Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

כניסה לגינתי לצורך בניית חומה

• This topic is empty.
מוצגות 4 תגובות – 1 עד 4 (מתוך 4 סה״כ)
  • מאת
    תגובות

כניסה לגינתי לצורך בניית חומה

אני גר בבית צמוד קרקע מס שנים כרגע בונים לידי. לפני מס ימים הגיע המפקח של הבניה וטען כי אני חייב לאפשר לשכנים להכנס לגינתי יל מנת שיבנו חומה חוצצת. הסברתי לו שיש קיר ויש לי צמחיה צמודה ואם יכנסו יהרסו לי את הגינה המושקעת. האם זה נכון שיש חוק שמחייב אותי ומהו הסעיף שמחייב אותי תושה מראש

ארז מירב
    מנהל בפורום

כניסה לגינה לצורך בניית חומה בין שכנים

שלום, ככלל, החומה הנה רכוש משותף של שני השכנים, במידה והיא נבנית בדיוק על קו הגבול, ולכן יש לשניהם אינטרס שהיא תהיה מטוייחת משני הצדדים. אם אכן זה המצב וחתמת לשכן על בקשה להיתר בניית החומה- יש לאפשר לו להיכנס ע"מ לבצע. אם כל החומה נבנית רק בצד של השכן ולא ממש על הגבול, לשכן אין כלל צורך להיכנס. עם זאת, השכן מחוייב לטייח את הצד שפונה אליך, אלא אם אתה מונע מבעדו.

ארז מירב -meirav.com" target="_blank">יועץ מומחה לנושאי תכנון ורישוי        

ארז מירב
    יועץ מומחה בתחום התכנון והרישוי,
    הכנת חוות דעת לבימ"ש ויעוץ אדריכלי כללי
    erezmeirav1@gmail.com
    erez-meirav.com

אחדד את שאלתי

אנסה לחדד את המצב והשאלה: לפני 11 שנים בנינו את הבית שלנו. כשפנינו לבעלים דאז (השטח נמכר מאז לשכן נוכחי) הוא לא רצה שנבנה גדר משותפת. משכך, בנינו גדר קלה על מסלעה שכולה בשטח שלנו (לפי מודד של השכן שבונה כעת, חלק מהאבנים בולטות מספר ס"מ בודד לתוך השטח שלו – אבל זה נושא אחר, אפשר לקצץ את הקצוות). כיום, אין לנו שום רצון להתעסק עם בניה, גדר וכו' – המצב הנוכחי טוב מבחינתנו ואנו רוצים להשאיר את הסלעים במקומם כי הם משתלבים בעיצוב הכולל של הגינה שמבוסס סלעים טיבעיים. מבחינתנו שיבנה את הגדר בשטח שלו.   בא מפקח הבניה של השכן ואומר שהם רוצים לבנות גדר בטון. לצורך כך צריך טפסנות וגישה מהשטח שלנו, מה שמצריך פירוק הגדר הקלה(אין הרבה רווח בינה לגדר הבטון העתידית). הוא אומר שאנו חייבים לתת לו גישה (כמובן שעם בניה מגיע לכלוך והרס של הגינה שלנו – טיח למשל מייצר המון לכלוך שרעיל לצמחיה).   אני מנסה לברר מצב משפטי – נעזוב את נושא יחסי שכנות כרגע.  לי זה נראה הזוי – איך ייתכן שאני חייב לתת לו גישה? מה עם הנזק לגינה? מי יפרק הגדר? ואם ארצה אותה, מי ירכיב אותה חזרה? ומי יערוב לכך שהכל ייעשה אחרי שסיים לבנות? ומה אם יש לי שם חניה וכו'?   לכן השאלה היא האם יש משהו בדבריו? ואם כן מה הסייגים (חייב להיות מצב בו זה פשוט לא הגיוני)   נ.ב. כתבת בתשובתך הקודמת "וחתמת לשכן על בקשה להיתר בניית החומה" – לא חתמתי לשכן על שום דבר ואת ההיתר הוא מקבל מהוועדה, לא ממני. כך שלא ברור מה ניסיתה להגיד.   תודה 

קארין

ארז מירב
    מנהל בפורום

כניסה לגינה לצורך בניית חומה בין שכנים

נתחיל בזה שאסור לתת היתר לבניית חומה בין שכנים אם השכן השני לא חותם. זו הנקודה העיקרית.  אם אין היתר ואין חתימה- את ממש לא חייבת להסכים לבניה על קו הגבול, או כניסה לשטחך. החובה קיימת רק כאשר החומה פותרת מצב של תמיכת קרקע או נפילה. אם אין היתר ואין חתימה ואין הסכמה, הוא יכול לבנות את כל החומה בשטחו. במקרה כזה, הוא עדיין מחוייב לטייח את הצד שפונה אליך, אלא אם את מונעת מבעדו להיכנס.

ארז מירב -meirav.com" target="_blank">יועץ מומחה לנושאי תכנון ורישוי        

ארז מירב
    יועץ מומחה בתחום התכנון והרישוי,
    הכנת חוות דעת לבימ"ש ויעוץ אדריכלי כללי
    erezmeirav1@gmail.com
    erez-meirav.com

מוצגות 4 תגובות – 1 עד 4 (מתוך 4 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.
דילוג לתוכן