Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

סגירת מרפסת / בניית פרגולה

• This topic is empty.
מוצגות 4 תגובות – 1 עד 4 (מתוך 4 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
    מחפש מידע
    משתתף

סגירת מרפסת / בניית פרגולה

היי,
    יש לי מרפסת בגודל של 3 על 6  בקומה רביעית שאני מעוניין לסגור ויש לי מספר שאלות,
    1. אני רוצה שהכל יתבצע בצורה חוקית ולכן אשמח לדעת כמה (בערך) יעלה לי להוציא את כל האישורים הנדרשים?
    האם העירייה לרוב לוקחת עלות נוספת על האישור בנוסף לעלות שיש לי על האדריכל/מתכנן?
    2. כמה בערך כל הסיפור של סגירת המפרסת צריך לעלות(לא כולל האישורים),
    המפרסת היא בגודל של 3*6(הגג), אני רוצה שיהיו שני חלונות ארוכים יחסית,
    משני הצדדים יש חלקים קטנים שצריך להשלים בהם קיר, ובחלק עם החלונות צריך להשלים את הקיר מהחלונות ועד הגג, אני מעוניין בבנייה קלה כמובן.
    קיבלתי הצעת מחיר של בין 10-15 בלי חלונות, האם זה הגיוני?
    כמה יעלה לי לשים חלונות(באורך של 2 מטר וגבוהה של מטר)?
    3. האם אני יכול "להתחכם" ולבנות פרגולה יחסית סגורה אבל לא סגורה לגמרי ובכך לחסוך את האישורים הנדרשים?
    והכוונה היא, האם אני יכול לבנות פרגולה + להשלים את הקירות שאני רוצה(בצורה אטומה כלשהי גם אם לא בבנייה קלה)  אבל לא לשים חלונות?
    4. האם אני יכול לסגור רק חלק מהמרפסת ולקרוא לזה מחסן?
    5. האם כל ההתחכמות הזאת הכרחתי בכלל, כי אם מדובר ב-עד אלף שקל אז עדיף להוציא אישורים ולעשות הכל כמו שצריך,
    אבל אם זה יותר קרוב ל 5 אלף(כמו שהבנתי ממספר אנשים) זה כבר שליש ממחיר הבנייה וזה פשוט לא הגיוני לשלם את זה,
    במיוחד שזה עוד ייקר לי את מחיר הארונה.
    6. האם יש למשהו רעיון אחר לאיך ניתן לסגור את המרפסת בצורה חוקית בלי כל הכאב ראש של האישורים?
    תודה.

ארז מירב
    מנהל בפורום

סגירת מרפסת

שלום, 1. אני רוצה שהכל יתבצע בצורה חוקית ולכן אשמח לדעת כמה (בערך) יעלה לי להוציא את כל האישורים הנדרשים? קודם כל תבדוק בועדה המקומית אם נותרו בבניין אחוזי בניה לא מנוצלים. בלי זה אי אפשר להמשיך. האם העירייה לרוב לוקחת עלות נוספת על האישור בנוסף לעלות שיש לי על האדריכל/מתכנן?- אגרות בניה כמה אלפים 2. כמה בערך כל הסיפור של סגירת המפרסת צריך לעלות(לא כולל האישורים), המפרסת היא בגודל של 3*6(הגג), אני רוצה שיהיו שני חלונות ארוכים יחסית, משני הצדדים יש חלקים קטנים שצריך להשלים בהם קיר, ובחלק עם החלונות צריך להשלים את הקיר מהחלונות ועד הגג, אני מעוניין בבנייה קלה כמובן. קיבלתי הצעת מחיר של בין 10-15 בלי חלונות, האם זה הגיוני? כמה יעלה לי לשים חלונות(באורך של 2 מטר וגבוהה של מטר)? אני לא כל כך יכול להגיד בלי לראות את המקום. ממליץ שתיקח מפקח בניה או שתיקח כמה הצעות מחיר. 3. האם אני יכול "להתחכם" ולבנות פרגולה יחסית סגורה אבל לא סגורה לגמרי ובכך לחסוך את האישורים הנדרשים? והכוונה היא, האם אני יכול לבנות פרגולה + להשלים את הקירות שאני רוצה(בצורה אטומה כלשהי גם אם לא בבנייה קלה)  אבל לא לשים חלונות? לא בטוח שיתנו לך לשים פרגולה על מרפסת שהיא לא דירת גג או גן. תבדוק בוועדה. אם כן, אז מותר לקרות אותה בפלסטיק שקוף. אסור לסגור חלונות. 4. האם אני יכול לסגור רק חלק מהמרפסת ולקרוא לזה מחסן? לא    

ארז מירב -meirav.com" target="_blank">יועץ מומחה לנושאי תכנון ורישוי        

ארז מירב
    יועץ מומחה בתחום התכנון והרישוי,
    הכנת חוות דעת לבימ"ש ויעוץ אדריכלי כללי
    erezmeirav1@gmail.com
    erez-meirav.com

מחפש מידע
    משתתף

היי ארז,

היי ארז, תודה על התשובות, בקשר ל-1, אני רוצה לקבל איזושהי הערכת מחיר לכל העבודה לפני שאתה מתחיל לבצע את כל הבדיקות האלה, דברתי היום עם שני אדריכלים והם אמרו שזה מתחיל ב-15 אלף שזה יותר גבוהה מהצעת המחיר שקיבלתי על הבנייה עצמה, במחירים האלה זה כבר הופך להיות לא משתלם. לכן אני מנסה להבין האם יש בכלל דרך(חוקית) לעשות את זה בלי לפשוט רגל בדרך. 3. מדובר בדירת גג, והשכנים בנו פרגולה בלי יותר מידי בעיות(ועם האישורים הנדרשים), השאלה האם ניתן לבנות פרגולה + קירות מחומר כלשהו(רק שלא יכנסו מים, אפילו פלסטיק), אבל להשאיר חלק(קטן יחסית) פתוח? תודה.

ארז מירב
    מנהל בפורום

סגירת מרפסת

השאלה האם ניתן לבנות פרגולה + קירות מחומר כלשהו(רק שלא יכנסו מים, אפילו פלסטיק), אבל להשאיר חלק(קטן יחסית) פתוח? חוקית לא, אבל בפועל סגירה עונתית לא גורמת לפקחים לכתוב דו"ח, ברוב המקרים.

ארז מירב -meirav.com" target="_blank">יועץ מומחה לנושאי תכנון ורישוי        

ארז מירב
    יועץ מומחה בתחום התכנון והרישוי,
    הכנת חוות דעת לבימ"ש ויעוץ אדריכלי כללי
    erezmeirav1@gmail.com
    erez-meirav.com

מוצגות 4 תגובות – 1 עד 4 (מתוך 4 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.
דילוג לתוכן