Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

תוספת בניה

• This topic is empty.
מוצגות 2 תגובות – 1 עד 2 (מתוך 2 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
    yps1234
    משתתף

תוספת בניה

אני גר בבית משותף. יש לי אפשרות לבנות על הגג המשותף של הבניין חדר נוסף, באישור העיריה.(ברחוב שלי כבר 2 בתים זהים לחלוטין קיבלו היתר). השאלה האם אני צריך הסכמה מלאה של כל הדיירים? אם דייר מסרב מה עלי לעשות? והאם למרות אישור של הוועדה המקומית לבניה דייר יכול לסרב ומאיזה סיבות?
    אודה על התשובות
    יניב

ארז מירב
    מנהל בפורום

Re: תוספת בניה- חתימת שכנים

שלום, ע"פ חוק המקרקעין דרוש רוב שכנים (75%). בעיקרון  יש להחתים את כל הכניסות בבניין משותף.  לעיתים הרשות המקומית יוזמת תכנית הרחבה כללית למבנה מסויים אשר נקראת "תכנית בינוי". אם היא כבר מאושרת- קל הרבה יותר לקבל היתר וקשה הרבה יותר לשכנים להתנגד.  במקרים כאלו, ולא רק במקרים כאלו- ניתן פשוט לפנות ישירות לוועדה בבקשה להיתר- עם אותן חתימות שהשגתם. גם אם השגת פחות מ 75 % מהחתימות, ניתן [ע"פ פרשנות משפטית , ומנסיוני]  לבקש מהוועדה המקומית לפעול ע"פ תקנה 2 א' – לשלוח בדואר רשום לאלה שלא חתמו בקשה לנמק מדוע פעלו כך.  נכון,  הוועדות אינן "אוהבות" להפעיל את התקנה הזו, אבל התעקשות שלי במקרה מסויים אכן עזרה וחייבתי אותם לפעול גם כשלא מולאו תנאי חוק המקרקעין. למעשה, עצם מתן אפשרות להתנגדות משלימה את האמור בחוק זה.  במידה ויהיו התנגדויות- הוועדה תדון בנימוקים באופן רציונלי ותחליט.

ארז מירב
    יועץ מומחה בתחום התכנון והרישוי,
    הכנת חוות דעת לבימ"ש ויעוץ אדריכלי כללי
    erezmeirav1@gmail.com
    erez-meirav.com

מוצגות 2 תגובות – 1 עד 2 (מתוך 2 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.
דילוג לתוכן