Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

גדר גובלת בין שכנים: אישור שכן

מוצגות 15 תגובות – 61 עד 75 (מתוך 150 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
    אביתר
    משתתף

תודה על התשובה.שאלה נוספת

תודה על התשובה.שאלה נוספת.השכן בנה על קו גבול מחסן"" שכמובן הולך לשמש למגורים.שרונים אישרו לו גובה של בערך 5 מטר בנקודה הגבוה.הגיוני?מסתבר שהורי חתמו.לו על הבקשה להיתר  ואפילו לא זוכרים.כעת יש לו עוד מחסן נוסף הבנוי משלד ברזל וחיפןי אסכורית שגם נמצא על קו גבול.שאלה האם גם אם יש לו מספיק מטרים בשטחי השירות אז מןתר לו שני מחסנים?.האם חומרי המחסן שלו חוקיים?והאם יש דרך להוציא צו הריסה על מבנה המחסן שיישמש למגורים

ארז מירב
    מנהל בפורום

מחסן של שכן

השכן בנה על קו גבול "מחסן" שכמובן הולך לשמש למגורים. ניתן להתלונן על כך שרונים אישרו לו גובה של בערך 5 מטר בנקודה הגבוה. הגיוני? לא תקין- מחסן בד"כ מאושר רק עד גובה 2.20 כעת יש לו עוד מחסן נוסף הבנוי משלד ברזל וחיפןי אסכורית שגם נמצא על קו גבול. לבדוק אם נעשה בהיתר. אם לא חתמתם אז הוא לא בהיתר. לבדוק אם מותר בכלל קו 0. שאלה האם גם אם יש לו מספיק מטרים בשטחי השירות אז מןתר לו שני מחסנים?. יש לבדוק כמה מ"ר שירות מותר בתב"ע במגרשים שלכם. יש שעות קבלת קהל בועדה המקומית לתכנון ובניה האם חומרי המחסן שלו חוקיים?- על הועדה לקבוע גימורים יפים- עץ, טיח, אבן והאם יש דרך להוציא צו הריסה על מבנה המחסן שיישמש למגורים אם המבנה חוקי אי אפשר להרוס- רק להתלונן על שינוי השימוש ולכפות עליו שישמש כמחסן. הוא גם יקבל קנס. אם הועדה מתמהמהת, ניתן לפנות לעו"ד ולהגיש תביעה אזרחית על כך שנגרם לכם נזק לאיכות החיים.

ארז מירב -meirav.com" target="_blank">יועץ מומחה לנושאי תכנון ורישוי        

ארז מירב
    יועץ מומחה בתחום התכנון והרישוי,
    הכנת חוות דעת לבימ"ש ויעוץ אדריכלי כללי
    erezmeirav1@gmail.com
    erez-meirav.com

אביתר
    משתתף

היי השאלה שלי הייתה אם גם יש

היי השאלה שלי הייתה אם גם יש לו מספיק מטר במסגרת שטחי שירות האם מותר שני מחסנים?  

ארז מירב
    מנהל בפורום

מחסן של שכן

את זה קובעת הועדה המקומית. לרוב, מותר מחסן אחד.

ארז מירב
    erezmeirav1@gmail.com
    erez-meirav.com

אלכס סיטו
    משתתף

חורי ניקוז בגדר מתחת לגובה מפלס הכביש

שלום, רכשנו דירה מקבלן והגינה שלנו היא באותו המפלס של הכביש.כתוצאה ממצב זה כל חורי הניקוז נמצאים מתחת למפלס הכביש ו״חסומים״. האם זה מצב תקין ? האם יכול לפגוע בניקוז הגינה?  האם ניתן לדרוש מהקבלן לתקן את המצב ע״יי פתרון ניקוז אחר ? תודה      

ארז מירב
    מנהל בפורום

ניקוז חצר

שלום, צריך לבקר בשטח ע"מ לראות. האם נוצרות שלוליות או נוצרת הצפה? אם כן, יש לקבל חוו"ד לגבי חורי הניקוז הללו ובכלל, לגבי ניקוז החצר. את זה ניתן לבצע באמצעות יועץ ניקוז. במידה ויש לכם חוו"ד כי אכן ישנה בעיה, ניתן לפנות ליזם/ קבלן או לבימ"ש.

ארז מירב
    erezmeirav1@gmail.com
    erez-meirav.com

אי הסכמה על גדר בין שכנים

היי, אנחנו בשלבי היתר בניה מהוועדה והם דורשים שנסכם ישירות מול השכן על החומה הגובלת בין המגרשים ונגיש תוכנית עדכנית . הבעיה לפי הוועדה היא שהחומות בינינו לא תואמות מבחינת התוכנית והם כבר קיבלו היתר הם לא מחוייבים לשאול אותנו על החומה לפני קבלת ההיתר? השכנים רוצים גדר חיה עם מינימום בטון ואנו רוצים 1.50 מטר גובה רק בטון. מה עושים? מעכב לנו את קבלת ההיתר לתחילת הבניה.

Iris

ארז מירב
    מנהל בפורום

היתר בניה לגדר בטון/ חומה בין שכנים

שלום, הועדה היתה חייבת לבקש חתימתכם להקמת הגדר בהיתר של השכן. לכאורה ניתן לעתור כנגד זה שלא דרשה זאת. בכל מקרה, גם אם יבטול ההיתר של גדרא השכן, עדיין תידרש הסכמה לגבי בניית החומה. אם אין הסכמה- (וע"פ מיטב נסיוני- אם כי רצוי להיוועץ עם עו"ד)- ניתן לבנות את חומת הבטון כולה בתוך השטח שלכם, (לא ממש על גבול המגרש). ע"פ רפורמת הפרגולות בניה כזו אינה דורשת היתר כל עוד היא עד 150 ס"מ.

ארז מירב
    erezmeirav1@gmail.com
    erez-meirav.com

דורית לוי
    משתתף

גובה גדר בין חצר בית פרטי

מה הגובה המותר של גדר בין חצר בית פרטי אודה על קבלת "החוק" בנושא האם מותר על פי חוק – ללא אישור שכן לבנות גדר בגובה 3 מטר , החוסמת אויר מלוח ברזל

ארז מירב
    מנהל בפורום

גובה גדר בין שכנים

שלום, ע"פ החוק קיים פטור מהיתר לגדר עד גובה 1.5 מ'. גם אז עדיין חייבים הסכמת שכן. לוח פח בגובה 3 מ' אינו חוקי ויש לפנות לועדה המקומית לתכנון ובניה.

ארז מירב
    erezmeirav1@gmail.com
    erez-meirav.com

דורית לוי
    משתתף

גובה גדר בין בית פרטי

תודה רבה , שאלה : החוק שציינת האם ……..חוק תכנון ובנייה – תיקון לסעיף 101

ארז מירב
    מנהל בפורום

גובה גדר בין שכנים

אכן. תיקון 101 קובע כי פטור יחול רק עד גובה 150 ס"מ.

ארז מירב
    erezmeirav1@gmail.com
    erez-meirav.com

אביתר
    משתתף

חומה

שלום.ציינת פה מס' פעמים שחומה עד 1.5 לא מצריכה היתר-האם בגובה 1.8 מצריך היתר?הרשות בדרכ מאשרת?והאם ניתן להתנגד מתאמים אסתטיים והרעה בתנאים כשמודבר על 1.8 גובה במידה ומאושר..?האם כשגובה 1.8 מאושר מצד המועצה ,מצריך הסכימתינו?ואם השכן בונה על קו גבול המדוייק או שצריך לקחת מרחק מסויים?בנייה קלה על החומה על מנת ליצור עוד הגבהה מותרת?תודה מראש!

ארז מירב
    מנהל בפורום

היתר לגדר בין שכנים

שלום, האם גדר בין שכניםבגובה 1.8 מצריכה היתר?- הרשות בדר"כ מאשרת?- כן, זקוקה להיתר. הרשות בד"כ מאשרת רק אם שני השכנים חותמים ורק בקרבת המרפסות הצמודות. האם ניתן להתנגד מתאמים אסתטיים והרעה בתנאים כשמודבר על 1.8 גובה במידה ומאושר..?- האם כשגובה 1.8 מאושר מצד המועצה ,מצריך הסכימתינו? – כן, יש צורך בהסכמתכם וניתן להתנגד. ואם השכן בונה על קו גבול המדוייק או שצריך לקחת מרחק מסויים?- בד"כ השכן ירצה לבנות על קו גבול ואז מחוייב בחתימה שלכם. אם הוא בונה לגמרי בתוך השטח שלו- יהיה לכם קשה יותר להתנגד. בנייה קלה על החומה על מנת ליצור עוד הגבהה מותרת?- דינה כדין בניה רגילה.

ארז מירב
    erezmeirav1@gmail.com
    erez-meirav.com

פסהה
    משתתף

שאלה על חומה משותפת

אני בשלבים של טיח בבנייה והשכן שלי כבר סיים ונכנס לבית התוכניות של חומות בבית שלי הם 1.50 מטר מהקרקע השכן שלי בנה 1.80. השכן שלי רוצה שאני ישלם לו לא רק על 1.50 אלה גם על 30 הנוספים אני חייב לשם או רק על הגובה שיש לי בתוכניות המאושרות?

מוצגות 15 תגובות – 61 עד 75 (מתוך 150 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.
דילוג לתוכן