Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

הסכם עם אדריכל

• This topic is empty.
מוצגות 4 תגובות – 1 עד 4 (מתוך 4 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
    מאיה ל
    משתתף

הסכם עם אדריכל

שלום רב, אשמח להבין את הסוגייה הזו. בהסכם עם אדריכלית שאנו בקשר איתה, התשלום הינו לפי פעימות כלומר התקדמות העבודה. ובמידה ואנו מעוניינים לצאת מההסכם ניתן לשלם עד אותו שלב שהגענו.
    יחד עם זאת,היא הוסיפה שני סעיפי זכויות יוצרים, האחד שחומרים dwr או משהו כזה ימסרו רק ליועצים ואיננו יכולים להשתמש בהם. וסעיף נוסף שגם אם נצא באמצע ההסכם לא ניתן להשתמש בתכנון שהיא עשתה.
    אינני מבינה, אני משלמת לה עבור הסקיצות האלו, האם זה נהוג שלא נוכל להשתמש ולקבל אותם במידה והכימיה לא תעבוד ונרצה לעבוד עם אדריכל אחר?
    זה לא שזה אמן שעושה יצירה יחודית למוזיאון תל אביב, אני קוראת שגם החוק במידה והבית הינו העתקה של סגנון קיים לא שומר את זכויות היוצרים למתכנן?
    אשמח לקבל אור בנושא
    תודה, מאיה.

ארז מירב
    מנהל בפורום

הסכם עם אדריכל

שלום, זכותו של כל אדריכל להכניס איזה סעיף שהוא רוצה. עם זאת, לבית המשפט יש אפשרות להכריז כי במקרה ומדובר בבית שגרתי שאינו ממציא את הגלגל מחדש מדובר בסעיף לא סביר ומקפח. הקיפוח הוא בדיוק במצב בו אתם פורשים מהחוזה, או שהאדריכל פורש מהחוזה, והתכניות נעלמות מבלי שוב. כשעושים חוזה חדש- לא לאפשר את זה לאדריכל. התכניות הן רכושכם ושילמתם עליו במיטב כספכם. 

ארז מירב -meirav.com" target="_blank">יועץ מומחה לנושאי תכנון ורישוי        

ארז מירב
    יועץ מומחה בתחום התכנון והרישוי,
    הכנת חוות דעת לבימ"ש ויעוץ אדריכלי כללי
    erezmeirav1@gmail.com
    erez-meirav.com

מאיה ל
    משתתף

הסכם

תודה ארז על המענה המהיר! אז הסעיף הזה למעשה פחות נהוג בחוזים? היא מתעקשת עליו.. למעשה גם אם אנחנו חותמים עליו וברגע האמת מחליטים לפרוש בית משפט יכול לפסוק לטובתנו במידה ואין טביעת אצבע יחודית? או בגלל שחתמנו על הסעיף הזה אין הרבה מה לעשות?

ארז מירב
    מנהל בפורום

הסכם עם אדריכל

לא הייתי חותם. לכי תדעי אם ומתי בימ"ש יקבע משהו, ואם יהיה ערעור וכד'. למה להיכנס לחוזה לא בריא?

ארז מירב -meirav.com" target="_blank">יועץ מומחה לנושאי תכנון ורישוי        

ארז מירב
    יועץ מומחה בתחום התכנון והרישוי,
    הכנת חוות דעת לבימ"ש ויעוץ אדריכלי כללי
    erezmeirav1@gmail.com
    erez-meirav.com

מוצגות 4 תגובות – 1 עד 4 (מתוך 4 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.
דילוג לתוכן