Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

היתר: מחסן פלסטיק/ מרקיזה

• This topic is empty.
מוצגות 2 תגובות – 1 עד 2 (מתוך 2 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
    ami_e1
    משתתף

היתר: מחסן פלסטיק/ מרקיזה

שלום רב!
    בניתי פרגולה ומחסן מפלסטיק (של "כתר- בנה זאת בעצמך") בעליית הגג ללא היתר… לאחר נסיונות  כושלים וקנסות רבים  לאשר אותה קיבלתי צו הריסה מבית משפט.  כיום פירקתי את הפרגולה והשארתי את המחסן 
    והעירייה באה בדרישה להוריד גם אותו. רציתי לציין שבסביבתי כלומר השכנים שלי כולם בנו מחסנים 
    מבטון ומבנים לא חוקיים סגרו מרפסות ופלשו לחלקות שלא שלהם ועוד הרבה מעבר  ואני מרגיש  שאני השעיר לעזאזאל היחיד בשכונה… האם אני יכול להשתמש בזה בתור קלף ?
    מה אני יכול לעשות ממסכת היסוריים הזאת עם העירייה.. .האם יש דרך כלשהי לפתור את זה או להתלונן ?

ושאלה אחרונה האם יש צורך בהיתר למרקיזות (פרגולות בד מתקפלות)??

ארז מירב
    מנהל בפורום

Re: היתר: מחסן פלסטיק/ מרקיזה

שלום, לעניין היתר ל מחחסן פלסטיק: אכן צריך היתר ע"פ החוק, למרות שרשויות רבות אינן אוכפות זאת. לעניין בניית השכנים- אין קשר לתיק שרובץ עליך. הבעייה ידועה: על שכן מסויים התקבלה תלונה ועל אחרים לא. כל עוד לא התקבלה תלונה, רשויות רבות מעלימות עין מהחריגות ונהנות בינתיים מחיוב הבעלים בארנונה על אותן חריגות. לעניין מרקיזה מתקפלת: פסק דין מיום 26.2.1969 בערעור פלילי מס' 600/68 מדינת ישראל נגד אלי רונן בבית המשפט העליון עוסק בבניית סוכך ("מרקיזה") ללא היתר לפי חוק התכנון והבניה. להלן החלק הרלוונטי מפסק הדין: " יש לסמוך על מבחן השכל הישר, או ההגיון הבריא הפשוט של חיי המציאות…  כאן אין לנו ענין לפירוש מונחים שאינם ברורים כל צרכם. נאמר בחוק בלשון שאינה משתמעת לשתי פנים כי "בנין" הוא, בין השאר, "דבר המחובר לו חיבור של קבע", והתקנת הסוכך מקיימת את התנאי הזה. למרות שאפשר, כמובן, גם לנתק את החיבור עם הבנין על-ידי חילוץ הברגים או שבירתם. " אגב, חוק התכנון והבניה מאשר את דבריו, ואינו מקל בקונסטרוקציה "מתקפלת".

ארז מירב
    יועץ מומחה בתחום התכנון והרישוי,
    הכנת חוות דעת לבימ"ש ויעוץ אדריכלי כללי
    erezmeirav1@gmail.com
    erez-meirav.com

מוצגות 2 תגובות – 1 עד 2 (מתוך 2 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.
דילוג לתוכן