Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

היתר בניה

• This topic is empty.
מוצגות 3 תגובות – 1 עד 3 (מתוך 3 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
    אבי קנופ
    משתתף

היתר בניה

ההודעה:
    שלום,אני מעוניין להוציא היתר בניה לתוספת בניה לבית דו משפחתי ששטחו כ 60 מ"ר ולהוסיף עוד 90 מ"ר.לאחר הגשת ובדיקה התוכניות אדריכל בעירייה, נאמר לי שלא מדובר בתוספת בניה אלא בהריסה בגלל שאני מבקש שטח בניה גדול משטח הבית הקיים.
    יש לציין,הריצפה והתיקרה וחלק מהקרות החיצונית נשארות.
    לשאלתי, האם יש הגדרה משפטית להריסת מבנה ולהגדרה תוספת בניה. לצערי לא מצאתי מענה בחוק תכנון ובניה. ואם יש לעירייה סמכות להחליט על כך?
    בנוסף, כאשר מדובר בהריסה לדעתי מס השבחה הוא יותר גבוה וגם יש דרישה לחניה.
    אשמח לקבל יעוץ בנושא

ארז מירב
    מנהל בפורום

היתר בניה- הריסה ובניה מחדש

שלום, ע"פ נסיוני אין באמת התייחסות לכך בחוק. עם זאת למהנדס הועדה המקומית נתונה הזכות לשיקול דעת בעניין. הדבר קשור ל"עד כמה ההריסה משאירה, או לא משאירה זכר לבניה הקודמת". זהו עניין סובייקטיבי וכמובן שניתן לערער ורצוי להסתייע בעו"ד. שנית, זכרו שגם אם הועדה "מנצחת" -לא ניתן לגבות מכם אגרות בניין על החלק ההרוס משום שהן כבר שולמו בעת בניית הבית הישן.  לעניין היטל השבחה- להערכתי אין קשר. היטל השבחה מוטל רק על שיפור בערך הקרקע שהתקבל בזכות הגדלת זכויות הבניה המותרות על הקרקע (אחוזי בניה), או הגדלת מס' יח"ד על הקרקע וכדומה. 

ארז מירב -meirav.com" target="_blank">יועץ מומחה לנושאי תכנון ורישוי        

ארז מירב
    יועץ מומחה בתחום התכנון והרישוי,
    הכנת חוות דעת לבימ"ש ויעוץ אדריכלי כללי
    erezmeirav1@gmail.com
    erez-meirav.com

אבי קנופ
    משתתף

היתר בניה

תודה רבה על עזרתך,מקווה מאוד שלא נצטרך לערער כי זמן זה כסף ובעירייה לא אכפת להם.

מוצגות 3 תגובות – 1 עד 3 (מתוך 3 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.
דילוג לתוכן