Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

קיר תומך בין שכנים

• This topic is empty.
מוצגות 4 תגובות – 1 עד 4 (מתוך 4 סה״כ)
  • מאת
    תגובות

קיר תומך בין שכנים

ארז שלום,
    תיאור:
    ההפרש גבהים במגרש שלי הינו 7 מטר. גובה ה-0.00 הינו 1.20- כך שבחציו התחתון של המגרש אני צריך לבצע קיר תמך בגובה מעל 3 מטר
    משני צדדי המגרש ביני לבין מגרשי השכנים הצמודים אלי. המגרשים הסמוכים אלי מצדדי טרם נבנו.
    האדירכל שלי אמר לי שלפי חוק תו"ב אני צריך לבצע את הקיר תמך בדירוג אופקי של 0.6 מטר בכל 3 מטר.
    שאלתי היא: האם יש היגיון או סימוכין בחוק לטענתי כי שכני יבנו בעתיד את ביתם ומפלס ה-0.00 שלהם יהיה מינימום 1.20- (החלטת מהנדסת הוועדה) זאת אומרת שלאחר שהם יבנו הקיר תמך כבר יהיה בגובה 1.20 מטר או שהם יבנו גבוה ואז כלל לא ישאר קיר תמך ולכן אין צורך לבצע את הדירוג האופקי?

שאלה שניה:
    האם אני יכול לדרוש משכני השתתפות בקירות שאני מבצע בין המגרשים שישמש גם אותם? ואם כן, לפי איזה חוק או תקנה? ואם לא, האם אני יכול למנוע מהם מלהשתמש בקיר שלי ולבנות לעצמם קיר תמך בצמוד אלי אך בתוך תחום המגרש שלהם?

תודה מראש

ארז מירב
    מנהל בפורום

קיר תומך בין שכנים

שלום, מאוד קשה לענות כך משום שלא ברור לי לגמרי מה הסיטואציה מבחינת גבהים מוחלטים, ומה פני הקרקע כרגע. אשמח אם תצרף לכאן תכנית פיתוח שהאדריכל עשה או לפחות סקיצה עם הסברים.   האדירכל שלי אמר לי שלפי חוק תו"ב אני צריך לבצע את הקיר תמך בדירוג אופקי של 0.6 מטר בכל 3 מטר. לא מכיר תקנה כזו. אולי זה נקבע בתכנית הבינוי של השכונה? אם כן, שלח לי אותה. עושים דירוגים של 60 ס"מ רק כשרוצים להימנע ממעקה, כי כל פער גבהים מעל 60 ס"מ מחייב מעקה.   שאלה שניה: האם אני יכול לדרוש משכני השתתפות בקירות שאני מבצע בין המגרשים שישמש גם אותם? ואם כן, לפי איזה חוק או תקנה? ואם לא, האם אני יכול למנוע מהם מלהשתמש בקיר שלי ולבנות לעצמם קיר תמך בצמוד אלי אך בתוך תחום המגרש שלהם? ע"פ פסיקות משפטיות תקדימיות השכן חייב להשתתף בחצי מעלות קיר התמך ולא חשוב אם המגרש שלו מעל או מתחת למגרשך. כמובן שצריך לפנות אליו מראש בטרם הבניה. אם אין שת"פ- אפשר לתבוע ולחייב חצי מהעלות ע"פ הערכת שמאי.

ארז מירב -meirav.com" target="_blank">יועץ מומחה לנושאי תכנון ורישוי        

ארז מירב
    יועץ מומחה בתחום התכנון והרישוי,
    הכנת חוות דעת לבימ"ש ויעוץ אדריכלי כללי
    erezmeirav1@gmail.com
    erez-meirav.com

סקיצה ומס' תקנה

שלו ארז, תודה על המענה.   התקנה היוא בחוק תו"ב קובץ התקנות 6175 סעיף 4.09   אני מצרף תוכנית קרקע עם גבהי קווי קרקע קיימים וסקיצה מתוכנית זו עם הסבר   

ארז מירב
    מנהל בפורום

קיר תומך בין שכנים

שלום, הקבצים לא צורפו. 

ארז מירב -meirav.com" target="_blank">יועץ מומחה לנושאי תכנון ורישוי        

ארז מירב
    יועץ מומחה בתחום התכנון והרישוי,
    הכנת חוות דעת לבימ"ש ויעוץ אדריכלי כללי
    erezmeirav1@gmail.com
    erez-meirav.com

מוצגות 4 תגובות – 1 עד 4 (מתוך 4 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.
דילוג לתוכן