Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

• This topic is empty.
מוצגות 15 תגובות – 1 עד 15 (מתוך 117 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
    yoel1900
    משתתף

מפלס הקרקע בין שתי חצרות הינו 1.65 מ', ע"פ הצורך עלי לבנות קיר תומך ומעליו גדר (קיר) בגובה מינימלי של 1.20 מ'  במבט מהחצר הנמוכה מתקבל קיר בגובה של 2.85 מ'.
    האם אני צפוי לתביעה מהשכן על הסתרת אור ואויר? מה אומר החוק. יש לציין כי הבית נבנה בהתאם להיתר הבנייה ובהתאם לתכנית המתאר,גובה רצפה תואם את דרישות הוועדה המקומית- ת.ב.ע.  רג/340

ארז מירב
    מנהל בפורום

גובה גדר בנויה בין שכנים

שלום רב, בעיקרון, בכל תב"ע נושא הגדרות הבנויות אמור להיות מוגדר כראוי בתקנון. במציאות, לא כל תב"ע עוסקת בכך. מנסיוני עם הוועדות השונות, מהנדסי הוועדה קובעים הנחיות פנימיות לבודקי התכניות. ברוב המקרים, מוגבלת בניית הגדר הבנויה ל 150 ס"מ ממפלס החצר הנמוכה. (אלא אם מדובר בתמיכת קרקע גבוהה יותר). גדר בנוייה המפרידה בין חצרות של דו משפחתי יכולה להתרומם עד גובה 180 ס"מ מהמפלס הנמוך. את החלק הנותר יש להשלים באמצעות גדר קלה, כפי שאכן בוצע בהתאם לתמונה ששלחת. בכל מקרה, היות והגדר ניצבת בחציה על מגרשו של השכן, נדרשת הסכמתו לכל שינוי.

ארז מירב
    יועץ מומחה בתחום התכנון והרישוי,
    הכנת חוות דעת לבימ"ש ויעוץ אדריכלי כללי
    erezmeirav1@gmail.com
    erez-meirav.com

nagar1014
    משתתף

Re: גובה גדר בנויה בין שכנים

השכן שלי רוצה ליבנות על הגדר הקימת שגובהה 2מטר

ארז מירב
    מנהל בפורום

במידה ומדובר בגדר משותפת איתך, אסור לו ללא הסכמתך. בכל מקרה זה נשמע לי יותר מדי.

ארז מירב
    erezmeirav1@gmail.com
    erez-meirav.com

shallva
    משתתף

גדר בין שכנים

שלום, ברצוני לדעת מה המחוייבות שלי בהשתתפות בהוצאות של בנית גדר בין חצרות שכנים כאשר אנחנו נמצאים  באותו מפלס. האם יש בכלל מחוייבות, או מחוייבות לגובה מסויים? תודה על העזרה

ארז מירב
    מנהל בפורום

Re: גדר בין שכנים

שלום רב, אין לך מחוייבות לבניה, אלא אם יש מצב שהחצר שלך גבוהה מזו של השכן- ואז מחוייבים בגדר (בנויה/ קלה) כהגנה מפני נפילה לחצר הנמוכה (אני מבין שזה לא המקרה).  ברוב המקרים, מוגבלת בניית הגדר הבנויה ל 150 ס"מ ממפלס החצר הנמוכה. (אלא אם מדובר בתמיכת קרקע גבוהה יותר). גדר בנוייה המפרידה בין חצרות של דו משפחתי יכולה להתרומם עד גובה 180 ס"מ מהמפלס הנמוך. בכל מקרה, היות והגדר ניצבת בחציה על מגרשו של השכן, נדרשת הסכמתו לכל שינוי. הקמת גדר בנויה מחוייבת בהגשת היתר בניה (הגשה קלה ולא מסובכת, הכוללת חישובים סטאטיים של מהנדס) בברכה, ארז מירב, עורך  "אדריכלות ובניה בישראל"   בעל הסטודיו "אדריכלות אחרת"

ארז מירב
    erezmeirav1@gmail.com
    erez-meirav.com

shallva
    משתתף

Re: גדר בין שכנים

ארז שלום,  רציתי לדעת אם השכן יכול לחייב אותי על הגדר שהוא בנה אפילו שאנחנו באותו מפלס (פחות או יותר) ולמרות שלא נתתי את הסכמתי לעניין? האם יש חוק שמסביר מה המחוייבות שלי בעניין? אשמח לקבל מקור או קישור בנושא תודה על המידע והעזרה.

ארז מירב
    מנהל בפורום

מי משלם על גדר משותפת?

למעשה, אם אין הכרח מבחינת הוועדה להקים גדר בנויה, הרי בנייתה היא אופציה בלבד. במקרה כזה נהוג להשתתף בחצי מעלות בנייתה, אך אף אחד לא יכול להכריח אותך- זה עניין של הבנה בין השכנים ורצון טוב לגימורים יפים משני הצדדים.

ארז מירב
    erezmeirav1@gmail.com
    erez-meirav.com

shallva
    משתתף

שלום רציתי לברר את הענין הבא: השכן שלי בנה קיר תמך בין החצרות שלנו. יש לציין כי הוא לא הביא לידיעתי את ענין בנית הקיר, וכעת דורש ממני תשלום על הבניה. יש לציין כי המפלס שלו גבוה משלי. אודה לך אם תוכל ליעץ לי בענין המחויבות שלי לנושא.

ארז מירב
    מנהל בפורום

בניית קיר תמיכה

שלום,   לפי פסק דין בת.א (י-ם) 1274/04 נאור דמארי ואחר נ' תומר אקוע ואחר- במידה ובית המשפט מוצא כי הקיר אכן נחוץ לתמיכת המגרשים והוא נמצא בקו הגבול, ניתן לחייב את השכן בעלות 50% מהקמתו שכן מדובר ברכוש הנחשב משותף בין "מגרשים מחוברים שבמיצר". יצויין כי ניתן להסתפק במסלעה במקרים רבים, ואם ניתן להוכיח כי היא מספיקה ובטיחותית לא ניתן לכפות בנית קיר. כמובן שבהפרשי גובה גדולים, מסלעה תנגוס יותר מדי שטח מהמגרש העליון ויש כאן סיבה להעדיף קיר. בקיצור- יש להגיע עם השכן להסכמה, ובמידה ואין הסכמה, ניתן לחייב אותו בתנאי שאתם מצויידים בחוות דעת אדריכלית על נכונות הפתרון שלכם. ראה: "סימן ד': מחוברים שבמיצר בעלות ושימוש 49. (א) קירות, גדרות, עצים, ומחוברים כיוצא באלה הנמצאים במיצר של מקרקעין שכנים (להלן – מחוברים שבמיצר), יראום כנכסים בבעלות משותפת של בעלי המקרקעין השכנים, כל עוד לא הוכח היפוכו של דבר. (ב) מחוברים שבמיצר רשאי כל אחד מבעלי המקרקעין להשתמש בהם למטרה שלשמה הוקמו, וחייב הוא להשתתף בהוצאות הדרושות כדי להחזיקם במצב תקין לפי שיעור שהוסכם ביניהם, ובאין הסכם כזה – בחלקים שווים, זולת אם מידת השימוש בהם היתה שונה. פירות שנשרו לתחום אחר 50. עצים או צמחים אחרים הגדלים סמוך למיצר, פירותיהם שנשרו לתחום מקרקעין שכנים הם של השכן; נשרו למקום שיש לציבור גישה חפשית אליו, זכאי כל עובר-ושב ליטול אותם לעצמו. צמחים הגדלים סמוך למיצר 51. עצים או צמחים אחרים הגדלים סמוך למיצר וענפיהם או שורשיהם מתפשטים לתוך מקרקעין שכנים, אין בעל המקרקעין השכנים או המחזיק בהם (להלן – השכן) רשאי לדרוש סילוק הענפים או השורשים, אלא אם יש בהם כדי להזיק למקרקעין או להפריע לו במידה בלתי-סבירה בהנאה מן המקרקעין; דרש השכן מבעל הצמחים לסלק ענפים או שרשים כאלה ולא סולקו תוך זמן סביר, רשאי הוא לסלקם בעצמו על חשבון בעל הצמחים."

ארז מירב
    erezmeirav1@gmail.com
    erez-meirav.com

-3793
    משתתף

איך אפשר לדעת האם בונה שכני מחמת הייתר בניה ואישור מהנדס?בכדי למנוע בעתיד נפילה או ריסוקה של גדר בטון מפרידה ביננו.הרי זוהי כפייה חד צדדית ופגיעה באיכות החיים.והאם אוכל להתנגד לזו הבנייה?

ארז מירב
    מנהל בפורום

היתר: גדר בנויה בין שכנים

שלום, הדרך הכי טובה היא לגשת לוועדה המקומית לתכנון ובניה בשעות קבלת קהל, ולברר זאת. במידה ובנה השכן גדרה בנוייה ללא היתר וללא פיקוח מהנדס- מדובר בעבירה והגדר מהווה חריגה וסכנה.

ארז מירב
    erezmeirav1@gmail.com
    erez-meirav.com

אורן ערב
    משתתף

גדר בין מגרשים

שלום, אני מתגורר בקיבוץ בין החצר שלי לזו של שכני יש הבדל גובה של כ85 סמ. שכני החל לבנות אחרי שהבית שלנו היה בנוי הוא בקש אישור לרדת בגובה הבניה שלו ובכך להמנע מבניית קיר תומך. הוא קיבל אישור לא לבנות קיר תומך אך לא ירד בגובה הבנייה והאדמה שלו גולשת למגרשינו מידי חורף. מה אומר החוק בנושא, האם אפשר לחייב אותו במלוא עלות הקיר תומך בין המגרשים? ובאיזה חומר מבחינה חוקית יהיה אפשר להגביהה את הקיר התומך לפרטיות ועד איזה גובהה?

ארז מירב
    מנהל בפורום

קיר תומך בין שכנים

שלום, בהיתר הבנייה שניתן לשכן יש את תכנית הפיתוח של השטח, והיא המחייבת. לפי הגבהים שרשומים שם ניתן לדעת מה אושר לו. אם הוא ביצע משהו שונה, ניתן לעתור נגדו משפטית. לעצם העניין- הקיר בכל מקרה צריך להיבנות ע"י שני השכנים במשותף, כספית.  הבטון יכול להיות עד 150 ס"מ מהקרקע הנמוכה יותר, ומעל זה עוד 100 ס"מ גדר קלה.

ארז מירב -meirav.com" target="_blank">יועץ מומחה לנושאי תכנון ורישוי        

ארז מירב
    erezmeirav1@gmail.com
    erez-meirav.com

אורן ערב
    משתתף

קיר תומך בין שכנים

תודה! לגבי הגדר הקלה, הקיר יהיה כנראה עד גובה מטר וממנו תוספת. האם את התוספת אפשר לבנות ממרכז הקיר או שצריך אישור מהשכן לכך? והאם השכן מחוייב לכך מבחינה בטיחותית היות והוא הצד הגבוה? במידה והשכן לא מסכים לבנית גדר קלה האם אנחנו יכולים לבנות אותה מחלקה העליון של החומה הצמוד אלינו? תודה מראש גוני

מוצגות 15 תגובות – 1 עד 15 (מתוך 117 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.
דילוג לתוכן