Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

גדר גובלת בין שכנים: אישור שכן

מוצגות 15 תגובות – 91 עד 105 (מתוך 150 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
    אביתר
    משתתף

המשך שאלה

אז רגע אם אלמנט בנוי נבנה בדיוק על קו גבול מצריך אישורי? הרי הוא בנה את החומה כולה בשטחו עד לקו הגבול.האם עדיין מצריך אישורי?

ארז מירב
    מנהל בפורום

גדר בין שכנים

אז רגע אם אלמנט בנוי נבנה בדיוק על קו גבול מצריך אישורי?- כן הרי הוא בנה את החומה כולה בשטחו עד לקו הגבול.האם עדיין מצריך אישורי?- בעיקרון לא, אבל מחוייב בטיח כלפי הצד שלך, ואמרת ש "הרגל" של החומה פולשת אליכם- אז החלק הזה צריך אישור שלך.

ארז מירב -meirav.com" target="_blank">יועץ מומחה לנושאי תכנון ורישוי        

ארז מירב
    יועץ מומחה בתחום התכנון והרישוי,
    הכנת חוות דעת לבימ"ש ויעוץ אדריכלי כללי
    erezmeirav1@gmail.com
    erez-meirav.com

דנה רונן
    משתתף

שינויים בגדר משותפת ללא הסכמה

שלום ותודה על התשובות המפורטות וההשקעה פה השכן שלי ביקש לצבוע וליישר את גדר העץ בין הבתים שלנו. הגדר הייתה מורכבת משלבים ודיי מאווררת עם רווחים של כ 15-20%. לדעתי הייתה במצב מעולה וצריכה רק צביעה. ביקשתי לברר עלויות ולהחזיר תשובה והוא אמר שהוא עושה שיפוץ וזה עליו. בפועל סגר את כל הרווחים לגובה הגדר הוסיף אלמנט חדשים לסגירת/ציפוף הרווחים ללא הסכמתי ולדעתי מצבי הורע משמעותית. השינויים לא היו על דעתי ולא בהסכמתי. הגדר עכשיו אטומה ושונה מאד. גם אסטטית וגם פונקצינלית. השכן קבע עובדות בשטח ולא מוכן להחזיר את המצב לקדמותו. אשמח לשמוע מה האפשרויות שלי ? תודה רבה

ארז מירב
    מנהל בפורום

שינוי בגדר בין שכנים

שלום, ככלל, כל שינוי בגדר בין שכנים המצויה בדיוק על קו הגבול מחייב הסכמת שניהם היות וזה רכוש משותף. במידה ולא כך נעשה, ניתן לקבל צו מביהמ"ש להחזרת המצב לקדמותו. תתיעץ עם עו"ד.

ארז מירב
    erezmeirav1@gmail.com
    erez-meirav.com

גובה מקסימלי של גדרות לפי תבע בעמק חפר

שלום ארז, בית חדש גובה 2 גדרות 1.20 מ' + 2 גדרות נוספות אותו גובה רק שנוספה עליהם גדר קלה מברזל בגובה 53 ס"מ. האם ידוע לך מה הגובה המותר בבית פרטי בעמק חפר?   תודה

ברטי איזנברג תכנון אדריכלי ועיצוב פנים

ארז מירב
    מנהל בפורום

גובה מקסימלי של גדרות לפי תבע

שלום, התב"ע בד"כ לא עוסקת בגובה גדרות. הגובה המקסימלי המותר ע"פ הועדות הוא 150 ס"מ. 

ארז מירב
    erezmeirav1@gmail.com
    erez-meirav.com

לילך דגן
    משתתף

גדר עץ פנימית בין שכנים

שלום. רכשנו בית קרקע ובינו לבין הבית הקרוב ישנה גדר בטון ומעליה גדר ברזל. הגדר מברזל נבנה בצורה גרועה ונראת רע לעין. הצענו לשכן שבמקום הגדר מברזל נוריד אותה ונבנה גדר יפה מעץ (על חשבוננו) והוא ענה שהוא זה שבנה את הגדר הקיימת לבד (לטענתו הבעלים הקודמים של הבית שלנו לא הסכימו להשתתף בעלות, אבל אין לו תיעוד לכך) ואם אנחנו רוצים לעשות איזשהו שינוי קודם שנשלם לו חצי על העלות שהשקיע בגדר (הבטון והברזל).מכיוון שזה הלך למקום לא חיובי בכלל רציתי לדעת אם יש לי מניעה חוקית לעשות גדר מעץ של 2 מטר בצמוד לגדר הקיימת מבפנים..כמובן שלנו זה ישמש כמחיצה ומהצד שלו זה יראה כמו שתי גדרות אבל אני לא יודעת כבר איך לצאת מזה אחרת.

ארז מירב
    מנהל בפורום

גדר בין שכנים

שלום, אם אתם עושים את גדר העץ בתוך המגרש שלכם, ולא על קו הגבול, אין צורך בהסכמת שכן. אבל אסור לעשות גדר מעל גובה 150 מעל הקרקע הנמוכה ביותר משני צדי הגדר.

ארז מירב
    erezmeirav1@gmail.com
    erez-meirav.com

ביכ
    משתתף

חומה פרטית

שלום בניתי חומה בחלק שלי עם אישור השכנה החליטה שהיא משתמשת בצד של הקיר הפונה אליה ללא רשות . שמתי לב רק לאחר זמן שהשתמשה אחרי מאבקים שילמה על שימוש בקיר לא יותר מזה . עכשיו היא דורשת שאני לא אסים על החומה נעליים או מטאטא ולפעמים אף זורקת את הדברים שאני מניחה על החומה. מה הדין בדבר זה אם שילמה עבור השימוש הקיר החיצוני מאפשר לה בעלות על החומה כולה? תודה

אורי

ארז מירב
    מנהל בפורום

חומה פרטית

שלום, מדובר בעניין משפטי, לא תכנוני. ניתן להתייעץ עם עו"ד. באופן כללי, אם קו הגבול עובר בדיוק במרכז החומה אז אסור לך חהניח דברים על החומה. באופן כללי, כדאי גם לחשוב על האסתטיקה- הנחה של מטאטא או נעליים ע"ג חומה בין שכנים לא נראית טוב.

ארז מירב
    erezmeirav1@gmail.com
    erez-meirav.com

איציק לוי
    משתתף

התיישנות על גדר

האם חלה התיישנות על גדר שנבנתה מעל הגובה המותר, ואם כן אז אחרי כמה שנים? במידה וקיימת התיישנות, האם הורדת חלק מהגדר לטובת בניית חומה בגובה תקין (1.5 מטר באישור השכנים או 1.8 מטר באישור השכנים וקבלת היתר) מבטלת את ההתיישנות על שאר הגדר? מדובר בבית צמוד קרקע דו משפחתי עם חומת בטון בגובה מטר ומעליו גדר במבוק, כך שהגובה הכולל 2 מטר (אולי קצת יותר אפילו). מעוניינים להשאיר את מרבית הגדר שמקיפה את הגינה (חוצצת בין הבית לרחוב), ולהחליף מקטע שחוצץ בינינו לשכנים בחומה אטומה. תודה

ארז מירב
    מנהל בפורום

היתר לגדר בין שכנים

האם חלה התיישנות על גדר שנבנתה מעל הגובה המותר, ואם כן אז אחרי כמה שנים?- אין התיישנות היות והשימוש נמשך כל הזמן. במידה וקיימת התיישנות, האם הורדת חלק מהגדר לטובת בניית חומה בגובה תקין (1.5 מטר באישור השכנים או 1.8 מטר באישור השכנים וקבלת היתר) מבטלת את ההתיישנות על שאר הגדר? הוצאת היתר, או תיקון הגדר גורמת בד"כ למחלקה המשפטית להעלים עין מעבירה ישנה.   

ארז מירב
    erezmeirav1@gmail.com
    erez-meirav.com

איציק לוי
    משתתף

תודה על התשובה המהירה!

תודה על התשובה המהירה! אם אין התיישנות אז אני מבין שכל הגדר שלי בסכנה מתמשכת. קיוויתי שאת החלק בין השכנים נבנה בצורה תקנית בלי להצטרך לשנות את שאר הגדר (שנבנתה ע"י הדיירים בקודמים). כמה שאלות המשך ברשותך: 1. יש אפשרות/נסיבות שבהן אפשר לקבל היתר לבניית גדר גבוהה מ-1.8 מטר אם שני השכנים מעוניינים בכך? 2. מה לגבי החלק של הגדר שפונה לרחוב? יש אפשרות להיתר מעל 1.8 מטר? 3. אם אין, כל שכן עם גדר מעל 1.8 מטר עבר על החוק? (בהנחה שהקרקע לא מוגבהת בצד הפנימי) 4. אם הבנתי נכון שאלות קודמות פה, אין משמעות מבחינת גדר קלה או חומה כשמודדים את גובה הגדר (מטר בטון פלוס מטר ברזנט או במבוק עדיין נחשב שני מטר). יש בכל זאת משהו שאפשר לשים מעל הגדר להענקת פרטיות נוספת? תודה!  

ארז מירב
    מנהל בפורום

גדר בין שכנים

1. יש אפשרות/נסיבות שבהן אפשר לקבל היתר לבניית גדר גבוהה מ-1.8 מטר אם שני השכנים מעוניינים בכך?- כמובן, נתון לשיקול דעת הועדה המקומית 2. מה לגבי החלק של הגדר שפונה לרחוב? יש אפשרות להיתר מעל 1.8 מטר? קשה להאמין 3. אם אין היתר, כל שכן עם גדר מעל 1.8 מטר עבר על החוק? (בהנחה שהקרקע לא מוגבהת בצד הפנימי) לכאורה כן 4. אם הבנתי נכון שאלות קודמות פה, אין משמעות מבחינת גדר קלה או חומה כשמודדים את גובה הגדר (מטר בטון פלוס מטר ברזנט או במבוק עדיין נחשב שני מטר). יש בכל זאת משהו שאפשר לשים מעל הגדר להענקת פרטיות נוספת? אין משמעות לחומר. הרעיון לא לחסום אויר, נוף ואור

ארז מירב
    erezmeirav1@gmail.com
    erez-meirav.com

איציק לוי
    משתתף

שוב תודה על התשובות והפירוט!

שוב תודה על התשובות והפירוט! שאלה אחרונה – "אין משמעות לחומר. הרעיון לא לחסום אויר, נוף ואור" – צמחיה נחשבת כגדר? (אני חושב על צמח מטפס או אדניות על חומה בגובה 1.5-1.8 מטר, או לשתול שיחים שיצמחו לגובה וישמשו גדר חיה) אני רואה לא מעט בתים עם גדר או חומה נמוכים מסביב לגינה, ואז שיחים שיוצרים גדר חיה בגובה 2.5 מטר. אם זה תקין זה עשוי להיות פתרון טוב עבורנו.

מוצגות 15 תגובות – 91 עד 105 (מתוך 150 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.
דילוג לתוכן