Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

חובת בניית ממד

• This topic is empty.
מוצגות 4 תגובות – 1 עד 4 (מתוך 4 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
    zvikah
    משתתף

חובת בניית ממד

שלום.
    הנני משפץ בית ישן, וסוגר בבניה מרפסות קיימות ומקורות בשטח העולה על 12 מ"ר. במסגרת השיפוץ אין אני מגדיל אחוזי בנייה, ואיני חייב בהיתר על כך, כי אם רק בנושא שינוי חלונות, סגירת מרפסות וכדומה. המרפסות כבר כלולות מזה שנים, במצבן הפתוח,  בשטח לתשלום ארנונה. האם חלה עלי חובת בניית ממ"ד?

ארז מירב
    מנהל בפורום

Re: חובת בניית ממ"ד

שלום, העובדה שהמרפסות נכללות בשטח הארנונה עדיין לא משנה מאומה לגבי הכללתן/ אי הכללתן בזמנו בשטחים העיקריים (ובאחוזי בהבניה) של המבנה. חוק התכנון והבניה אינו מתחשב בגביית ארנונה, ולכן מותר עקרונית לעירייה לחייב ארנונה אפילו על מבנים לא חוקיים המיועדים להריסה. באם הן לא נכללו בשטחים העיקריים  של המבנה בהיתר המקורי- הרי השינוי שאתה עושה הופך אותן לשטח עיקרי, וההיתר החדש יחייב, בנוסף לתיקונים בחזיתות, גם שינוי בחישוב השטחים והוספת ממ"ד. את ההיתר המקורי ניתן לבדוק ולצלם בוועדה המקומית, ולהתייעץ עם אדריכל.

ארז מירב
    יועץ מומחה בתחום התכנון והרישוי,
    הכנת חוות דעת לבימ"ש ויעוץ אדריכלי כללי
    erezmeirav1@gmail.com
    erez-meirav.com

zvikah
    משתתף

Re: חובת בניית ממד

תודה ארז על תשובתך, עתה זה ברור. הרשה לי רק לחדד: התכנית המקורית של הבנין אכן כוללת שטח עקרי + שטחי מרפסות (מקורות). כדי להמנע מחובת ממ"ד, עלי להגיש לעיריה בקשה להיתר אשר תכלול סגירת מרפסות בשטח כולל שאינו עולה על 12 מ"ר. האם זה מדויק? האם תוכל להפנות אותי לקובץ תקנות בנושא הנ"ל, אשר יחזק את עמדתי זאת? בברכה, צביקה. 

ארז מירב
    מנהל בפורום

ממ"ד- תקנות

מדוייק. הייתי הולך לפגישת ייעוץ בוועדה המקומית, ע"מ לבדוק את העניין מול ההיתר הישן. להלן תקנות ממ"ד של פיקוד העורף.

ארז מירב
    יועץ מומחה בתחום התכנון והרישוי,
    הכנת חוות דעת לבימ"ש ויעוץ אדריכלי כללי
    erezmeirav1@gmail.com
    erez-meirav.com

מוצגות 4 תגובות – 1 עד 4 (מתוך 4 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.
דילוג לתוכן