Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

סגירת מרפסת- מה אומר החוק?

• This topic is empty.
מוצגות 15 תגובות – 16 עד 30 (מתוך 58 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
    ארז מירב
    מנהל בפורום

סגירת מרפסת

שלום, סגירת מרפסת מחוייבת בהיתר בניה משום שאתה מוסיף שטחים עיקריים למבנה. כמובן שצריך לקבל גם אישור שכנים (אבל לא בכל מחיר- ניתן לעקוף את זה) ולבדוק שבכלל קיימים אחוזי בניה מיותרים שהקבלן לא השתמש בהם (בודקים בועדה המקומית לתכנון ובניה).

ארז מירב -meirav.com" target="_blank">יועץ מומחה לנושאי תכנון ורישוי        

ארז מירב
    יועץ מומחה בתחום התכנון והרישוי,
    הכנת חוות דעת לבימ"ש ויעוץ אדריכלי כללי
    erezmeirav1@gmail.com
    erez-meirav.com

רון דור
    משתתף

סגירת מרפסת

מדובר בפנטהאוז לא גדול אבל בעל מרפסות שמש כ 150 מר בבנין חדש תמא 38. אני מניח בלי לבדוק עדיין, שאין אחוזי בנייה חופשיים. האם יש דרך כלשהי לסגור חלק מהמרפסת לצורך שמוש כחדר, אפילו אם רק 12 מר? או יותר? מוכן גם להיטל השבחה אם הכרחי תודה

ארז מירב
    מנהל בפורום

סגירת מרפסת

שלום, אם אין אחוזי בניה פנויים לא ניתן לסגור מרפסת לטובת חדר בלי לשנות את התב"ע- תהליך ממש לא פשוט, לא בטוח שיצליח (כדאי לבדוק עם מהנדס הועדה המקומית לפני)  ואם יצליח הוא כרוך בהיטל השבחה. 

ארז מירב
    erezmeirav1@gmail.com
    erez-meirav.com

לירן רז
    משתתף

גג למרפסת על ידי אלומיניום נפתח ונסגר

שלום רב, יש לי מרפסת של כ 30 מטר בצורת ר', אני מעוניין לסגור חלקית רק כ-8 מ"ר מתוך המרפסת, חלק פנימי של המרפסת על ידי השמה של גג אלומיניום שנפתח ונסגר- לא משהו שהוא סגור באופן קבוע.   האם דבר כזה מצריך ממני לאישורים כלשהם? אני מעוניין בחזית להוסיף ויטרינה לפתיחה סגירה, האם זה משנה את התמונה?   אני יודע שאין אחוזי בנייה פנויים לכן אין לי סיכוי להוציא אישור כלשהו לסגירה, לכן אני מעוניין "לעקוף" את זה על ידי מציאת פיתרון חוקי. אציין שאני לא מתכוון לחבר את השטח הזה לחשמל/מים. אך ורק לשים מדפים לצורך אחסון.

ארז מירב
    מנהל בפורום

סגירת מרפסת

שלום, בעיקרון המבחן לצורך בהיתר הוא האם הסגירה מעידה על "שימוש קבוע כשטח סגור/ מקורה". כלומר- מה הוא אופן השימוש בפועל, כפי שמדווח פקח ש(אולי) ישלח לשטח. שימוש קבוע יחייב היתר ולא משנה לשופט אם זה ניתן לפתיחה/ סגירה.

ארז מירב
    erezmeirav1@gmail.com
    erez-meirav.com

לירן רז
    משתתף

סגירת מרפסת

תודה על המענה,   זאת אומרת שזה יותר סובייקטיבי מאובייקטיבי? לפי תשובתך אני מבין שזה ניתן לפרשנות שונה וכל פקח/אדם יכול לפרשן את השימוש באופן שונה?   לצורך העניין, אם אני מציב שם מדפי אחסון, ציוד לבית על המדפים, שולחן קטן, כסא קטן- על פי מה אותו פקח יכול לקבוע אם זה נועה לשימוש קבוע כגג סגור?

ארז מירב
    מנהל בפורום

סגירת מרפסת

זאת אומרת שזה יותר סובייקטיבי מאובייקטיבי? לפי תשובתך אני מבין שזה ניתן לפרשנות שונה וכל פקח/אדם יכול לפרשן את השימוש באופן שונה?- אכן, ובתי המשפט נוטים לאמץ את גרסת הפקחים לגבי מהות השימוש, ביחוד אם יש תלונת שכן (לא נדיר בבתים משותפים).   לצורך העניין, אם אני מציב שם מדפי אחסון, ציוד לבית על המדפים, שולחן קטן, כסא קטן- על פי מה אותו פקח יכול לקבוע אם זה נועה לשימוש קבוע כגג סגור?- על פי התרשמותו מביקורים בנכס- אם זה "סגירה זמנית" לצורך שיפוצים לדוגמא, או ע"י ברזנט בחורף, או סגירת קבע ע"י אלומיניום וחלונות לשימוש קבוע. שוב, בד"כ הפקחים לא מגיעים לבד לבתים משותפים, אלא ע"י שכן שמזמין.

ארז מירב
    erezmeirav1@gmail.com
    erez-meirav.com

אחת העם
    משתתף

שימוש בשטח מתחת למרפסת השכן בדירת גן

שלום רב, הסיטואציה הנה, בניין משותף חדש ללא זכויות בניה נוספות. דירתינו היא דירת הגן כאשר חלק קטן (6 מ"ר) ממנה נמצאים מתחת למרפסות השכנים, שם מיקמנו שולחן אוכל. אני מבין שלא ניתן לבצע סגירה מלאה של השטח שאז הוא יחשב כחלק מהמגורים, השאלה האם ישנה דרך חוקית לבצע סגירה מוגבלת של השטח? כלומר האם יצירה של קירות מזכוכית / ניילון / עץ יחשבו כסגירה הדורשת היתר? האם יש דרך אחרת? המטרה לעשות שימוש *עונתי* בסגירה הזאת לחורף ולא להרחיב את הדירה.   רוב תודות,      

ארז מירב
    מנהל בפורום

סגירה עונתית

שלום, אין מונח כזה סגירה עונתית בשימושי מגורים, ולכן כל סגירה עלולה להחשב כסגירה קבועה. אין חומר מסויים שמזכה בהקלה.

ארז מירב
    erezmeirav1@gmail.com
    erez-meirav.com

אחת העם
    משתתף

מצער לשמוע. תודה.

.  

גלית א
    משתתף

הפיכת חדר סגור בחלונות לחדר רגיל מבטון

ישלי חדר שסגור כולו בחלונות וגג רעפים עם אישורים . האם צריך שוב אישורים כדי לסגור אותו מבטון ?

סגירת מרפסת

אני גר בבניין משותף עם מרפסת מקורה ע״י המרפסת שמעליי. האם מותר לסגור את המרפסת עם סגירת וילונות חשמליים שניתנים כמובן גם לפתיחה מלאה? המרפסת תמשיך לשמש כמרפסת, עם מנגל גז, ריהוט גינה וכו׳ מדובר בקומה 13 ובעקבות הרוחות בחורף יש צורך בכך.

ארז מירב
    מנהל בפורום

סגירת מרפסת

שלום, המבחן הוא האם הפקח יחליט שזו סגירה קבועה או לא. מבחינת החוק אין הגדרה ל"סגירה זמנית" וגם ברזנט יכול להיחשב כסגירה קבועה. לכן הכל תלוי בפקח.

ארז מירב
    erezmeirav1@gmail.com
    erez-meirav.com

ארז מירב
    מנהל בפורום

שינוי בקירות מבנה

שלום, ע"פ החוק היבש כל שינוי בחזית- שינוי חלון או ביטולו מחייבים היתר בניה. בפועל, מעט מאוד פקחים מתעסקים עם זה.

ארז מירב
    erezmeirav1@gmail.com
    erez-meirav.com

מירב אדרי
    משתתף

סגירת חור במרפסת

היי, ברצוני לדעת לגבי סגירת חור במרפסת ( מרובע במרפסת) אנו גרים בבניין משותף בן 9 קומות   במרפסת שלנו יש חור מקומה שניה ועד קומה 8 קומה ראשונה יש מרפסת שלמה אך החור של הקומה השניה אינו מקורה   קומה 9 פנטהאוז עם מרפסת שלמה .האם החוק מאפשר לי סגירת הריבוע ריצפתית מבחינת ביצוע זה אפשרי מאחר והמרפסת למטה היא מרפסת מלאה  .    

מירב

מוצגות 15 תגובות – 16 עד 30 (מתוך 58 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.
דילוג לתוכן