Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

פילר

• This topic is empty.
מוצגות 6 תגובות – 1 עד 6 (מתוך 6 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
    -3733
    משתתף

פילר

שלום רב, ברצוני לברר אל מי עליי לפנות על מנת לבדוק מיקומו של פילר על פי החוק במגרש פרטי.
    נכון להיום ישנו פילר כפול הממוקם ברובו בתחום השטח שלי בעוד ששכני שטרם בנה את ביתו מסכים לשנות את מיקום הפילר כשחציו בתחום המגרש שלי וחציו השני בתחום המגרש של שכני.
    אני זקוקה למידע והכוונה. בעקרון פניתי לח' בזק ואלו מעוניינים לעזור ושנות מיקום בתנאי שאשלם עבור שינוי המיקום בערך 10000 ש"ח. נשמע לי הזוי ויקר ובכלל נראה כאילו מישהו עשה טעות כשתכננן את מיקום הפילר 100 אחוז בתחום השטח שלי. תודה.

ארז מירב
    מנהל בפורום

מיקום פילר במגרש

שלום, זהו לא המקר הראשון בו ניתקלתי בפילרים הממוקמים לא נכון. אשמח לדעת ממי קנית את המגרש: מאדם פרטי ? ממנהל מקרקעי ישראל? האם שולמו דמי פיתוח? למי שולמו? בעיקרון האדם הראשון שקנה את המגרש שילם דמי פיתוח. הפיתוח, כולל פילרים, ביוב, מים וחשמל נעשה ע"י החברה המפתחת. החברה המפתחת הציבה את הפילרים ע"פ מיקום של מודד מטעמה. מישהו טעה בדרך. יש למצוא את האחראי לכך- הקבלן המפתח או המודד. יש לפנות במכתב רשמי אל הגורם אשר קיבל מכם, או מהבעלים המקוריים  של המגרש כסף עבור פיתוח המגרש.  ניתן להתייעץ גם במועצה המקומית/ בעירייה.

ארז מירב
    יועץ מומחה בתחום התכנון והרישוי,
    הכנת חוות דעת לבימ"ש ויעוץ אדריכלי כללי
    erezmeirav1@gmail.com
    erez-meirav.com

-3733
    משתתף

Re: מיקום פילר במגרש

הגורם שלרכשתי ממנו את המגרש הינו החברה הכלכלית, הענין הוא איך אני אוכל לדעת באם מיקומו של הפילר הינו המיקום הנכון, מאחר והחכ"ל בטח לא יודו בטעות שלהם. האם ישנו חוק המגדיר מיקום של פילר שכזה בין מגרשים?

ארז מירב
    מנהל בפורום

ישנה תכנית פיתוח ובינוי אדריכלית לכל האיזור, אשר בוצעה ע"י אדריכל עבור החברה הכלכלית ועבור הוועדה המקומית-  והיא נמצאת במשרדי הוועדה המקומית. התכנית כוללת מדרכות, כבישים ופילרים.  אם בתכנית זו מופיע הפילר בדיוק בקו המשווה, אין סיבה לביצוע שונה בפועל. בקשי את תכנית הפיתוח של רחובך במשרדי הוועדה, צלמי את האיזור הנושק למגרשך, הביאי מפת מודד מטעמך אשר מראה את הטעות ובקשי הסברים הן מהחברה הכלכלית והן מהוועדה המקומית אשר אמורה לפקח על כל בנייה מטעמה.

ארז מירב
    erezmeirav1@gmail.com
    erez-meirav.com

-3733
    משתתף

מירב תודה רבה על התשובות, אך נותרתי ללא הסבר האם ישנו חוק במדינה המורה על מיקומם של פילירים במגרשים משותפים בכלל?  האם יתכן שהמיקום יהיה בשטחו של אחד מהתושבים באופן מלא?  או שישנה חובה להניחו בצורה שווה בין המגרשים?

ארז מירב
    מנהל בפורום

לא מצאתי חוק או תקנה מחייבת לגבי מיקום פילרים. ההגיון אומר שאדריכל הפיתוח ימקם את הפילר בדיוק בין המגרשים.  אם האדריכל מיקם אחרת- הוא צריך לתת לכך גיבוי הגיוני או לעמוד בפני טענות על התרשלות. לא נראה לי שזה המקרה. מנסיוני- מדובר בד"כ ברשלנות של הקבלן המבצע. נהיה הרבה יותר חכמים לאחר ביקורך בוועדה ובדיקת התכנית.

ארז מירב
    erezmeirav1@gmail.com
    erez-meirav.com

מוצגות 6 תגובות – 1 עד 6 (מתוך 6 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.
דילוג לתוכן