Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

חומה שגובלת בין שכנים

• This topic is empty.
מוצגות 2 תגובות – 1 עד 2 (מתוך 2 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
    הילה בן
    משתתף

חומה שגובלת בין שכנים

שלום,
    אני מתגוררת בבית פרטי בישוב קהילתי. כשבניתי, בצד אחד כבר הייתה חומה שבנו השכנים 8 שנים לפני כן, טרם קנייתי את השטח עליו בניתי בסופו של דבר את ביתי ובצדדים האחרים השטחים היו ריקים. השכנים שעימם גובלת החומה דרשו חצי מסכום החומה בסכום שהיה גבוה מידי לטעמנו ולא הייתה בידם שום קבלה להוכיח שאכן זהו הסכום שהוציאו. אנחנו מצידנו קיבלנו הצעת מחיר לחומה בסכום נמוך בהרבה ממה שדרשו. הסכמנו לתת חצי מסכום החומה התואם את הצעת המחיר שאנחנו קיבלנו, הם לא קיבלו זאת ועכשיו הם רוצים להרוס את החומה. הסכמנו לפירוק החומה אך לא לפני שננסח הסכם ששומר על כל מה שנמצא בשטח שלנו ועליו השקענו את מיטב כספנו. השכנים טוענים שאנחנו לא יכולים להתנגד מאחר ולא בנינו או נשאנו בהוצאות החומה. אני רוצה לדעת אם יש תקנות משפטיות שמתייחסות לנושא והאם הם יכולים להרוס את החומה על דעת עצמם ללא הסכמתנו? נכון שהם בנו את החומה אבל חצייה נמצא על השטח שלנו והריסה שלה וודאי ישפיע ויכול אף להרוס את הרכוש שלי. אשמח לתשובתכם, תודה.

ארז מירב
    מנהל בפורום

חומה שגובלת בין שכנים

שלום, אינני משפטן, אולם למיטב נסיוני-  1. החומה מצויה חציה בשטחם לכן הם לא יכולים להרוס אותה ללא אישורכם. 2. לש להתייעץ עם עו"ד, ייתכן שהם היו צריכים לתבוע חצי מהעלות מהבעלים הקודמים של ביתך, ולא ממך. 3. במידה ויש לשלם- יש להביא שמאי מוסכם שיקבע את העלות ההגיונית של בנייתה.  

ארז מירב -meirav.com" target="_blank">יועץ מומחה לנושאי תכנון ורישוי        

ארז מירב
    יועץ מומחה בתחום התכנון והרישוי,
    הכנת חוות דעת לבימ"ש ויעוץ אדריכלי כללי
    erezmeirav1@gmail.com
    erez-meirav.com

מוצגות 2 תגובות – 1 עד 2 (מתוך 2 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.
דילוג לתוכן