Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

עיכוב מתן היתרי בניה

• This topic is empty.
מוצגות 8 תגובות – 1 עד 8 (מתוך 8 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
    neti_hen
    משתתף

עיכוב מתן היתרי בניה

האם מהנדסת ועדה מקומית יכולה להביע התנגדות לפרט בתוכנית, לאחר שכבר התקיימה ועדה (בראשותה), ופורסמו החלטות הועדה (ללא כל התנגדות, וללא אף הערה לגבי אותו פרט), ולאחר שכבר שילמנו את אגרות הבניה?

ארז מירב
    מנהל בפורום

עיכוב מתן היתרי בניה

שלום, אני מאמין בכל ליבי שהדבר בסמכותה. הפרוצדורה של התגלגלות ההיתר במסדרונות הוועדה אינה רלוונטית כל עוד לא ניתן היתר בפועל (ומכאן שאין קשר לאגרה ששולמה). במידה ולא יינתן היתר בפרק הזמן הקבוע בחוק ניתן להגיש ערעור לוועדה מחוזית. אני מציע לכם למצוא מוצא תכנוני לבעיה שנוצרה, ותוך שיתופה של מנדסת הוועדה בקושי שאתם חווים, נסו לרתום אותה להצעת פשרה.

ארז מירב
    יועץ מומחה בתחום התכנון והרישוי,
    הכנת חוות דעת לבימ"ש ויעוץ אדריכלי כללי
    erezmeirav1@gmail.com
    erez-meirav.com

neti_hen
    משתתף

Re: עיכוב מתן היתרי בניה

שלום, פניתי אל המהנדסת וזו מסרבת להגיע להידברות, והפנתה אותי לועדת ערר מחוזית, בידיעה שאני כבר לא יכולה להגיש ערר (כיוון שעברו 30 יום מפרסום החלטת הועדה).  מהתייעצות עם עו"ד עולה כי לאחר שנתנה החלטת ועדה, אין בסמכותה של המהנדסת לבקש לערוך שינויים בע"פ. לשם כך צריכה להתפרסם החלטת ועדה חדשה הכוללת את ההתנגדות החדשה. לא ניתן להגיש ערר על סמך דברים בע"פ, ולא צריך להיכנע לגחמות המהנדסת. מהו פרק הזמן הקבוע בחוק למתן היתרים?

ארז מירב
    מנהל בפורום

פרק זמן – מתן היתר בניה

שלום, בתוך 90 יום על הוועדה לאשר, או לסרב לבקשת היתר בניה (בנימוקים, כמובן). לגבי מה שמותר ומה אסור: שים לב שתמיד החלטות הוועדה הכתובות מסוייגות "בתיאום עם מהנדס הוועדה/ בודק התכניות". הסעיף הזה מאפשר למהנדס/ת, ובצדק, עיון נוסף בתכניות. נכון, זה יכול להכיל המון מוקשים שלא מצויינים בהחלטה עצמה, היות והיא בד"כ רק החלטה עקרונית ואינה כוללת את כל הערות הוועדה. אני מציע לפנות למהנדסת בכתב, בדואר רשום, עם בקשה ברורה לקבל ממנה את בקשותיה בכתב. במידה ובקשותיה אינן עולות בקנה אחד עם הגיון תכנוני יש לפנות לוועדת ערר מחוזית. במידה ולא יהיה שת"פ  מצידה, להפנות את כל התכתובת שנוצרה לוועדת הערר.

ארז מירב
    erezmeirav1@gmail.com
    erez-meirav.com

neti_hen
    משתתף

Re: פרק זמן – מתן היתר בניה

שלום, 90 יום ממתי? בקצרה אציין שמדובר באישור כניסה חיצונית למרתף, כאשר בתב"ע השטח מתחת ל-00 (המרתף) נחשב לשטח עיקרי, דבר שמאפשר כניסה חיצונית ואף אינסטלציה וכו'. המהנדסת נסמכת על הסעיף, בו כתוב ש"השטח מתחת לפני הקרקע יוצמד לדירה שמעליו והגישה אליו תהיה מתוך הדירה." משפט זה אינו סותר גם קיום דלת חיצונית! (ובתכנית שלנו יש מדרגות גם מתוך הבית!). כל מהנדסי הועדה לפניה אישרו כניסות חיצוניות למרתפים בבתים שהוקמו בשכונה זו וכך גם בועדה שנערכה לתוכנית שלנו (ובבדיקות לפניה). בדקתי את ההחלטה שנשלחה אלינו וגם את מה שפורסם באתר (מפורט יותר), לא מצויין סעיף/משפט "בתיאום עם מהנדס…"המאפשר להם לערוך בדיקות נוספות. ואני לא מסכימה שיש הצדקה לכך, שתהיה למהנדסת יכולת לעיין שוב בתוכניות לאחר שכבר פירסמה החלטה, כיוון שאין לזה סוף! מי ערב לי שלאחר שאתקן ואגיש שוב תוכניות, היא לא תמצא עוד משהו שלא מוצא חן בעיניה ולא ראתה זאת קודם?  כפי שאתה ודאי יודע, התוכניות המוגשות לועדה הן לאחר בדיקות ותיקונים, שנערכו ע"י בודקת התוכניות מול האדריכלית. פועל יוצא של החלטת הועדה, הוא בקשת הועדה להמציא תוכניות חתומות ע"י כל מיני גורמים ב- 4 העתקים מתוקנים. (כאשר בעלות של העתקות השמש (בצבע) אני נושאת!) אני חושבת שיש בהתנהגות זו זלזול באזרח הקטן, וניצול חוסר האונים וחוסר ההתמצאות בהליכים התקינים מול המערכת המסואבת! פניתי כבר בדוא"ל אל המהנדסת, היא לא תכתוב לי שום מסמך המנמק את בקשותיה. נותר לי רק לפנות ליו"ר הועדה, באמצעות עו"ד, שיבדוק את האמור, ואח"כ לתבוע את הועדה, תביעת נזיקין על העיכוב במתן ההיתרים. מעבר להוצאה הכספית המיותרת והעיכוב בתחילת הבניה, עצוב שבעלי תפקידים מרשים לעצמם לשחק עם האזרחים הצריכים את שרותם. תודה על ההתייחסות.

ארז מירב
    מנהל בפורום

כניסה חיצונית למרתף

האם קיימות/ מתוכננות מדרגות בתוך החלל, לעבר ק"ק? אם כן- אין מניעה שתהיה מהמרתף גם יציאה לחצר. האם הגישה היחידה למרתף היא מבחוץ?  כי אם כן- המהנדסת צודקת [המרתף הופך ליח' דיור עצמאית וזה נוגד כנראה את מספר יח"ד המותר ע"פ התב"ע].

ארז מירב
    erezmeirav1@gmail.com
    erez-meirav.com

neti_hen
    משתתף

Re: כניסה חיצונית למרתף

שלום, קיימות בתוכנית שהוגשה מדרגות פנימיות בחלל בין המרתף לקומת הקרקע! אני יודעת שהצדק עימי ולכן אני כל כך מתרעמת על חוסר הרגישות מצד המהנדסת ועל העיכוב הלא מוצדק. היא מתבצרת בעמדה שלה ומפנה אותי לועדת ערר מחוזית, למרות שיודעת שעברו הרבה יותר מ- 30 יום מהחלטת הועדה ואני כבר לא יכולה להגיש ערר (מה גם שלפי ההחלטה המפורסמת אין לי סיבה להגיש ערר, כיוון שלא מופיעה אף התנגדות לגבי המרתף). כל הענין נשגב מבינתי!

ארז מירב
    מנהל בפורום

ועדת ערר

בקשי מהעו"ד שלך לשלוח מכתב חריף למהנדסת, עותק ליועץ המשפטי של הועדה, ובקשי תגובה רשמית תוך פרק זמן קצוב. כתבי שאם לא יוסבר ויוסדר העניין את פונה לועדה מחוזית, שתטפל בזה כראות עיניה. אם אין תגובה הולמת פני למחוזית. בפנייתך למחוזית [אגב, רוב הסיכויים שאם התכתובת תהיה תמוהה הם יסכימו לערעור, או יבקשו מהמקומית הבהרות] צייני שאת הולכת על זה עד הסוף, בהליך תכנוני או משפטי, לבחירתם. [כמובן, שהייתי שמח לשמוע את הצד של המהנדסת, ואינני חורץ כאן משפט]

ארז מירב
    erezmeirav1@gmail.com
    erez-meirav.com

מוצגות 8 תגובות – 1 עד 8 (מתוך 8 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.
דילוג לתוכן