Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

הקלה עבור מעלית

• This topic is empty.
מוצגות 13 תגובות – 1 עד 13 (מתוך 13 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
    ostnc
    משתתף

הקלה עבור מעלית

אני נמצא בעיצומו של תהליך לגליזציה ולאחרונה נודע לי כי לא ניתן לנצל יותר הקלה בסך של 5% עבור מעלית. ברצוני לציין כי בבניין קיימת מעלית, אבל אני מבין שהדבר לא קשור להקלה.

ארז מירב
    מנהל בפורום

הקלה עבור מעלית

שלום, בקובץ התקנות: (ראה)  חישובי שטחים כתוב במפורש שתינתן הקלה עד 5% למעלית. לא ידוע לי על שינוי בתקנה הזו. היא עדיין מופיעה גם באתר של מחלקת ההנדסה בירושלים.

ארז מירב
    יועץ מומחה בתחום התכנון והרישוי,
    הכנת חוות דעת לבימ"ש ויעוץ אדריכלי כללי
    erezmeirav1@gmail.com
    erez-meirav.com

ostnc
    משתתף

Re: 5% הקלה (תוספת בנייה) עבור מעלית

1. תודה על התשובה. 2. מדובר על חיפה. 3. השמועה אומרת כי ההקלה (על המעלית) בוטלה בעקבות איזושהי עתירה בועדה מחוזית…

ארז מירב
    מנהל בפורום

הקלות/ חישובי שטחים/ סטייה ניכרת

גם אם מדובר בחיפה, עדיין מדובר במדינת ישראל. לשון התקנות ברורה. ניתן לקבל הקלה של 5% בשטחי בניה בגין מעלית. יש לשים לב כי החוק מדבר על הקלה כזו רק בתכניות בניין עיר אשר אושרו/ נכנסו לתוקף לפני 1989. תקנות תכנון ובניה: הקלות/ חישובי שטחים/ סטייה ניכרת

ארז מירב
    erezmeirav1@gmail.com
    erez-meirav.com

ostnc
    משתתף

Re: הקלות/ חישובי שטחים/ סטייה ניכרת

מדובר בבנייה מ – 1986. מה עוד ששכן אחר כבר השתמש בזכויות שכאלה לפני כמה שנים. חישוב של אדריכל בתחילת תהליך הלגליזציה הראה כי זכויות הבנייה שלנו בעקבות ההקלה הינם כ – 10 מ"ר, אולם לאחר בקשת האישור, העירייה אישרה רק כ – 6 מ"ר. האדריכל אומר שהדבר נעוץ בביטול ההטבה עבור מעלית.

ארז מירב
    מנהל בפורום

Re: הקלות/ חישובי שטחים/ סטייה ניכרת

אם כך, יש לפנות (במכתב רשום) ישירות ליועץ המשפטי של הוועדה על מנת לבדוק האם בוקשה בכלל הקלה, ועל מנת לוודא את דברי האדריכל. אפשר לצטט את לשון החוק. 

ארז מירב
    erezmeirav1@gmail.com
    erez-meirav.com

ostnc
    משתתף

ציטוט מהתשובה של העירייה

"החלטות ועדת המשנה של הועדה המקומית בישיבה… לדחיית הבקשה מאחר ולא ניתן כיום להתיר שמוש בהקלה בגין התקנת מעלית בבנין לצורך חשובי שטח הבניה וזאת לאור החלטות ועדת ערר מחוזית."

ארז מירב
    מנהל בפורום

זה נוגד את האמור בחוק

כמו שאמרתי: לשון החוק ברורה, והחוק תקף בכל חלקי המדינה. אם התב"ע נעשתה לפני 89' הם מחוייבים לנהוג כלפיך כמו שנוהגות כל הוועדות כלפי כל האזרחים במהלך השנים- לאפשר הקלה. או- שיתקנו את החוק. עם כל הכבוד לוועדת הערר הם עדיין לא הכנסת. ממליץ על מכתב ליועץ המשפטי של הוועדה מטעם העורך דין שלך, על מנת לבדוק אם הצעד שלהם חוקי. אני מפנה אותך שוב, אל לשון החוק :הקלות, סטייה ניכרת, 1992

ארז מירב
    erezmeirav1@gmail.com
    erez-meirav.com

ostnc
    משתתף

דיברתי עם העירייה

דיברתי עם העירייה והבנתי שגם העירייה לא מרוצה מהחלטה זו. העירייה עירערה לעליון בגלל ביטול ההקלה, כי היא הרי תפסיד מארנונה על כל ההרחבות שהסתמכו על ההקלה. כעת אני מנסה לברר אם ביטול ההקלה חל גם על מקרה כמו שלי בו הבית נבנה ב – 1986. אני מבקש לשאול שוב האם דבר ביטול ההקלה ידוע ברבים? אם כן האם הוא לא חל עליי מכיוון שמדובר בבנייה ישנה?

ארז מירב
    מנהל בפורום

כדאי לפעול משפטית

ע"פ לשון החוק, כל תב"ע אשר פורסמה לפני 1989 נהנית מההקלה הזו. תאריך פרסום התב"ע מופיע עליה. לא מצאתי איזכורים לביטול ההקלה. כדאי לפעול משפטית. אשמח באם תיידע אותנו בתוצאות ההליך.

ארז מירב
    erezmeirav1@gmail.com
    erez-meirav.com

ostnc
    משתתף

Re: כדאי לפעול משפטית

עוד מידע שהגיע אליי: מדובר על פס"ד גלעם נגד ועדת ערר. Does it ring a bell?

ארז מירב
    מנהל בפורום

לא, לא מוכר. חיפשתי גם ברשת- אין אזכור…

ארז מירב
    erezmeirav1@gmail.com
    erez-meirav.com

ostnc
    משתתף

כן גם אני חיפשתי ולא מצאתי דבר.

מוצגות 13 תגובות – 1 עד 13 (מתוך 13 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.
דילוג לתוכן