Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

היטל השבחה בגירושין

• This topic is empty.
מוצגות 2 תגובות – 1 עד 2 (מתוך 2 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
    amirav1
    משתתף

היטל השבחה בגירושין

תוך כדי הליך גירושים המתנהל בבית משפט למשפחה גרושתי ואני חתמנו על הסכם בו אני מעביר לה מחצית מהזכויות בבית המגורים
    ההסכם קיבל מבית המשפט תוקף של פסק דין
    בהסכם נאמר כי היטל השבחה אם יחול על עסקה זו יהיה עלי.
    קיבלנו פטור ממס שבח ומס רכישה ברשות המסים עקב העברה תוך גירושין וכך גם במינהל
    לעומת זאת- הוועדה המקומית לבניה מחייבת אותי לשלם היטל השבחה בטענה של מימוש זכויות
    השמאי שלהם העיר להם בתחילה כי לדעתו יש פטור במצב זה
    הוועדה פנתה ליועץ המשפטי שלה וזה טען כי יש פטור רק אם העברה נעשית" ע"פ דין" ולדעתו המלומדת זה לא המקרה
    לפיכך חוייבתי לשלם היטל השבחה
    הוועדה גם לא רוצה לתת לי את חוות הדעת המשפטית והם טוענים כי זהו מסמך פנימי שלהם
    האם ייתכן שלפי חוק מיסוי מקרקעין העסקה אינה מכירה ואינה עסקה החחייבת במס ולעומת זאת היא חייבת בהיטל ע"פ חוק הבניה?
    מה עלי לעשות?
    אודה על תשובתך
    ישראל

Re: היטל השבחה בגירושין

ישראל שלום למעשה אין קשר בין חוק מיסוי מקרקעין לבין התוספת השלישית לחוק התכנון והבנייה, העוסקת בהיטל ההשבחה. למיטב הבנתי המפתח הוא נוסח הסכם הגירושין. במידה שישנה חלוקת רכוש ללא העברה כספית, אין מקום לדרישת הוועדה לתשלום ההיטל. לעומת זאת, אם מנוסח ההסכם ניתן להסיק שהיתה תמורה כספית יש מקום לדרישת הוועדה. פרט לכך, חשוב לזכור שניתן להגיש "שומה אחרת"  לשומת שמאי הוועדה. אשמח לעמוד לרשותך: ytsafrir@013.net

בברכה, יעקב צפריר, עו"ד ושמאי מקרקעין      

מוצגות 2 תגובות – 1 עד 2 (מתוך 2 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.
דילוג לתוכן