Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

פתיחת וסגירת מרפסת בבניין משותף

• This topic is empty.
מוצגות 3 תגובות – 1 עד 3 (מתוך 3 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
    mo
    משתתף

פתיחת וסגירת מרפסת בבניין משותף

שלום רב
    אני גר בבניין משותף ( 7 קומות) בקומה ראשונה/קרקע עם יציאה לגינה פרטית
    מס' שכנים בקומות העליונות מעונינים בסגירת המרפסות שלהם ובניית מרפסת מעל המרפסת שנסגרה בקומה שמתחתם כך שהשכן בקומה הרביעית הוא זה שיצטרך לפתוח מרפסת שתיבנה מעל הגינה שלי .
    שאלותיי:
    1. האם יש היטל השבחה על אישור כזה ובמידה וכן האם זה רק על המרחיבים או גם על כל שאר השכנים במידה ומאשרים עקב כך הרחבות לכל השכנים?
    2. במידה והסוכה שאני בונה ביציאה מהסלון שלי  היא במקום שמעליו מתכננים לפתוח מרפסת (בחלק השני של הגינה יש עצים ולא ניתן לבנות שם סוכה) וכמובן סוכה נבנת תחת כיפת השמיים האם יש לי עילה להתנגדות והטלת וטו גם אם רוב השכנים מסכימים?
    תודה רבה
    מ.

mo
    משתתף

Re: פתיחת וסגירת מרפסת בבניין משותף

תוספת לשאלתי. במידה וזה מאושר למרות התנגדותי , אני מניח שהוא צריך להעמיד פיגומים בגינה שלי על מנת להוציא את המרפסת ואולי זו הדרך שלי למנוע את זה באי מתן אישור לפיגומים, או שיש דרך להוציא מרפסת ללא פיגומים? תודה

ארז מירב
    מנהל בפורום

Re: פתיחת וסגירת מרפסת בבניין משותף

שלום, לגבי היטל השבחה- הוא מוטל רק אם בוצעו שיפורי תכנון מבחינת הגדלת אחוזי בניה. ההיטל מוטל רק על מי שמממש בפועל את הבניה. לגבי התנגדות: קשה לי לומר אם נימוק הסוכה יצליח, ניתן לנסות. לגבי הצבת פיגומים בשטח שלך- אם השטח שלך בטאבו- אכן יש פה סוגייה מעניינת… צריך להתייעץ בעו"ד.

ארז מירב
    יועץ מומחה בתחום התכנון והרישוי,
    הכנת חוות דעת לבימ"ש ויעוץ אדריכלי כללי
    erezmeirav1@gmail.com
    erez-meirav.com

מוצגות 3 תגובות – 1 עד 3 (מתוך 3 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.
דילוג לתוכן