Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

סוכך לחנייה בבניין משותף

• This topic is empty.
מוצגות 3 תגובות – 1 עד 3 (מתוך 3 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
    אביב לוי
    משתתף

סוכך לחנייה בבניין משותף

שלום,
    אני מתגורר בבאר שבעב בבניין 22 קומות, לכל דירה יש את החנייה הפרטית שלה.
    ברצוני להתקין סוכך לחניה הפרטית שלי אך לטענת עיריית באר שבע 'בבניין מגורים רווי במגרש השייך לכל הדיירים, לא ניתן לבצע סוכך לחנייה פרטית'. 
    ברפורמת הפרגולות, תיקון 101, מצוין במפורש שסוכך פטור מהיתר ואין התייחסות לבניין רווי או בית פרטי.
    תקנות התכנון והבנייה (עבודות ומבנים הפטורים מהיתר), תשע"ד-2014
    סימן ב': גגונים וסככות
    גגון, סככת צל, סוכך מתקפל
    11.    (א)  הקמת גגון או סוכך, המחובר באחת מפאותיו לפחות, למבנה פטורה מהיתר ובלבד שיתקיימו בו תנאים אלה:
    (1)   לא יבלוט מקיר המבנה יותר משני מטרים;
    (2)   נבנה מחומרים קלים.
              (ב)  הקמת סוכך מתקפל (מרקיזה) פטורה מהיתר, ובלבד שהסוכך במצבו הסגור לא יבלוט מקיר המבנה למעלה מ-50 סנטימטרים.
              (ג)   קירוי באמצעות אריג המגן מפני השמש והשפעת מזג האוויר (סככת צל) פטורה מהיתר, ובלבד שגובה הקירוי לא עולה על 3 מטרים, המפתח בין העמודים אינו עולה על 5 מטרים ומשקל הקירוי אינו עולה על 3.5 קילוגרמים למטר מרובע.
              (ד)  הודעה על הקמת גגון או סוכך ששטחו עולה על 20 מ"ר, ערוכה לפי הטופס שבתוספת, תימסר לרשות הרישוי בתוך 45 ימים ממועד ביצוע העבודה ויצורף לה אישור מהנדס מבנים בדבר עיגון הגגון או הסוכך ויציבותו וכן כי כשל מבני בגגון או בסוכך לא יתרחש בנקודת העיגון למבנה ולא יגרום לכשל מבני במבנה.
    שלחתי בקשה באתר "דיווח על ביצוע עבודות ומבנים הפטורים מהיתר" על מנת לבצע סוכך, וחזרו אלי עם תשובה שלילית שזה אסור על פי חוק.
    ביקשתי את החוק הספציפי, והאחראית היתרים אמרה שאין חוק שמדבר על בניין עם חנייה משותפת, ובגלל זה אסור. (אמרת תי לעצמי אם אין חוק אז מותר לא ככה?)
    נראה לי קצת חובבני העניין, שוקל לשלוח מייל למחלקה המשפטית של הערייה.
    אשמח לעזרה

ארז מירב
    מנהל בפורום

סוכך חניה בבית משותף

שלום, ראה שרשור שעסק בנושא

ארז מירב -meirav.com" target="_blank">יועץ מומחה לנושאי תכנון ורישוי        

ארז מירב
    יועץ מומחה בתחום התכנון והרישוי,
    הכנת חוות דעת לבימ"ש ויעוץ אדריכלי כללי
    erezmeirav1@gmail.com
    erez-meirav.com

לאון רייס
    משתתף

שלום,

אביב שלום, אני גר במתחם בצלאל בב״ש (22 קומות כל בניין) ומעוניין לעשות סכך חנייה בבניין. תרשום לי בבקשה בוואטסאפ 055-242-2525 לקדם יחד את העניין.  

מוצגות 3 תגובות – 1 עד 3 (מתוך 3 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.
דילוג לתוכן