? משפטי? לפנות לוועדה המקומית לפני אכלוס הבית?
    תודה מראש

ארז מירב
    מנהל בפורום

שלום, אכן לפי ההיתר הוא היה צריך לבנות את כל הקיר בשטחו. עם זאת, לא ניתן לבנות כך ללא פירוק בפועל של המסלעה לצורך בניית הבסיס, כאשר הרגל של הבסיס מחוייבת לבלוט גם לשטח שלך מבחינה קונסטרוקטיבית כמשענת. אמנם לא רואים זאת בהיתר, כי בוועדה לא נכנסו לזה (רשלנות לכאורה). עוד רשלנות לכאורה- לפי התכנית נוצרת מדרגה בגובה 150 ס"מ שמחוייבת בגדר קלה למניעת נפילה- לא קיים בהיתר. ככלל, מותר לשכן לדרוש פירוק המסלעה עקב פגיעה בזכותו לעשות שימוש בחצר הצמודה לו. במקרה כזה, אם היה מביא את זה לערכאות, היית כנראה מחוייב להשתתף בחצי עלות בניית החומה והגדר הקלה, ובניה בדיוק על הגבול- זאת ע"פ תקדימים משפטיים קודמים.

ארז מירב -meirav.com" target="_blank">יועץ מומחה לנושאי תכנון ורישוי        

ארז מירב
    יועץ מומחה בתחום התכנון והרישוי,
    הכנת חוות דעת לבימ"ש ויעוץ אדריכלי כללי
    erezmeirav1@gmail.com
    erez-meirav.com

רמי דר
    משתתף

גדר קלה/ מסלעה תקנית

תודה רבה על התשובה. עוד שאלה: האם ניתן לבקש מהוועדה בשלב הנוכחי שתכריח אותו להקים גדר קלה?  האם אפשר לבקש מהוועדה שתחייב אותו בתקינות המסלעה שבנה ? תודה

ארז מירב
    מנהל בפורום

גדר קלה/ מסלעה תקנית

האם ניתן לבקש מהוועדה בשלב הנוכחי שתכריח אותו להקים גדר קלה? – בוודאי. האם אפשר לבקש מהוועדה שתחייב אותו בתקינות המסלעה שבנה ?- פגיעה ברכוש אינו מעניינה של הועדה המקומית. אם נגרם נזק בשל חוסר תיאום אתכם- פנה לעורך דין.

ארז מירב -meirav.com" target="_blank">יועץ מומחה לנושאי תכנון ורישוי        

ארז מירב
    יועץ מומחה בתחום התכנון והרישוי,
    הכנת חוות דעת לבימ"ש ויעוץ אדריכלי כללי
    erezmeirav1@gmail.com
    erez-meirav.com

רמי דר
    משתתף

תודה רבה

תודה רבה

מוצגות 5 תגובות – 1 עד 5 (מתוך 5 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.
דילוג לתוכן