Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

מידע לגבי רישוי מחסן

• This topic is empty.
מוצגות 8 תגובות – 1 עד 8 (מתוך 8 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
    -3738
    משתתף

מידע לגבי רישוי מחסן

האם אוכל לקבל הפנייה היכן אוכל למצוא מידע (או את לשון החוק) בנושא רישוי מחסני גינה ?
    (גודל מירבי שהחוק מתיר , גובה וכו').
    כמו כן ,האם העובדה שהרשות העירונית לא אוכפת את החוק בקביעות מהווה פרצה מבחינת
    ביצוע או אי ביצוע הרישוי ?
    האם יש צורך ברישוי גם במחסן גינה שמוצב  ב"מרפסת שמש" ?

ארז מירב
    מנהל בפורום

Re: מידע לגבי רישוי מחסן

שלום,  מחסן הנו שטח שירות וההגדרה של שטחי שירות מצוייה בתקנות התכנון והבניה. כל תכנית מתאר מקומית מכילה את הפרמטרים המותרים ספציפית לכל שכונה. בכל שכונה יש גדלים שונים שמותאמים לצפיפות האוכלוסיה. יש מקומות בהם הצבת מחסן הנרד מן המבנה העיקרי אסורה לחלוטין. ניתן לעיין בתכנית בשעות קבלת קהל בוועדה המקומית ביזור מגורייך.

ארז מירב
    יועץ מומחה בתחום התכנון והרישוי,
    הכנת חוות דעת לבימ"ש ויעוץ אדריכלי כללי
    erezmeirav1@gmail.com
    erez-meirav.com

alexandero
    משתתף

שלום רב.  גם אני בבעיה עם העירייה שלי . התקנתי מחסן פלסטיק על הגג (שטוח ) שלי על יד הבוילרים. המחסן לא מפריע לאף אחד וגם לא רואים אותו  מאף רחוב בעיר והוא לא  יותר מכוער מדודי השמש לידו . פקחים דרשו להוריד את המחסן .  ביקשתי לקבל  היתר להתקנת המחסן על הגג או על המרפסת שלי  וקיבלתי סירוב חד משמעי . אני זקוק למחסן כי אין לי מחסן בתוך המבנה. מה אפשר לעשות?

ארז מירב
    מנהל בפורום

שלום, במידה ואין בתכנית בניין העיר הרלוונטית לשכונה שלך אפשרות להציב מחסן חיצוני- אתה בבעיה. הכי טוב – פשוט לקבוע פגישה עם המהנדס הראשי של הוועדה המקומית, לבקש ממנו שיבדוק את התקנון הרלוונטי לשכונה שלך, ולקבל ממנו עיצה תכנונית- היכן ניתן "להגמיש" את החוק. יכול להיות שהוא ימצא פתרון יצירתי היות והם אוהבים שפונים אליהם לייעוץ כזה.

ארז מירב
    erezmeirav1@gmail.com
    erez-meirav.com

שינויים במחסן פנים דירתי ביטול חלונות והגדלת חלונות

שלום רב התוכנית שלי עברתי ועדה, המבנה עם הקלה בקו בניין. אני בשלב השלמת דרישות לועדה. יש במבנה מחסן בשטח של 1.3 מטרים פנים דירתי. אני רוצה להקטינו ב 40 סמ"ר ולהפכם לשטח עיקרי. זה בתוך הדירה לגמרי, ללא קירות משותפים, יש זכויות בנייה עיקריות שלא ניצלתי ושלא היוונתי עדיין. האם זה מחייב ישיבת ועדה חדשה? האם זה מחייב היתר חדש? לגבי החלונות – אני מעוניינת להגדיל חלונות . 2 חלונות – גדלו ב 10 סמ וכן זזו 10 סמ [בקיר שהינו בהקלה]. חלון אחד הגדלה ב 60 סמ חזיתתי. חלון נוסף זז כ 30 סמ. האם אלו מחייבים תוכנית שינויים? ראיתי בפוסט קודם מ 2019 שבאופן עקרוני כן אבל האם פרקטית לא אעשה את זה האם זאת עילה להפרת היתר ולקנסות? תודה אורלי  

ארז מירב
    מנהל בפורום

שינויים בבקשה להיתר

שלום, באופן כללי שינויים מינוריים לא מחייבים דיון מחודש בועדה, אלא רק אישור של בודקי התכניות שהכל כחוק. רצוי להכניס גם את השינויים של החלונות בתכנית המתוקנת. אי הכנסה שלהם עלולה לייצר בעיות, למרות שלרוב לא אוכפים שינויים קטנים בחלונות. תלוי בפקח שמגיע לבדוק.

ארז מירב -meirav.com" target="_blank">יועץ מומחה לנושאי תכנון ורישוי        

ארז מירב
    erezmeirav1@gmail.com
    erez-meirav.com

שינויים במחסן פנים דירתי ביטול חלונות והגדלת חלונות

שלום רב תודה על תשובתך. האם השינויים הללו למרות שלא קיים היתר נחשבים כ 'תוכנית שינויים'? לא התייחסת לנושא המחסן. אני מדגישה שהשטח העיקרי 0.4 מטר רבוע שאני רוצה לגרוע משטח המחסן ולהמירו בשטח עיקרי, עלי להדגיש,  0.4 המטרים הרבועים לא מהוונים במנהל עדיין,  אך יש יתרת זכויות בנייה לשטח עיקרי בתב"ע שאינן מנוצלות עדיין. האם תוספת של 0.4 מטר רבוע עיקרי שאינו משנה את הקונטור אך משנה את סה"כ השטח העיקרי, עדיין ייחשב שינוי מינורי? תודה אורלי

ארז מירב
    מנהל בפורום

מחסן

להערכתי זה שינוי מינורי. תוכנית שינויים זה רק אחרי היתר ולפני טופס גמר.

ארז מירב -meirav.com" target="_blank">יועץ מומחה לנושאי תכנון ורישוי        

ארז מירב
    erezmeirav1@gmail.com
    erez-meirav.com

מוצגות 8 תגובות – 1 עד 8 (מתוך 8 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.
דילוג לתוכן