Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

גודל חניה מינימלית

• This topic is empty.
מוצגות 15 תגובות – 46 עד 60 (מתוך 113 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
    ארז מירב
    מנהל בפורום

רוחב שביל גישה

בתקנות החניה, סעיף 8.2 טבלה 3.

ארז מירב -meirav.com" target="_blank">יועץ מומחה לנושאי תכנון ורישוי        

ארז מירב
    יועץ מומחה בתחום התכנון והרישוי,
    הכנת חוות דעת לבימ"ש ויעוץ אדריכלי כללי
    erezmeirav1@gmail.com
    erez-meirav.com

בעיית חנייה בית פרטי

אנחנו 3 חניות צמודות אחת לשנייה בבתים פרטיים מחוברים. החנייה שלי אמצעית. מידות החנייה שלי פחות או יותר: 2.30 רוחב על 5.00 מטר אורך. החניה שלי חתומה ע"י קיר מאחורה (קיר של בית) ושני גדרות עץ משני הצדדים. (בגובה כ – 1.3 מטר). ככה קנינו בזמנו (1992) את הבית. לחנייות של השכנים הצמודות לשלי אין גדר בצד השני (בעצם יש להם חלל פתוח) . בתוכנית (שרטוט) שצילמתי  במחלקת הנדסה של העירייה  מידות החנייות של השכנים הוא כמו שלי דהיינו 2.30 על 5.00 מטר. רוחב החנייה שלי לא מאפשר לי להכניס את הרכב שלי (רוחב: 188.6 ס"מ) לחנייה כי אני לא יכול לפתוח את הדלת ולצאת. גם כשאני נצמד לגדר בצד השני. (לשכנים אין בעייה כי אין להם גדר בצד השני של החנייה). אם גובה הגדרות הצדדיות הקיימות היה עד טיפה מתחת לתחילת הדלת של האוטו,  (דהיינו כ – 10 ס"מ גובה) או אם היה חלל פתוח בגדר באיזור פתיחת הדלת אזי  אני מאמין שלא תהייה לי בעייה לחנות (רוחב חנייה בין 2 קירות: 2.80 מטר וזה לעניות דעתי מספיק לי).     שאלות:  1. האם הגדרות משני הצדדים חוקיות ? (בהנחה שכהעיריה אישרה אותם לא היו גדרות).   ואם הם אכן לא חוקיות, מה אני אמור לעשות מול השכנים ? (אגב, לפי אחד התשובות שלך שנתת כאן, רוב תוכניות בנין העיר בארץ לא מאפשרת סגירת מסביב לחנייה דהיינו הגדרות לא חוקיות).  2. מה לגבי העיריה ? האם אני יכול לבוא גם אליה בטענות ? (נניח שהעיריה כן אישרה את החנייות עם הגדרות).   3. ברשותי תוכנית (שרטוט) של הבתים האמורים מתוך שרטוט שהיה במחלקת ההנדסה של העיריה. האם זה משקף את מה שיש בוועדת התכנון והבנייה (למקרה ואני צריך לבדוק נכונות פרטים או פרטים נוספים).    למה הבעייה צצה עכשיו ? הבעייה התעוררה לאחרונה בגלל מצוקת חנייה ברחוב שלנו ומריבות עם שכנים (לא אלו שצמודים אלי) 

ארז מירב
    מנהל בפורום

רוחב חניה בין גדרות/ קירות

שלום, רוחב החניה  בין 2 קירות/ גדרות חייב להיות לפחות 280 ס"מ. להערכתי הגדרות הוקמו ללא היתר שכן רוחב 230 הוא רוחב תקני ללא גדרות/ קירות. בדוק את היתר הבניה החתום (בועדה המקומית) וצלם אותו. ביכולתך לבקש צו מבית המשפט המורה לשכנים להסיר את הגדרות. אגב, אם ניתן היתר, הוא לא ניתן כדין היות והוא סותר את התקנות. גם במקרה זה עליך להוציא צו מבית משפט. רצוי קודם למצות את התלונה מול הועדה המקומית לתכנון ובניה.

ארז מירב
    erezmeirav1@gmail.com
    erez-meirav.com

גודל חנייה מינימלית – רוחב חניה בין גדרות/ קירות

ארז שלום, ראשית תודה. הארת את עיני ועל כך תבוא על הברכה.  עוד שתי שאלות ברשותך בהתייחסות לתשובתך: 1. "בדוק את היתר הבניה החתום (בועדה המקומית) וצלם אותו". ההיתר אמור להיות בשרטוט/תוכנית שצילמתי אצל מהנדס העיר ?  מה אני אמור לחפש ?  2. "רצוי קודם למצות את התלונה מול הועדה המקומית לתכנון ובניה".  למה כוונתך ? הוועדה המקומית לתכנון ובנייה בעירי ?  אני שואל כיוון שמהנדס העיר שלנו (היה אחד מאלו שפניתי אליו עם הבעייה) הפנה אותי למפקח על רישום המקרקעין (אני שייך לפתח תקווה) בטענה שהבעייה שלי קשורה לנושא סכסוך שכנים והם (העירייה) לא מטפלים בנושא. בעצם עד כמה העירייה יכולה לעזור לי בנושא אם בכלל ואם כן מי הגוף בעירייה שיכול לעזור ? בתודה מראש אריה-1954.     

ארז מירב
    מנהל בפורום

גודל חניה

בהיתר אמורה להיות מסומנת גדר בין החניות. אם לא מסומנת זה לא חוקי. לגבי אופן הפעולה המדוייק אני מציע לפנות לעורך דין העוסק בענייני מקרקעין. לא הייתי מסתמך רק על המלצת מהנדס העיר, למרות שיכול להיות שהוא צודק.

ארז מירב
    erezmeirav1@gmail.com
    erez-meirav.com

טל פוגל
    משתתף

שביל חניה ורדיוס חניה

שלום ארז קנינו שטח  צר וארוך עם שביל גישה של 3 מטר נטו, אנחנו הפנימיים. אנו נדרשים לשתי חניות וכן שיהיה רדיוס חנייה שנוכל להכנס עם הפנים ולצאת עם הפנים קדימה . היכן לדעתך ניתן למקם את החניות על מנת למקסם את שטח הבית    

דבי שור
    משתתף

שטח חניה מירבית לבית פרטי

שלום רב, אשמח לדעת מה השטח לחניה מקורה המירבי לבית פרטי ששטחו העיקרי 137 מ"ר. בתודה דבי

ארז מירב
    מנהל בפורום

מיקום חניות

לפי הקובץ מצאתם פתרון לרכב אחד, נכון? מצטער, אני לא מוצא פתרון "רגיל" לשתי מכוניות ע"פ רדיוס הסיבוב שנקבע. אני מציע להתייעץ עם יועץ תחבורה. פתרון אפשרי: מכפיל חניה

ארז מירב
    erezmeirav1@gmail.com
    erez-meirav.com

ואדים קל
    משתתף

פרסה לצורך כניסה לחניה

ארז שלום, רכשנו מגרש כחלק מחוזה שיתוף של מגרש גדול יותר שנמצא בשלבי בניה. לאחרונה התבשרנו על ידי הקבלן כי לא נוכל להתקין שער הכניסה היות ושכן מהבית הסמול חייב להכנס למגרש שלנו על מנת לבצע פניית פרסה בכניסה או יציאה מהחניה. מצורף בתמונה. בחוזה שיתוף אין דרישה כזאת. לטענת הקבלן לא נוכל לקבל טופס 4 עם השער. האם יש צדק בדבר? תודה מראש

ארז מירב
    מנהל בפורום

חניה בית פרטי

שלום, אני מבין שההיתר הוא היתר בניה משותף לשני המבנים. אם בהיתר לא צויין שער חניה, הרי שכנראה היתה סיבה לא להקימו- והסיבה היא כנראה רדיוס הסיבוב של השכן. הדרך הנכונה לבדוק את זה היא לבקש פגישה עם מהנדס הועדה המקומית לתכנון ובניה ולבקש ממנו חוות דעת לגבי התקנת שער כזה. לידיעתכם, ע"פ החוק, לא צריכים היתר בניה לשער חניה, אבל היות ומדובר במגרש משותף- התנגדות של המהנדס או של השכן תמנע הקמתו.  

ארז מירב
    erezmeirav1@gmail.com
    erez-meirav.com

ואדים קל
    משתתף

פרסה לצורך כניסה לחניה

ארז, תודה על התיחסות המהירה. אכן מגרש משותף אבל עם חוזה שיתוף שמסדיר שהשטח שלו כל אחד רשאי לבצע את מה שהוא רוצה. אם שכן ביצע תכנון כזה שמחייב אותו להכנס לשטח שלי, האם זו בעיה שלי או בעיה שלו?

ארז מירב
    מנהל בפורום

חניה במגרש

בעיקרון , יש שני מישורים: התכנוני- נקבע ע"י הועדה המקומית. הקנייני- נקבע ע"י הסכם השיתוף, ואם נראה לך שיש הפרה שלו- ואכן נראה שיש פגיעה מסויימת בזכויותיך, תתיעץ עם עו"ד.

ארז מירב
    erezmeirav1@gmail.com
    erez-meirav.com

טלי עתני
    משתתף

רוחב חניה במכפיל חניה

שלום יש לי שאלה. קניתי דירה מקבלן במכפיל חניה בחלקו התחתון. רציתי לדעת מהו הרוחב המינימלי התקני בחניה כזו. ניסיתי להבין מהתכתובת פה אבל לא הצלחתי. רוחב המשטח הינו 2.3 מ'. מדדתי והמרחק הנוסף לפתיחת דלתות הינו בצד הנהג 22 ס"מ ובצד השני 40 ס"מ. כרגע יש לי רכב קטן יחסית וקשה לי להכנס ולצאת מהרכב. השאלה היא האם הרוחב הזה הוא תיקני. תודה מראש לכל מי שיענה

ארז מירב
    מנהל בפורום

מיקום חניה במגרש עורפי

שלום, המיקום המוצע ע"י המתכנן שלכם נראה סביר מאוד.

ארז מירב
    erezmeirav1@gmail.com
    erez-meirav.com

טלי עתני
    משתתף

האם זו התשובה למספר 58?

ארז שלום לא הבנתי אם התשובה היתה לשאלה שלי תודה       

מוצגות 15 תגובות – 46 עד 60 (מתוך 113 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.
דילוג לתוכן