Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

רישום בטאבו- ביקור פקח

• This topic is empty.
מוצגות 3 תגובות – 1 עד 3 (מתוך 3 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
    xeon
    משתתף

רישום בטאבו- ביקור פקח

שלום רב,
    תודה על התשובה,
    יש לי עוד שאלה:
    לפני כשנה הבניין שלנו,31 דירות,התחיל תהליך של רישום בטאבו,בטיפול משרד ע"ד.כל התהליך הסתיים ואנו רק מחכים לקראת סוף החודש לבוא לאסוף את מסמך הטאבו.האם סגירת המרפסת שלי יכולה לעקב את סיום התהליך לגבי הדיירים,כלומר עד שאני לא יקבל רשיון על סגירת המרפסת (2 מטר על 1 מטר) לא יקבלו כל הדיירים את הטאבו.
    תודה מראש,

ארז מירב
    מנהל בפורום

Re: רישום בטאבו- ביקור פקח

שלום, אין לי תשובה חד משמעית – בדרך כלל אין ביקור של פקח לצרך רישום בטאבו, אך יש להתחשב במדיניות בכל וועדה. בהצלחה.

ארז מירב
    יועץ מומחה בתחום התכנון והרישוי,
    הכנת חוות דעת לבימ"ש ויעוץ אדריכלי כללי
    erezmeirav1@gmail.com
    erez-meirav.com

שמואל בר
    משתתף

Re: רישום בטאבו- ביקור פקח

ע"פ פסיקות של בית המשפט (חב' רובינששטיין נגד עירית חולון), ופסיקות נישנות של בית המשפט העליון, ועדה מקומית אינה רשאית לעקב רישום בית משותף בטאבו, אם מישהו בבית ביצע בניה ללא היתר. במקרה כזה הועדה המקומית רשאית לבקש שתרשם הערה בדף הדירה, כי ההדירה המסויימת מיועדת לחריגה. ברישום בית משותף לא נזקקים לחתימתה של העיריה/ועדה לתיכנון, והתהליך עוקף אותה,  למעט מקרים שהעיריות רושמות מיוזמתן בטאבו הערה לפי סעיף 27, ואז המפקח מעקב את רשום הבית המשותף עד שהעיריה/ועדה תאשר.  העיריות חייבות לאשר את כל הדירות ללא החריגה, אך באותו מעמד גם מוסרות למפקח על רישום המקרקעין את רשימת הדירות נשואות ההערה להריסה.

מוצגות 3 תגובות – 1 עד 3 (מתוך 3 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.
דילוג לתוכן