Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

גדר גובלת בין שכנים: אישור שכן

מוצגות 15 תגובות – 31 עד 45 (מתוך 150 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
    יוסי צין
    משתתף

גדר בין שכנים

שלום רב, שכני מעוניין להגביה את השטח שלו ועקב כך לבנות גדר תמך, המהנדס תכנן פתחי ניקוז לעבר השטח שלי על כל הקיר. האם אני יכול להתנגד ?

ארז מירב
    מנהל בפורום

התנגדות לבניית קיר תומך שכן

שלום, ראשית עליך לבדוק האם הגבהת הקרקע תואמת את תכנית הבינוי בשכונה. בית גבוה לידך לא יתרום לאויר ושמש (: במידה וההגבהה חוקית, אין מנוס מפתחי ניקוז. אין מה לדאוג, הם לא הולכים להשפריץ. חובת השכן לדאוג לגימור כזה שלא יתלכלך בנקל (לדוגמא אבן).

ארז מירב -meirav.com" target="_blank">יועץ מומחה לנושאי תכנון ורישוי        

ארז מירב
    יועץ מומחה בתחום התכנון והרישוי,
    הכנת חוות דעת לבימ"ש ויעוץ אדריכלי כללי
    erezmeirav1@gmail.com
    erez-meirav.com

בניית קבלן על גדר משותפת

שלום רב, בניין שכן עושה שיפוץ תמ"א. ישנה גדר הפרדה נמוכה מבטון שהייתה תמיד. עד היום כוסתה בגדר ארעית לזמן הבנייה. כעת ללא אישור הם בנו על חלק מהגדר בטון. מה ניתן לעשות? האם מול העייריה או מול גורמים אחרים?  חשוב לציין שאין להם היתר שכן בזמנו נשלח מכתב אלינו השכנים שאומר שכל בניה בגדר המשותפת דרושה אישור של השכנים. המון תודה, עומר 

ארז מירב
    מנהל בפורום

בניית גדר בין שכנים ללא היתר

שלום, בניית גדר בין שכנים עד גובה 150 ס"מ אינה דורשת היתר. עם זאת, היא כן דורשת חתימת השכנים והסכמתם, ע"פ תקדימים משפטיים.  יש לפנות לעו"ד ולבקש סעד מבית המשפט.

ארז מירב
    erezmeirav1@gmail.com
    erez-meirav.com

בני אבי
    משתתף

גדר משותפת

שלום, השכן שלי בנה גדר, אשר מתפרשת בחלקה על המגרש שלו ובחציה על שלי. שתי שאלות: האם מלכתחילה היה עליו לקבל היתר או לכל הפחות הסכמתי? (הסכמה שלי לא ניתנה, אך את המגרש קניתי לאחר שהגדר כבר נבנתה, ולכן ייתכן והבעלים הקודם נתן הסכמתו). בהנחה שלא נתתי הסכמתי- האם אני מחויב לשלם לו חצי מהעלות? 

ארז מירב
    מנהל בפורום

גדר בנויה בין שכנים- תשלום וחתימה

שלום, האם מלכתחילה היה עליו לקבל היתר או לכל הפחות הסכמתי? (הסכמה שלי לא ניתנה, אך את המגרש קניתי לאחר שהגדר כבר נבנתה, ולכן ייתכן והבעלים הקודם נתן הסכמתו).- כמו שכתבת- אם רכשת את המבנה כמו שהוא, גם אם הבעלים הקודם לא חתם, הנושא כבר חתום משום שאין צורך בהיתר בניה עד גובה 150 ס"מ מפני הקרקע הנמוכה יותר. בהנחה שלא נתתי הסכמתי- האם אני מחויב לשלם לו חצי מהעלות? – להערכתי, כמו שאין לך זכות להתנגד כעת, גם לשכן שבנה אין זכות לבוא אלייך בטענות לגבי תשלום, אלא אם פנה בזמנו, בעת הבניה, לבעלים הקודמים והנ"ל לא שילם לו. במקרה כזה, החוב הוא של הבעלים הקודמים ואם אתה נתבע תצרף את הבעלים הקודמים כצד בתביעה לשם שיפוי. פנה לעורך דין.   בעיקרון התהליך ה"נכון" הוא שיתוף השכן בעלויות, ובחירת הקבלן טרם הבניה, לא אחריה. בכל מקרה, החובה להשתתף בבניה (ע"פ תקדימים משפטיים) היא רק אם מדובר בקיר תומך, לא בקיר דקורטיבי.

ארז מירב
    erezmeirav1@gmail.com
    erez-meirav.com

מורן מורן
    משתתף

גדר בין חצרות שכנים

שלום רב, השכן שלנו מעוניין להקים חומה בין החצרות שלנו. האם אני חייבת להשתתף בהוצאות החומה? האם מספיק רק להקים גדר תיל או חייב חומה? האם יש תנאים מסויימים לחומה שהשכן יכול לחייב אותנו בהם? כמו עומק חגורה וגובה? תודה רבה מראש.

ארז מירב
    מנהל בפורום

גדר בין חצרות שכנים

שלום, האם אני חייבת להשתתף בהוצאות החומה?- לא, רק אם יש סכנת נפילה משטח לשטח. האם מספיק רק להקים גדר תיל או חייב חומה?- ניתן גם גדר קלה. האם יש תנאים מסויימים לחומה שהשכן יכול לחייב אותנו בהם? כמו עומק חגורה וגובה?-  בניה  עד 150 ס"מ גובה בלבד. פיקוח של קונסטרוקטור.

ארז מירב
    erezmeirav1@gmail.com
    erez-meirav.com

מורן מורן
    משתתף

המשך שאלה…

תודה רבה רבה!! רק בכדי לראות שהבנתי. בגלל שהחומה שהשכן רוצה לבנות בינינו היא לא עקב סכנה כלשהי אלא רק לשם הפרדה בינינו של השטחים אז בעצם אני לא מחוייבת משפטית בכלל להשתתף איתו בחומה? מדדתי ןההבדלי גובה בין השטחים שלנו הוא 11 ס"מ. זה נקרא מהותי? ואם הוא מקים על דעת עצמו ומכספו הוא יכול לעשות מחצית מהחומה על השטח שלנו גם? שאלה אחרונה. עד עכשיו היתה לנו גדר קלה בינינו. השכן הביא מודד ובעצם טען שהגבול אינו נכון. הוא רוצה להוריד את הגדר הקלה ולהעביר לחומה ממש בגבול החדש. הוא יכול להעביר את הגדר אם היא כבר קיימת? שוב תודה רבה מראש…

ארז מירב
    מנהל בפורום

גדר בין שכנים

בגלל שהחומה שהשכן רוצה לבנות בינינו היא לא עקב סכנה כלשהי אלא רק לשם הפרדה בינינו של השטחים אז בעצם אני לא מחוייבת משפטית בכלל להשתתף איתו בחומה?  נכון. מדדתי ןההבדלי גובה בין השטחים שלנו הוא 11 ס"מ. זה נקרא מהותי? רק מעל 60 ס"מ זה הפרש גבהים מסוכן. ואם הוא מקים על דעת עצמו ומכספו הוא יכול לעשות מחצית מהחומה על השטח שלנו גם? כן, אבל מחייב הסכמה שלכם. אם לא תסכימו- כל הגדר תהיה בשטחו. הוא חייב גם לטייח ולצבוע מהצד שלכם. שאלה אחרונה. עד עכשיו היתה לנו גדר קלה בינינו. השכן הביא מודד ובעצם טען שהגבול אינו נכון. הוא רוצה להוריד את הגדר הקלה ולהעביר לחומה ממש בגבול החדש. הוא יכול להעביר את הגדר אם היא כבר קיימת? אם הגדר הקלה ממוקמת על הגבול הוא חייב אישור שלכם להסרה. אם היא ממש בתוך שטחו- הוא רשאי להסירה.

ארז מירב
    erezmeirav1@gmail.com
    erez-meirav.com

אדוה לדרר
    משתתף

גבול בין נחלות במושב וגדר

שלום יש לי כמה שאלות מתגוררת במושב כשבצמוד אליי משק נוסף. בזמנו גבול שיבר המים היה הגבול המקובל. אני מדברת על משקים ישנים מקום המדינה. עד לפני כמה חודשים בעלת המשק היתה סבתי ז"ל. במשק הגובל זוג הורים שלפני 11 שנה בתם התחתנה והם החליטו לבנות בית נוסף במשק. שאלותיי הן: 1. בית הנוסף הכניס הרבה אדמה ונוצר גובה בין 2 המשקים לפחות של חצי מטר.בחלק האחורי יותר של המשק האם היה צריך לבנות בגובה 0 ורק אח"כ למלא אדמה? האם זה בסדר שמילא אדמה כ"כ גבוה ועליה בנה? האם סבתי היתה צריכה להסכים לכך? עד כמה שידוע לי אף אחד לא שאל את דעתה או שנתנה הסכמה למשהו. היא היתה אישה שקטה שפחדה להגיד כדי לא להסתכסך. 2. לפני כמה ימים הבאתי מודד לסימון גבולו המשק אצלי. היה ידוע לי מראש שההורים במשק השכן לקחו גבול לרעתם מאיזו סיבה שלא מובנת לי עליה הציבו גדר במבוק בגובה 2 מטר כשבהמשך הבית של הבת שלהם שנבנה והוא נתחם ע"י גדר חיה של עצי פיקוס אבל שוב מקו 0 זה עולה לגובה. למזלי הבת לא חצתה את הגבול אבל הוא עובר ממש על ובתוך גובה האדמה שהם מילאו שם. האם זה מותר? 3. הבת ובעלה תפסו טרמפ על סימון הגבול שיזמתי בעצמי וכרגע הבעל הרס את כל הגדר שהיתה בגובה 0 בצד שלהם ועקר חלק מעצי הפיקוס ששתל במו ידיו. הוא רמז לי שהוא רוצה לעשות גדר בטון. בחלק שבו היתה גדר הבמבוק הקלה אבל הפעם הוא הולך לפי הגבול האמיתי והנכון. אין לי בעיה עם קו הגבול שכן אני לא חיכיתי 12 או 50 שנה בשביל לסמן את הגבול אלא השכנים. יש לי בעיה עם בניית חומת בטון. האם מותר לו? באיזה מרחק מקו הגבול זה צריך להיבנות בצד שלו? אני אמורה להסכים? הבעל ואשתו אינם בעלי המשק בכלל כך שקשה לי להבין את ההתנהגות הזו מה גם שלא נראה לי שהבעל מתכוון לבקש את הסכמתי אישורים והיתר אם צריך. אני בשום פנים ואופן לא מוכנה לגדר בטון. מה עליי לעשות? מה אומר החוק? אין לי בעיה שימשיך את עצי הפיקוס שהוא שם אבל הוא לא רוצה פתאום זה לא מתאים לו. הוא גם רמז שרוצה למלא אדמה בגובה 0 שהיה וכנראה עליו יבנה. האם מותר לו? ייצא שאני אהיה נמוכה וגם כך בחורף האחרון כל זרימת המים מתנקזת לחצר שלי (מספיק שהוא משקה את הפיקוסים שהם בגובה וכל המים זורמים אלי מה שמצריך ממני יותר עבודות גינון) 4. אשמח לקבל הכוונה בעניין מה גם שהוא עושה הכל על דעת עצמו וחמות שלו כרגע נמצאים בחוץ לארץ. שלחתי לחמתו הודעה אבל היא לא מגיבה ובחרה להתעלם. יש לי הרגשה שמלכתחילה ההורים בנו גבול גדר לרעתם כדי שלא יצטרכו לבקש אישור מסבתא שלי אז נכנסו במטר עד מטר וחצי לתוך השטח שלהם. עכשו מגיע החתן שלהם ורוצה להפוך עולמות. מה אני עושה? הבנאדם עצמו לא הכי סימפטי. בחור צעיר ומתלהם. אינני רוצה להגיע להליכים משפטיים איתם. 5. אם אני רוצה להקים גדר על הגבול שסימנו לי גדר פשוטה יתדות ורשת ירוקה האם מותר לי לבצע זאת בדיוק על קו הגבול? צריכה להיכנס כמה ס"מ שיהיה רק בצד שלי? צריכה את הסכמת השכנים האלה? נראה שהם עשו ככל העולה על רוחם לא שאלו את סבתי כלום קצת מרגיש שניצלו את היותה מבוגרת מאוד ובקושי יוצאת מהבית. 6. מתנצלת על אורכם של הדברים אבל ממש דחוף לי לקבל הכוונה לפני שמקימים לי פה את חומת ברלין.. תודה רבה!

ארז מירב
    מנהל בפורום

ענייני גבולות במשק ועוד…

שלום, 1. הועדה המקומית מאשרת או לא מאשרת גבהי חצרות, חומות וקרקע בעת מתן היתר בניה. ניתן לפנות בשאילתא לוועדה בעניין גבהי הקרקע וייתכן שהם פשוט הפרו את היתר הבניה. 2. בענייני מדידות זה מאוד פשוט: המודד תוקע יתד ומותחים חוט. אסורה כל פלישה של שכן מכל סוג. גזע עץ שבתוך השטח שלכם- הופך את כל העץ לשלכם.  3. מותר ע"פ חוק לבנות גדר בין שכנים מבטון, בתנאי שהיא מטוייחת משני הצדדים ולא גבוהה יותר מ 1.5 מטר כשעומדים בחצר היותר נמוכה. מותר לך להתנגד אבל אז הוא פשוט יכול להזיז אותה 10 ס"מ פנימה אליו ולבנות את כל הגדר בחצר שלו. ואז זה חוקי גם אם את מתנגדת. 5. אם אני רוצה להקים גדר על הגבול שסימנו לי גדר פשוטה יתדות ורשת ירוקה האם מותר לי לבצע זאת בדיוק על קו הגבול?  כן. צריכה להיכנס כמה ס"מ שיהיה רק בצד שלי? עדיף ואז לא צריך אישור שלו.  

ארז מירב
    erezmeirav1@gmail.com
    erez-meirav.com

אדוה לדרר
    משתתף

תודה רבה על המענה. עזרת לי מאוד.  יש לי עוד שאלה בעניין הגבול שסומן. מסתבר שעמוד חשמל נמצא בקצה הגבול ולא נכנס לשטח הפרטי שלי אבל העוגן שלו , כבל ברזל מאסיבי פולש לי בערך 2-3 מטר לתוך השטח הפרטי. זו הכניסה שלי למשק. מצד אחד יש לי ואדי ואז עמוד החשמל שמן הסתם אינני יכולה להזיז. רוצה להזיז את הכניסה מהואדי כי זה ממש מסוכן כל שנה הגדה נופלת אבל העוגן של העמוד מפריע לי. עם מי אני יכולה לברר את הנושא? ממי לקחת מידע מי אישר לתקוע עגינה בחצר פרטית? האם הזזתו צריכה להיות על חשבוני? אלו עמודים ישנים לפחות 15-20 שנה שהטחלפו בזמנו מעמודי עץ אבל אני לא גרתי פה במשק הגעתי רק לפני חצי שנה. האם הישוב שלי אישר אולי על דעת עצמו? יש תוכניות איפהשהוא? ועוד דבר קטן. הנחלה שלי גובלת בואדי שהוא שטח ציבורי. זה ואדי שמלא בסבך ועצים שצומחים פרא ואף אחד לא מטפל. כשסמנו את הגבול נוצר מצב שענפים גדולים ממש מכסים ופולשים לי לשטח. טרקטור כבר לא יכול לעבור בשביל שבזמנו היה לצורך העניין. המושב מתנער מאחריות שלו לעניין למרות שזה שטח ציבורי. ואני סובלת מקוצים עצים נחשים וכו…מה אני עושה? למי אני פונה? באחריותו של מי להחזיק את הואדי הזה כראוי? כל חורף המים במקום לזרום לואדי זורמים לי לתוך החצר ומציפים אותה שזו עוד בעיה בפני עצמה וכל זה מתקשר לעמוד חשמל ולעוגן אני לא יכולה לזוז עם הכניסה או הגידור או אפילו לבנות שער כי מצד אחד יש לי ואדי ומצד שני תקוע לי עמוד חשמל ועוגן.  האמת, התייאשתי… תודה רבה!

ארז מירב
    מנהל בפורום

בעיות בנחלה

בעניין עמוד החשמל- זה קיים בכל הארץ, מי שאחראי על זה זה חברת חשמל, לא הישוב. ייתכן שפעם פשוט לא הקפידו. ניתן לפנות ישירות אליהם. בעניין הבלאגן בואדי- אני לא משוכנע מה הסיטואציה המשפטית. רצוי מאוד להתייעץ עם עורך דין, המדינה מעניקה שירות יעוץ משפטי לאזרח

ארז מירב
    erezmeirav1@gmail.com
    erez-meirav.com

אדוה לדרר
    משתתף

היי שלום שוב, בקשר לגדר אז זו לא גדר זו חומה מקווה שהתמונות יעלו ושאלותיי: 1. החומה באורך 30 מטר. גובהה 2.5 מטר מעל האדמה נושקת לצמרת העץ שלי (שגם גזמו אותו ללא רשות למרות שהוא בצד שלי) ועוד 0.5 מטר באדמה מבוטן והבור וכל הבור שעשו חוצה את קו הגבול. כיסו את זה באדמה כדי שלא יראו. למיטב הבנתי אין לה היתר מהועדה ואף אחד לא ביקש אישור. האם זה מותר? 2. הם נגעו ביתד סימון בקדיחת החורים באדמה והיא נשארה באויר ולאחר מכן הם הזיזו אותה ממקומה כראות עינהם. האם מותר להם? יש עוד יתד שבמקום לעמוד אנכית היא נוטה כבר לצידה בגלל מים ופגיעות של מסלעה ואבנים 3. כל החומה נמצאת בעצם על עמודים בגובה חצי מטר מהאדמה וברווח הם ממלאים אדמה וסלעים שחלקם עוברים את קו הגבול וכל האדמה נשפכת לצד שלי. הם גם יוצרים הפרשי גובה לטובתם ואני נמוכה יותר חוששת שבחורף הכל יוצף. האם מותר להם? 4. השכן אמר שיתרחק 10 ס"מ מקו הגבול אבל מה שקורה בפועל הוא שיש עמודים שמרוחקים רק 4-5 ס"מ ויש חלק מהעמודים שממש נושקים ונוגעים בחוט שמסמל את הגבול. אולי יש רק 2 עמודים שבאמת רחוקים ב 10 ס"מ מקו הגבול.מה אני עושה? אשמח לכל ייעוץ ולמי לפנות (הועדה המקומית אצלינו, פקח מסויים, לא רוצה לבוא בטענה מוזרה שזה סכסוך שכנים ולא קשור אליהם) וסתם לידע כללי- האדמה שהם ממלאים נלקחה מהשטח החקלאי שלהם. זה מושב ורציתי לדעת אם זה לא נחשב לעבירה/גניבה לקחת אדמה מהשטח ולהשתמש בה למילוי הגינה? ואז זה כבר מול מנהל מקרקעי ישראל? תודה רבה. יש לי הרגשה שתענה לי תשובה בה יהיה כתוב שאני צריכה להתייעץ עם עו"ד… לא מצליחה להעלות תמונות. יש דרך אחרת לשלוח אליך אותן? מייל שלך?

מוצגות 15 תגובות – 31 עד 45 (מתוך 150 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.
דילוג לתוכן