Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

גדר

• This topic is empty.
מוצגות 2 תגובות – 1 עד 2 (מתוך 2 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
    פלא ויצמן
    משתתף

גדר

שלום
    אני מתגוררת בבית פרטי ובין המגרש שלי ולמגרש הסמוך אלי יש גדר תיל שעליה יש שיחים , הגדר מגיע לגובה של כ2 מטר .
    כשבעלי היה בחיים הוא גזם אותה , אך כעט אני מחויבת להביא גנן כל חודש , הגדר ממש קורסת לכיוון החומה שלי , מלכלכת את הגינה שלי ומצריכה ניקוי קבוע .
    השכנים אנשים מבוגרים , כאשר כל פעם שאנחנו יושבים בגינה הבעל מגיע לאזור הישיבה שלנו ומציץ מבעד לחורים בצמחיה .
    פניתי אליהם בבקשה להוריד את הגדר אך קיבלתי תשובה שמהצד שלהם זה נראה טוב והם לא מעונינים .( בצד שלי זה ממש מכוער)
    אני רוצה לבנות גדר מאבן , מהצד שלי , אך 1.5 לא יתן פרטיות , האם אפשר להגביה ללא היתר עם גדר ברזל ?
    האם אפשר להוציא היתר לגדר של 1.8 מבלוקים
    האם ניתן לחייב אותם ולבנות על הגדר הקיימת ?
    האם ניתן לחייב אותם בתשלום ?
    ו… אם אבנה את הגדר על החלק שלי כשהצד שלהם זה גדר חיה , אז לא אוכל לעשות טייח בצד שלהם , מה עושים ?

ארז מירב
    מנהל בפורום

גדר בין שכנים

שלום, אני רוצה לבנות גדר מאבן , מהצד שלי , אך 1.5 לא יתן פרטיות , האם אפשר להגביה ללא היתר עם גדר ברזל ? ניתן לקבל פטור מהיתר רק עד 150 ס"מ, לא ניתן לקבל מעבר לזה גם אם מדובר בגדר קלה. ישנם כאלה שמצמידים במבוק של 200 ס"מ מהצד הפנימי של החומה, וכולם מעלימים עין. האם אפשר להוציא היתר לגדר של 1.8 מבלוקים- רק בקיר משותף בדו משפחתי, וגם אז- בהתאם לשיקול דעת הועדה ובהסכמת השכן. האם ניתן לחייב אותם ולבנות על הגדר הקיימת ?- לא ניתן לחייב אותם להשתתף בעלות או להסכים לבניה, במקרה כזה יש כאלה שבונים את כל הגדר בתוך השטח שלהם, לא על קו הגבול, ואז נמנעים מהסכמת השכנים.   האם ניתן לחייב אותם בתשלום ? לא, רק אם מדובר בקיר שתומך קרקע. ו… אם אבנה את הגדר על החלק שלי כשהצד שלהם זה גדר חיה , אז לא אוכל לעשות טייח בצד שלהם , מה עושים ? במקרה כזה את מוציאה להם מכתב שמפרט את ההגבלה ומודיעה שהרגע שהם יסכימו להסרת המפגע תבצעי טיח.

ארז מירב -meirav.com" target="_blank">יועץ מומחה לנושאי תכנון ורישוי        

ארז מירב
    יועץ מומחה בתחום התכנון והרישוי,
    הכנת חוות דעת לבימ"ש ויעוץ אדריכלי כללי
    erezmeirav1@gmail.com
    erez-meirav.com

מוצגות 2 תגובות – 1 עד 2 (מתוך 2 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.
דילוג לתוכן