Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

מה קודם למה?? אדירכל או אישור שכנים בע"פ?

• This topic is empty.
מוצגות 2 תגובות – 1 עד 2 (מתוך 2 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
    -3890
    משתתף

מה קודם למה?? אדירכל או אישור שכנים בע"פ?

שלום רב,
    אנחנו מעונינים לבנות חדר על הגג כקומה נוספת לדירתנו (אנחנו קומה שניה ואחרונה) בתמורה אנחנו מוכנים לבצע שיפוץ פנימי וחיצוני לבניין כולו.  לפני מספר שנים גיששנו את דרכנו עם השכנים , אך מכיון שרוב הדירות בבניין מושכרות, העבירו לנו רובם את המסר כי הם מעדיפים מזומן על פני שיפוץ. אנחו לא יודעים מה הסכומים שמבקשים (כמה נהוג?? זה בנין מאוד ישן עם 8 דיירים), ומה עושים אם חלק רוצה שיפוץ וחלק מזומן???
    בנוסף, מה עדיף, לפנות קודם לאדריכל על מנת שיתחיל בשרטוטים ואז לפנות לאישור השכנים? או לקבל קודם אישור עקרוני של הדיירים וכך גם נדע למה הם מצפים..ובמידה וזה לא יסתדר , חסכנו את הכסף של האדריכל…..(הויכוח ביני לבין בעלי..) , מה עושים?
    אנא עזרה!
    שירלי

ארז מירב
    מנהל בפורום

אדריכל או שכנים?

שלום, הייתי מציע לכם לנסח מסמך עקרוני ולהחתים עליו את השכנים. במסמך תציינו כי החתמה נוספת צפויה על התכניות עצמן, בבוא העת, עם עריכתם. אני מציע לכם לבקש מהכנים לצרף לחתימתם את העדפתם: שיפוץ או מזומן. לפי הצלחת המסמך- תוכלו לשקול את פנייתכם לאדריכל, ע"מ להכין תכניות. לגבי הערכת שווי הגג: אני מבין כי הגג אינו מוצמד לדירתכם. אני ממליץ לקחת שמאי, ולתת לשכנים את חלקם היחסי בגג.

ארז מירב
    יועץ מומחה בתחום התכנון והרישוי,
    הכנת חוות דעת לבימ"ש ויעוץ אדריכלי כללי
    erezmeirav1@gmail.com
    erez-meirav.com

מוצגות 2 תגובות – 1 עד 2 (מתוך 2 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.
דילוג לתוכן