Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

גדר בטון בין 2 דירות גן

• This topic is empty.
מוצגות 9 תגובות – 1 עד 9 (מתוך 9 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
    שחר שמשון
    משתתף

גדר בטון בין 2 דירות גן

שלום רב.
    אני גר בדירת גן, ומשמאלי שכן בדירת גן. כל אחד גר בבנין מגורים נפרד, אבל הגינות צמודות.
    ישנו הפרש גובה בין הגינות שלנו של מטר. הגינה שלי גבוהה משל השכן.
    בין הגינות בנה הקבלן קיר בטון, שמחזיק את כל האדמה בגינה שלי.
    כנראה שהקבלן לא טרח לשים איטום בקיר הבטון.
    הקיר בצד של השכן מתקלף, ורואים שהוא ניזוק מרטיבות.
    השכן טוען שזה מגיע מהגינה שלי כאשר יורד גשם, או כאשר פועלת אצלי מערכת השקיה.
    רציתי לשאול האם יש לי אחריות משפטית כלשהי כלפי הנזק שנגרם לקיר בצד של השכן?

ארז מירב
    מנהל בפורום

גדר בטון בין 2 דירות גן

שלום, ע"פ תקדימים משפטיים, במקרה ומדובר בחומה התומכת קרקע, ההוצאות על בנייתה ותחזוקתה (לרבות רטיבות) חלה על שני הצדדים באופן שווה. לגבי המפרט הרצוי, אנא פנה לפורום איטום באתר זה. 

ארז מירב -meirav.com" target="_blank">יועץ מומחה לנושאי תכנון ורישוי        

ארז מירב
    יועץ מומחה בתחום התכנון והרישוי,
    הכנת חוות דעת לבימ"ש ויעוץ אדריכלי כללי
    erezmeirav1@gmail.com
    erez-meirav.com

שחר שמשון
    משתתף

אבל אני לא מעונין לתקן שום

אבל אני לא מעונין לתקן שום דבר. רק השכן שאצלו מופעים נזקי רטיבות מעונין לתקן. הוא יכול להכריח אותי לתקן?

ארז מירב
    מנהל בפורום

גדר בטון בין 2 דירות גן

מנסיוני, בוודאי שהוא יכול להכריח אותך. עדיף לך להיות שותף בתהליך ככה תוכל לשלוט בהוצאות, מאשר להפוך לנתבע, ואז לשלם לפי הקבלות שיהיו לו.

ארז מירב
    erezmeirav1@gmail.com
    erez-meirav.com

שחר שמשון
    משתתף

אבל התיקון – משמעותו לחפור

אבל התיקון – משמעותו לחפור ולהרוס אצלי את הגינה. כולל עקירת עצים מניבי פרי במשך שנים, עקירת דשא סינטטי וכו'. אני לא מעונין בזה…. וזו הוצאה יקרה מאוד!

ארז מירב
    מנהל בפורום

גדר בטון בין 2 דירות גן

אם כך, העלויות שיתחלקו יכללו גם את שיקום החלק שיפגע עקב החפירה. לחילופין, תשקלו לעשות ציפוי חדש במרווח מסויים מהקיר הקיים: שמים פרופילים של אלומיניום ברוחב 3 ס"מ, עליהם מצמידים צמנטבורד, ועליו מדביקים אבן או מורחים טיח. ככה רטיבות לא תיגע בציפוי החדש. גם בזה עליך להשתתף.

ארז מירב
    erezmeirav1@gmail.com
    erez-meirav.com

שחר שמשון
    משתתף

הבעיה שאפילו ציפוי חדש שאותו

הבעיה שאפילו ציפוי חדש שאותו אתה מציע – דורש עקית עצי פרי ופגיעה בתשתית גינה – תאורה, השקייה. ובנוסף -מי נותן אחריות שהתקנת ציפוי כזה תעצור את המים שפוגעים לו בקיר? אולי כדאי לטפל רק בצד שלו, בחלק הויזואלי שניזוק, פשוט להתקין שם הסתרה אסטטית.?  

ארז מירב
    מנהל בפורום

גדר בטון בין 2 דירות גן

כן, מה שכתבתי היה לגבי הסתרה אסטתית בצד שלו. ככה מונעים חפירה

ארז מירב
    erezmeirav1@gmail.com
    erez-meirav.com

מקרה דומה לגדר שלך מבטון

היה לי מקרה דומה עם השכן שלי במבשרת. בגלל שלא רציתי לתקן בכלל ולא שיתפתי פעולה, בסופו של דבר נאלצתי לשלם קרוב ל80000 שקל. כל התיקון והוצאות עו"ד של השכן חלו עליי. היה שם נזק ליסודות של הגינה שלו והיא החלה לקרוס לאט לאט והיה צריך לבנות הכל מחדש. בנוסף הוא רצה לתבוע אותי על ירידת ערך של הנכס. 

מוצגות 9 תגובות – 1 עד 9 (מתוך 9 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.
דילוג לתוכן