Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

מדרגות: חישובי שטחים

• This topic is empty.
מוצגות 12 תגובות – 1 עד 12 (מתוך 12 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
    ker
    משתתף

מדרגות: חישובי שטחים

שלום,
    האם נחשב שטח חדר המדרגות בבית כשטח שירות?
    האם מחושב פעם אחת בלבד (בקומת הקרקע) ?
    אם ישנה קומת מרתף האם ניתן לצרף שטח זה לקומת המרתף ובשתי הקומות הבאות לא להביאו במניין השטחים כלל?
    תודה מראש

ארז מירב
    מנהל בפורום

חישוב שטח מדרגות

שלום, בבית מגורים פרטי בן יותר מקומה אחת יש לחשב את שטח המדרגות  כך: בקומת הקרקע, כשטח עיקרי.  בק"א- כשטח שירות. במרתף- כשטח שירות. לעיתים, בשל בעיות בתכסית המותרת, "משחקים עם זה" ומעבירים את השטח העיקרי לק"א, ואת שטח השירות לק"ק, תוך שידור אנרגטי/ היפנוטי לבודק/ת התכניות "בבקשה לא לשים לב"… 

ארז מירב
    יועץ מומחה בתחום התכנון והרישוי,
    הכנת חוות דעת לבימ"ש ויעוץ אדריכלי כללי
    erezmeirav1@gmail.com
    erez-meirav.com

ker
    משתתף

Re: חישוב שטח מדרגות

תודה!

kuti581
    משתתף

שלום, אני מתכנן בית עם מרתף, קומת קרקע, קומה א' ועליית גג. יש לי מגבלות קשות לגבי זכויות בניה. איך מחשבים שטחי מדרגות במקרה זה. אשמח לקבל תגובה מהירה תודה

ארז מירב
    מנהל בפורום

שלום, מורידים את שטחי המדרגות פעם אחת, במקרה שלך בקומת קרקע (כי יש מרתף). ההורדה כוללת קירות חיצוניים נושקים, אך אינה כוללת קירות פנימיים נושקים.

ארז מירב
    erezmeirav1@gmail.com
    erez-meirav.com

-3665
    משתתף

שלום, אני רוצה לבנות בית צמוד קרקע בהרצליה. לגבי מרתפים חלה שם חלה תב"ע 2000מ' שבסעיף 4.1 שלה מוגדר ש"חדרי מדרגות…המובילים ומשרתים השימושים למרתפים, יכללו באחוזי הבניה של המרתפים". אני בונה 2 קומות ומרתף, ומבקש לחשב את חדר המדרגות פעם אחת במרתף ולא לחשב אותו כלל מעל פני הקרקע, זאת בהסתמך על כך שלפי סעיף 7 לתקנות התכנון והבניה (חישוב שטחים): "שטח חדר המדרגות הוא שטח ההשלכה האופקית במ"ר של משטחי מערכת המדרגות…" ולפי 2000מ' אני נאלץ לחשב שטח זה במסגרת אחוזי הבניה של המרתף. הדבר נתמך גם ממה שאני מבין מהרשום בסעיף 8 במדריך "הקלות תכנון ובניה" מאתר Architecture, לפיו חישוב חדרי המדרגות יכול להיעשות "בקומה של מפלס הקרקע או בסמוך למפלס זה" ("חישוב זכויות הבנייה לגבי חדרי מדרגות יעשה כדלקמן: בקומה של מפלס הקרקע או סמוך למפלס זה בבניין, מכלול השטחים של חדרי מדרגות יחושבו בזכויות הבנייה.")  כדי לחדד את שאלתי, הרי שתקנות חישוב שטחים מגדירות בסעיף 4.(ג)."שטחו של פתח ברצפה העולה על 0.50 מטרים רבועים, לא יבוא במנין השטח המותר לבניה." האם לא כל שטח המדרגות מהווה פתח ברצפה בקומת הקרקע אם נבנה מרתף, ולפיכך לא יספר אלא במרתף? אני יודע שעירית הרצליה רוצה שארשום את שטח המדרגות בקומת הקרקע, אבל להבנתי ההוראות מנוגדות לעמדתה ותומכות באפשרות שלי לרשום את השטח רק במרתף. מה דעתך?  בתודה מראש, חנן

ארז מירב
    מנהל בפורום

שלום, נכון, התקנות בנושא מעורפלות וגורמות לכפל משמעויות. זהו אינו הנושא היחיד הטעון שיפור בתקנות הישנות והמסורבלות, כפי שהוכח בחקירת אסון ורסאי.  כולנו ממתינים ל"ספר כחול" שיאגד הכל באופן ברור ובשפה נהירה. ולכן התהייה שלך במקום. מבלי להיכנס לפרשנות של החוק (עניין לעורכי דין): לעצם העניין- ומנסיוני- שטח המדרגות במרתף נכלל במניין שטחי השירות של המרתף. חלל המדרגות בקומת הקרקע נחשב כשטח עיקרי. ההורדה מתבצעת בקומה א'. אם יש קומת גג- לא מתבצעת הורדה נוספת שם.

ארז מירב
    erezmeirav1@gmail.com
    erez-meirav.com

אייל מינס
    משתתף

חישוב שטחי מדרגות בבית מגורים פרטי

ארז בוקר טוב ! ביקרתי באתר שלך, ושמחתי למצוא התייחסות שלך, לחישוב שטחי מדרגות בבית מגורים פרטי, תכננתי בית מגורים, תלת קומתי, קומת מרתף,  – ממ"ד. קומת כניסה וקומה ראשונה שטחים עיקריים ומרפסות, את שטח המדרגות היורד לקומת המרתף, הממ"ד, נתבקשתי להכניס לחישובי השטחים, את מניין השטחים העיקריים סיימתי על שתי הקומות, שמעל למרתף, נשארו לי רק שטחי שירות, אשמח לדעת, האם חישוב שטחי מדרגות בבית מגורים, שציינת באתר ( צירפתי למטה את הסעיף מהאתר שלך ) מסתמך על חוק התכנון והבנייה, אם כן, אשמח לדעת איזה סעיף או סעיפים, בכבוד רב, ושבוע טוב ! אייל אייל מינס,      אדריכל מורשה נגישות מתו"ס "אטלייה"    אדריכלים קיבוץ  לוחמי הגטאות טל :     04-9933826 פקס' :  04-9933874        ,  

שטחי מדרגות משותפות

האם מדרגות משותפות של בית דו משפחתי ,(המדרגות משותפות לשני הדירים) נחשבים שטח שירות?

יצחקי סגל

ארז מירב
    מנהל בפורום

חישוב שטח מדרגות משותפות

שלום, התקנות קובעות כי שטח מדרגות יהיה שטח שירות. הפרקטיקה של הועדות היא שההורדה כשטח שירות תתבצע רק בהיטל אחד, של קומה אחת, ובד"כ: בקומת הקרקע, כשטח עיקרי.  בק"א- כשטח שירות. במרתף- כשטח שירות. במקרה הזה השטחים יחולקו בכל קומה, ע"פ האופי (שירות, עיקרי) לשתי יח' הדיור. רצוי לתאם לפני ההגשה עם בודקי התכניות, ראה מאמר שמסביר את הבעיה בועדות: חישובי שטחים

ארז מירב -meirav.com" target="_blank">יועץ מומחה לנושאי תכנון ורישוי        

ארז מירב
    erezmeirav1@gmail.com
    erez-meirav.com

תודה רבה

תודה רבה אבל הבנתי שחדר מדרגות משותף (למשל בבניין) נחשב כולו שירות , שאלתי האם מדרגות משותפות לשני דיירים בדו נחשבות מדרגות משותפות לעניין זה ויחשבו כולם שטח שרות? תודה

יצחקי סגל

ארז מירב
    מנהל בפורום

שטח מדרגות בבניין

אכן, בבניין בן יותר מדייר אחד כל שטח המדרגות בכל הקומות ייחשב כשטח שירות. הפרקטיקה היא לחלק אותן באופן שווה בין הדיירים, משום שההיתר משמש גם בסיס לחישוב הארנונה. לפי התקנות: (ד) בכפוף לאמור בתקנת משנה (ו), ייראו השטחים שנועדו בתכנית רק למתן שירותים נלווים למטרה מן המטרות העיקריות האמורות בתקנת משנה (ב), כשטחי שירות אם הם נמנים עם אחד מאלה:  (5) מבואות וחדרי מדרגות: מבואות משותפים, חדרי מדרגות משותפים; 

ארז מירב -meirav.com" target="_blank">יועץ מומחה לנושאי תכנון ורישוי        

ארז מירב
    erezmeirav1@gmail.com
    erez-meirav.com

מוצגות 12 תגובות – 1 עד 12 (מתוך 12 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.
דילוג לתוכן