Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

גדר בין שכנים

• This topic is empty.
מוצגות 15 תגובות – 16 עד 30 (מתוך 40 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
    אסף מלכה
    משתתף

צמידויות משותפות

תודה על התגובה המהירה. העלתי 2 תמונות נוספות אשמח אם תעיין בהם ותסביר לי אם זה נחשב להצמדת חצרות בטאבו או שהכל רכוש משותף.   תודה רבה לך.

ארז מירב
    מנהל בפורום

גדר בבית משותף

קשה לי להבין מהמסמך הזה משהו. רצוי לקבל יעוץ מאדריכל שיבקר בשטח, או עו"ד.  

ארז מירב -meirav.com" target="_blank">יועץ מומחה לנושאי תכנון ורישוי        

ארז מירב
    יועץ מומחה בתחום התכנון והרישוי,
    הכנת חוות דעת לבימ"ש ויעוץ אדריכלי כללי
    erezmeirav1@gmail.com
    erez-meirav.com

שקד רווה
    משתתף

גדר בין שכנים – בית פרטי

שלום ארז הבית שלנו פרטי ובינו לבין השכן ישנה גדר בנויה בגובה מטר וחצי. גובה המגרשים שונה כך שהגדר הקיימת אינה מסתירה אותנו ואין לנו פרטיות כלל וכלל. כל הנעשה אצלנו בבית ומחוצה לו גלוי לשכן ולאורחיו המגיעים(השער של השכן נמצא בדיוק מול המגרש שלנו ). השכן מתנגד להגבהת הגדר. שאלתינו – האם ניתן להגביה את הגדר בצורת פריסת בד או גליל במבוק וכיוב ע"מ כן לקבל פרטיות? מה שנקרא גדר ארעית. נשמח מאד לעצתך. תודה רבה!

הגבהת גדר עם חומרים "קלים"

1. האם מותר לשכן להגביה את הגדר עם חומרים קלים כגון במבוק או יריעת PVC מעל הגובה המותר ללא הסכמת השכן שלו השותף לגדר? 2.האם מותר לו לבנות בשטחו גדר נוספת מבמבוק למשל, מעל הגובה המותר? 3.האם גדר מחומרים "קלים" זקוקה להסכמת שכנים או להתר בניה?

לשאלה #19 מדובר בבתים פרטיים

לשאלה #19 מדובר בבתים פרטיים

ארז מירב
    מנהל בפורום

גדר בין שכנים

1. האם מותר לשכן להגביה את הגדר עם חומרים קלים כגון במבוק או יריעת PVC מעל הגובה המותר ללא הסכמת השכן שלו השותף לגדר?- אסור. גדר תהיה עד 150 ס"מ, למעט בהסכמת שכן. ניתן לפנות למחלקת הפיקוח בועדה המקומית לתכנון ובניה. 2.האם מותר לו לבנות בשטחו גדר נוספת מבמבוק למשל, מעל הגובה המותר?- תלוי כמה קרוב לגדר איתכם. שוב, בדקו עם הפקחים. 3.האם גדר מחומרים "קלים" זקוקה להסכמת שכנים או להתר בניה?- עד 150 ס"מ היא פטורה מהיתר בניה, אך זקוקה להסכמת שכנים.

ארז מירב
    erezmeirav1@gmail.com
    erez-meirav.com

סעיף 3 בתשובה 21#

(לא ברור לי) האם גדר קלה מעל 150 כן זקוקה להתר בניה? תודה על כל התשובות והרחבת הדעת

ארז מירב
    מנהל בפורום

גדר בין שכנים

גדר קלה מעל 150 אכן זקוקה להיתר בניה.

ארז מירב
    erezmeirav1@gmail.com
    erez-meirav.com

רחל בכר
    משתתף

גדר בין שכנים

שלום רב, לפני כ 8 שנים שיפץ השכן את גינתו. ואני אפילו לא שמתי לב כי כאשר הוא שיפץ את הגינה שלו לקח לי מגינה את המסלעה שחצצה בין הגינה שלי לשלו על מנת להבהיר הגינה שלו גבוהה משלי ב 60 ס"מ וכאשר שיפץ לא דאג לעשות את הקיר החוצץ כמו שצריך כלומר ללא יסודות היום אני רוצה לשפץ את הגינה ולא יודעת מה לעשות.בנוגע לקיר התומך ביננינו   תודה   

ארז מירב
    מנהל בפורום

גדר בין שכנים

שלום, ממה שהבנתי השכן בנה על חשבונו קיר בין החצרות, ובנה ללא יסודות. האם הקיר הזה הוא דקורטיבי או שהוא תומך קרקע?

ארז מירב
    erezmeirav1@gmail.com
    erez-meirav.com

רחל בכר
    משתתף

מה שעשה אי אפשר לקרוא לו קיר

מה שעשה אי אפשר לקרוא לו קיר לקח כמה בלוקים שם אותם אחד על השני , וכתמיכה של "הקיר" שבנה זרק אצלי בחצר את החמרה המיותרת של החצר שלו יחד עם הזל של כל חומרי הבניה, על מנת לתמוך את ה"קיר" שבנה. עכשיו כשבאתי לשפץ ,וניקינו את הערמת חול , על מנת לעשות מקום שמשמאית תוכל להיכנס התגלה הכל.

ארז מירב
    מנהל בפורום

גדר בין שכנים

האם הקיר תומך את הקרקע של השכן? או את שלך? או שהוא דקורטיבי?

ארז מירב
    erezmeirav1@gmail.com
    erez-meirav.com

רחל בכר
    משתתף

גדר בין שכנים

הקיר התומך של הקרקע הוא של השכן, אני יושבת נמוך יותר מהמגרש שלו בכ 60 ס"מ 

ארז מירב
    מנהל בפורום

קיר תומך בין שכנים

אני מבין. תקדימים משפטיים אומרים ש: א. ביצוע קיר תמך יהיה ע"ח שני השכנים. גם התחזוקה שלו.  ב. קיר תמך חייב להיות מתוכנן ע"י מהנדס כדי שיהיה אפקטיבי ולא מסוכן. במקרה הזה אין מנוס להערכתי מהריסת הקיר ובנייתו מחדש ע"ח שניכםף כמו שצריך.

ארז מירב
    erezmeirav1@gmail.com
    erez-meirav.com

שרון ל
    משתתף

גדר בין שכנים

שלום לך  אני גר לייד שכן שנמצא במפלס העליון כ 1 מטר מעלי ואני במפלס התחתון יש ביננו גדר שנמצאת על הפס בטון שמפריד בנינו ומחזיק את כל הגינה שלו שנמצא בצד שלי ועל זה יש גדר בגובה 1.10 מטר שהגדר מגיעה לו להתחלת הבטן שלו אותו שכן מציץ לנו במהלך ה6 שנים האחרונות זורק דברים ומלכלך את הבית שלנו ללא הפסקה אני פניתי אליו מספר פעמים ללא הצלחה וגם דיוחתי למשטרה ובגלל שהוא מכיר שם אנשים התיק נסגר למרות שיש סרטונים כואבים ופוגעים מאוד הוא נעמד על הגדר ומעשן לתוך ביתנו מציץ למקלחת ולשירותים תולה כביסה ועוד דברים מחרידים  אני חיב להתקין גדר נוספת על הגדר הקיימת כדי להסתיר אותו בבקשה ממך תן לי רעיון  אין לי בעייה להשתמש בגדר רשת ולאחר מכן במבוק או להניח את הגדר החדשה לא בצמוד לגדר שזה לא יהיה בשיתוף  תודה מראש  אני מעוניין להתקין גדר שתסתיר אותו 

הכל טוב

מוצגות 15 תגובות – 16 עד 30 (מתוך 40 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.
דילוג לתוכן