Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

גדר גובלת בין שכנים: אישור שכן

מוצגות 15 תגובות – 106 עד 120 (מתוך 150 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
    ארז מירב
    מנהל בפורום

גדר בין שכנים

אין בעיה עם גדר חיה

ארז מירב -meirav.com" target="_blank">יועץ מומחה לנושאי תכנון ורישוי        

ארז מירב
    יועץ מומחה בתחום התכנון והרישוי,
    הכנת חוות דעת לבימ"ש ויעוץ אדריכלי כללי
    erezmeirav1@gmail.com
    erez-meirav.com

אבי כהן
    משתתף

גבול בבית דו משפחתי על חלקה משותפת

שלום, בחוזה הקניה בבית דו משפחתי (שנבנה לפני שנים) על חלקה משותפת כתוב: כל דירה יהיו צמודים שטחי החצרות הסמוכים לה מסביבה ועד לגבול (התיאורטי) שבין הדירות (קו מרוסק) כמסומן בתרשים המגרש …   שאלתי לגבי נושא הגבול: מה גובר? הסימון בתשריט שמציג קו מקוקו שעובר באמצע של גדר בטון (יש היום גדר קלה על גדר בטון בין החלקות שמונחת באמצע של גדר הבטון) או מדידה שאולי יכולה להצביע שקו הגבול נמצא במקום אחר? כלומר האם יכול שכן לבוא ולטעון שקו הגבול הוא לא הגדר הבנויה? (הבית נבנה ונקנה מקבלן)

ארז מירב
    מנהל בפורום

גבול בבית דו משפחתי על חלקה משותפת

שלום, במקרה הזה מה שקובע הוא התשריט שהוצמד לחוזה ההצמדות, שזה בעצם הסכם בית משותף. אין כאן ממש פרצלציה עם גבול מגרש שמוכר ע"י המדינה, אלא הסדר פנימי.

ארז מירב
    erezmeirav1@gmail.com
    erez-meirav.com

אלי זינו
    משתתף

פרגולה על גבי גדר בין שכנים

שלום רב,   יש לי עם שכני גדר מבלוקים. השכן רוצה לבנות פרגולה מהצד שלו ולהניח על גבי הגדר המשותפת את עצי הפרגולה – כדי לחסוך בעמודים. אני בקשתי שלא יעשה זאת בגלל שזה מאוד מכער מהצד שלי ובנוסף זה מסכן לי את הבית – כי המון מיים מהפרגולה המקורה עלולים להגיע אלי. הוא רוצה לשים גם מרזה על הגדר כך שבכלל זה יראה לא טוב מאצלי.  האם מותר לשכן להניח משהו על הגדר? 

ארז מירב
    מנהל בפורום

שלום, הגדר היא רכוש משותף, אלא אם נבנתה כולה בשטח של השכן. משכך, אסור לו לבצע בה כל שינוי ללא הסכמתך.

ארז מירב
    erezmeirav1@gmail.com
    erez-meirav.com

אלי זינו
    משתתף

הי תודה רבה על התשובה המהירה! השכן מתעקש והולך להניח קורות פרגולה על הגדר המשותפת כולל מרזב.  איך עלי לטפל בענין?   תודה    

ארז מירב
    מנהל בפורום

אם הבעיה היחידה שאתה חושש ממנה זה שפיכת המים לחצרך, תגיד לו ותנסו למצוא פתרון. אם הבעיה היא יותר אסטתית, והוא לא מציע פתרון טוב, פנה לועדה המקומית לתכנון ובניה כי הפרגולה שלו בעצם כוללת סככה אסורה, וגם אם היא היתה מותרת, אסור ניקוז מים לכיוון השכן. כמובן שאתה יכול להיוועץ עם עו"ד ולפנות ישר לבימ"ש להוציא צו מניעה.

ארז מירב
    erezmeirav1@gmail.com
    erez-meirav.com

אדוה דולב
    משתתף

דרישת תשלום לחומה משותפת

שלום רב. אני רכשתי שטח עם חומת בטון בנויה כבר ארבע שנים. את החומה בנה בעלי הקרקע שמאחורי יחד עם בניית בייתו ולאחר מכן מכר את הבית לשכנים שלי כיום.. כל זאת לפני שלוש שנים. אני קניתי את השטח לפני שנתיים וחצי.. בניתי ונכנסתי לכור לפני חצי שנה. עכשיו השכנים רוצים ממני כסף על החומה. האם מותר להם? מה גם שהחומה מהצד שלי בוניה בצורה עלובה.. גבוה מהאדמה ולא מגיע לגובה 0 של השטח שלי. תודה על ההתיחסות אדוה

ארז מירב
    מנהל בפורום

חומה בין שכנים

שלום, אני מבין שמדובר בקיר שתומך את הקרקע ביניכם?  בעיקרון חובת ההשתתפות היא שווה, אבל זה כאשר השכן פונה מראש לפני הבניה. כעת המצב כבר מוגמר וייתכן שלשכנים כבר אין יכולת משפטית לאכוף עליכם תשלום.  יש להתייעץ עם עו"ד. במידה ותחליטו להשתתף, קחו שמאי שיקבע מה השווי, אל תסתמכו בהכרח על מה שהם אומרים.

ארז מירב
    erezmeirav1@gmail.com
    erez-meirav.com

ניר שמר
    משתתף

גדר בין שכנים

גדר קיימת בין שתי בתים פרטיים , השכן החליט לפרק את הגדר ולאטום אותה שלא יוכלו לראות מבעד לגדר, אבל הוא החליט לאטום רק את הצד שלי שנעשה מכוער מאוד ואילו את המד שלו נשאר כמובן הגדר המקורית, כמובן לא שאל לפני … האם פעל לפי החוק? האם אני יכול לבוא בדרישת פירוק ?    

ארז מירב
    מנהל בפורום

גדר בין שכנים

שלום, בעיקרון הגדר היא רכוש משותף וכל שינוי בו חייב להתבצע בהסכמת שני הצדדים. פנה לעו"ד. 

ארז מירב
    erezmeirav1@gmail.com
    erez-meirav.com

אברם
    משתתף

שאלה לגבי הקמת גדר

שלום רב, יש לי כניסה פרטית קומת קרקע (יש שכן קומה אחת מעליי והכניסה שלו בצד השני של הבניין) ובערך ½3 מטר מול הדלת שלי יש סמטה להולכי רגל, אין לי גדר מול הדירה, וילדי השכונה משתמשים באיזור כניסה שלי (חצר) כמקום לשחק וגם הם באים לי לחלונות ולדלת ומציצים לי לתוך הבית וגם הורסים לי את הצמחים, ואין לי שקט. כמה מרחק מהכניסה שלי אני יכול להקים גדר, ובאיזה גובה? והאם אני צריך אישור מהשכנים? מה אני יכול להקים מבלי שאצטרך אישור? אפשר גדר סורגים ממתכת? תודה

ענת אסיה
    משתתף

תוספת בניה קלה לגדר

הקמתי גדר 1.5 ביני לשכן אך הוא מפריע ומטריד. מותר לי להוסיף גדר במבוק או עץ? איזה תוספת מותר שמונעת רעש ?

ענת

ארז מירב
    מנהל בפורום

מחסן וחניה- חתימת שכן

אכן נקודה מעניינת. לכאורה, השכן הוא הבעלים החוקי. אם הבעלים החוקי הוא רשות מקרקעי ישראל או יזם אחר- עליהם לחתום כ"שכנים". אם הם מסרבים לחתום ניתן להפעיל כנגדם את תקנה 36 שנותנת להם פרק זמן להגיש התנגדות הכתב, ממש כמו כל שכן אחר. אם נתקלת בבעיות, או שהועדה מסרבת לבצע הליך זה- פנה לעו"ד מקרקעין. 

ארז מירב
    erezmeirav1@gmail.com
    erez-meirav.com

ענת אסיה
    משתתף

מי אחראי לגזום?

אם אשתול צמחים לאורך הגבול עם השכן, מי אמור לגזום אותם בצד שלו? הוא לא ירשה לי להכנס לחצר שלו

ענת

מוצגות 15 תגובות – 106 עד 120 (מתוך 150 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.
דילוג לתוכן