Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

חלוקת שטח הבית

• This topic is empty.
מוצגות 2 תגובות – 1 עד 2 (מתוך 2 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
    חגית דרי
    משתתף

חלוקת שטח הבית

אני בעלת דירת קומת קרקע ומעלי עוד שכן אחד בלבד שבשיפצתי את הבית ובניתי תוספת הוצאתי תוכניות ויש חתימה בהסכמה על השטח של החצר מקדימה שלי ומאחורה לדייר בקומה מעל.הדייר החדש החליט שלא מוצא חן בעינייו והוא טוען שגם החצר שלי שלו ומנסה לפרוץ לי לחצר .בנוסף לכך השכן בנה בחצר האחורית מקווה לטבילת גברים ללא רשיון דבר שהורס לחלוטין את איכות חיינו, ניסינו לדבר בטוב אבל אין מענה רק אלימות מצד השכן, מה עושים והאם החוק לטובתי .יש לציין שפניתי לעיריה ולמשטרה אבל הכול זוחל.שאלתי היא האם עכשו אחרי 50 שנה שהבית בבעלות המשפחה שלנו הוא יכול פתאום להחליט שהשטח הקדמי שלו? והאם מותר לו לפתוח מקווה בחצר האחורית שלו ?תודה רבה

ארז מירב
    מנהל בפורום

הצמדת חצר לדירה

שלום, הוא יכול פתאום להחליט שהשטח הקדמי שלו?  במידה ואין הסכם כתוב בינך לבין הבעלים הקודמים לגבי חלוקת החצרות, זה מסתבך. אם יש הסכם- זה הרבה יותר קל. אם אין הסכם, אז לכאורה כל שטח החצר שייכת לשניכם וקיים קושי משפטי אם מישהו מכם מקים גדר באיזור מסויים. נכון, גם אם אין הסכם ניתן עדיין לפנות לבית המשפט על מנת שיקבע שאכן היה קיים הסכם כזה עם השכן הקודם ב"הסכמה שאינה בכתב" (ביהמ"ש יזמן לעדות את הבעלים הקודמים, ויבחן את ההתנהלות וההסכמות לאורך 50 השנים). אם אכן זה מה שיקבע ביהמ"ש, אז ההסכם הזה מחייב גם את הדייר החדש. והאם מותר לו לפתוח מקווה בחצר האחורית שלו ? ממש ממש לא. בנוסף לפניה לעירייה, ביכולתך לפנות עם עו"ד לבימ"ש ולקבל צו מניעה מיידי מהפעלת המקווה, וכן לבקש ולקבל פיצוי כספי על הרעש והמטרד שנגרם לך עד כה.  

ארז מירב -meirav.com" target="_blank">יועץ מומחה לנושאי תכנון ורישוי        

ארז מירב
    יועץ מומחה בתחום התכנון והרישוי,
    הכנת חוות דעת לבימ"ש ויעוץ אדריכלי כללי
    erezmeirav1@gmail.com
    erez-meirav.com

מוצגות 2 תגובות – 1 עד 2 (מתוך 2 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.
דילוג לתוכן