Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

סוכך לחניה בבניין משותף

• This topic is empty.
מוצגות 14 תגובות – 1 עד 14 (מתוך 14 סה״כ)
  • מאת
    תגובות

סוכך לחניה בבניין משותף

שלום רב,
    אני מתגורר בחולון בבית משותף בן שמונה דירות. לכל דירה יש את החניה הפרטית שלה (מדובר באדמה פרטית בטאבו).
    ברצוני להתקין סוכך לחניה הפרטית שלי אך לטענת עיריית חולון 'בבניין מגורים רווי במגרש השייך לכל הדיירים, לא ניתן לבצע סוכך לחנייה פרטית'. 
    בעיון ברפורמת הפרגולות, תיקון 101, מצוין במפורש שסוכך פטור מהיתר כמצויין אצלכם באתר (תחת מגבלות מסוימות הנוגעות למבנה הסוכך עצמו), אין התייחסות לבניין רווי או בית פרטי…
    כמו כן, אני נתקל בסוככי חניה שהותקנו בבניינים רוויים בעיר חולון מזה זמן…  
    האם טענת העיריה נכונה ומה עליי לעשות על מנת להתקין סוכך לחנייה שלי?
    תודה,
    יאיר.

ארז מירב
    מנהל בפורום

סככת חניה בבניין משותף/ בניה רוויה

שלום, לעיתים ישנן הוראות מסויימות בתב"ע המונעות זאת, או לחילופין הוראות מרחביות המונעות הקמת סככת חניה בביה רוויה. בקש (אם לא עונים- אז במכתב רשום) להבין ע"פ איזה תקנה/ הוראה הם פועלים ונבחן זאת יחד.

ארז מירב -meirav.com" target="_blank">יועץ מומחה לנושאי תכנון ורישוי        

ארז מירב
    יועץ מומחה בתחום התכנון והרישוי,
    הכנת חוות דעת לבימ"ש ויעוץ אדריכלי כללי
    erezmeirav1@gmail.com
    erez-meirav.com

תודה ארז, אעדכן כשאקבל תשובה.

תודה ארז, אעדכן כשאקבל תשובה. יאיר.

שלום ארז, על פי העיריה, חוק התכנון והבנייה / תב"ע תכנית בניין עיר אלו הם הוראות החוק והתקנות שאינם מאפשרים בנייה של סוכך חנייה לרכב בבית משותף. התבקשתי להיכנס לאתר ההנדסי של עיריית חולון ולעיין בפרק פטור מהיתר, ובמידה ואני עומד בהוראות החוק, ניתן להגיש בקשה לבניית סוכך בהתאם לתיאור המופיע בתקנות. הנה מה שמופיע באתר עיריית חולון: על פי סעיף 145 ג', ניתן פטור מהגשת בקשה להיתר, לפרטי בנין ומבנים קטנים שעומדים בכללים הבאים: הם פשוטים מבחינה הנדסית הם פשוטים מבחינה הנדסית הם פשוטים מבחינה הנדסית הם לא פוגעים בשלד הבניין וביציבותו או במערכות הבניין ובתפקודיו בנוסף, שלחתי לעיריה את החלק הרלוונתי מתקנות התכנון והבניה (מצורף) וכעת אני ממתין לתשובתם. אשמח לשמוע את עצתך. תודה, יאיר.  

ארז מירב
    מנהל בפורום

מציע לך לשלוח להם הודעה בטופס המצ"ב על הקמת רשת צל. תן להם פרק זמן להגיב, ושלח להם את הוראות החוק שמצאת. אם אין תשובה- כאילו אישרו. 

ארז מירב
    erezmeirav1@gmail.com
    erez-meirav.com

תודה ארז, האם כוונתך שאודיע

תודה ארז, האם כוונתך שאודיע לעיריה כאילו הסוכך כבר הותקן? (אנא שים לב למסמך המצורף). תודה, יאיר. 

ארז מירב
    מנהל בפורום

לפעמים צריך להגמיש את הטפסים (: תכתוב הערה- "רשת הצל עדיין בתהליך הקמה. ככל שישנה בעיה במיקום אנא הודיעו לי בהקדם"

ארז מירב
    erezmeirav1@gmail.com
    erez-meirav.com

תודה ארז.

תודה ארז.

שלום ארז, לאחר שבועות ארוכים של התכתבות עם מנהל ההנדסה בעיריית חולון, הצלחתי להסביר (ולשכנע) שהתקנת סוכך חניה מותרת על פי חוק. על פי מנהל ההנדסה, עליי לוודא שיש לבניין זכויות בניה לא מנוצלים על מנת שאוכל להתקין את הסוכך. האם הדבר נכון? על פי הבנתי, סוכך חניה מסווג כמצללה ועניין זכויות הבניה אינו תופס כאן. כמו כן, למיטב הבנתי סוכך שעומד על שני עמודים בעורפו (גם אם הם מקובעים באמצעות בטון באדמה), אינו דורש רישוי כלל וכלל…  אודה לחוות דעתך. יאיר. 

ארז מירב
    מנהל בפורום

סוכך לחניה

האם ברצונך בסככה אטומה, פרגולה, או רשת צל?

ארז מירב
    erezmeirav1@gmail.com
    erez-meirav.com

סוכך לחניה

שלום ארז, מדובר בסככה עם שמשונית (אריג אטום) צירפתי מסמך עם דוגמאות, העדיפות היא לאחד הסוככים בעמוד הראשון. תודה, יאיר.

ארז מירב
    מנהל בפורום

סוכך לחניה

סוכך לחניה אינו מסווג אוטומאטית כמצללה (פרגולה). פרגולה היא אלמנט הפתוח לשמיים לפחות ב 40%. להערכתי, היות ומדובר בסככה אטומה, היא נכנסת תחת אחוזי בניה כשטח שירות. האלמנט הזה חייב גם בחישוב סטאטי להבטיח את יציבותו. 

ארז מירב
    erezmeirav1@gmail.com
    erez-meirav.com

סוכך לחניה

תודה ארז, האם החלפת האריג האטום ברשת הצללה (שאינה אטומה לחלוטין) משנה במשהו ובמקרה כזה לא יהיה צורך בחישוב אחוזי בניה? תודה, יאיר.

ארז מירב
    מנהל בפורום

סוכך לחניה

כן, בהחלט. רשת הצללה אינה נחשבת כאחוזי בניה.

ארז מירב
    erezmeirav1@gmail.com
    erez-meirav.com

מוצגות 14 תגובות – 1 עד 14 (מתוך 14 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.
דילוג לתוכן