Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

• This topic is empty.
מוצגות 15 תגובות – 16 עד 30 (מתוך 117 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
    ארז מירב
    מנהל בפורום

גדר בין שכנים

האם את התוספת אפשר לבנות ממרכז הקיר או שצריך אישור מהשכן לכך? – אם הגדר הקלה נבנית בשטחכם לגמרי, אז אין צורך באישור השכן. רק אם היא מצויה על הקיר המשותף. והאם השכן מחוייב לכך מבחינה בטיחותית היות והוא הצד הגבוה? כן. במידה והשכן לא מסכים לבנית גדר קלה האם אנחנו יכולים לבנות אותה מחלקה העליון של החומה הצמוד אלינו?- לא. שימו את כולה בשטח שלכם, לא על החומה.

ארז מירב -meirav.com" target="_blank">יועץ מומחה לנושאי תכנון ורישוי        

ארז מירב
    יועץ מומחה בתחום התכנון והרישוי,
    הכנת חוות דעת לבימ"ש ויעוץ אדריכלי כללי
    erezmeirav1@gmail.com
    erez-meirav.com

הצבת גדר הוספת גובה לגדר קיימת כמטר וחצי

בצד הימני זה החלון שלי עם הכנה למרפסת מסביב גדר קיימת . מצד שמאל זו הכניסה לבניין השני ,יש לציין לבניין זה 2 כניסות זו ועוד 1 מכיוון אחר  על הגינות שלהם הם בנו מרפסות ואפילו על פתחי איורור מקלט. כרגע בגלל כניסת כלבים וחוסר פרטיות הוחלט בהסכמת כל הבניין שלי להגביה גדר  השנה מבניין ימין מתנגדת. מה החוק ??? חוק הפרגולות  חוק הגדר עד 1.5מ או שהיא יכולה למנוע ? לפי מפת ה/SIP  השטח של הבניין שלי תודה מראש סימון

ארז מירב
    מנהל בפורום

בניית גדר פטור מהיתר בניה

שלום, אכן, הקמת גדר עד גובה 150 ס"מ פטורה מהיתר. אולם ע"פ חוקי מקרקעין בבניין משותף יש לקבל הסכמת 75% מהדיירים לבצע את השינוי. בעיקרון, אם אתם אוספים 75% מהחתימות אתם יכולים להתחיל לבנות. מכיוון שמדובר בחוקי מקרקעין, אני ממליץ לקחת את המלצתי בערבון מוגבל ולהיעזר בעורך דין. אגב, שים לב:  ע"פ החוק החדש יש פטור מהיתר רק אם הקיר או הגדר לא מוקמים בגבול המגרש הפונה לרחוב, או בגבול המגרש הפונה לשטח ציבורי פתוח;   

ארז מירב
    erezmeirav1@gmail.com
    erez-meirav.com

מלי קליפה
    משתתף

קיר בלוקים בין הבית של השכן לבן הבית שלי

לאחר הסכמתו של השכן בניתי קיר בלוקים ביננו וטיחתי את הצד שלי מפני שהוא לא רצה להשתתף בסכום הקיר (לפי תגובתו כשסיפרתי לו שאני רוצה לבנות קיר ביננו) ולפי עניות דעתי אני לא צריכה לטיח את הצד שלי אם הוא לא משתתף השכן התקשר והתחיל לצעוק מה פתאום אני מטייחת את הצד שלו (אני לא ילעית אותכם בכל השיחה שהוא גם שוחח עם הקבלן) הוא אמר שהואלא גר בעזה אז אמרתי לו שהוא לא רצה להשתתף ולטיח זה עלות של 1000 שח לכל הקיר מהצד שלו הוא אמר שלא מעניין אותו שאני חייבת לעשות את הטיח ונתק את הטלפון השאלה היא לפי החוק אני יכולה לחייב אותו ב- 50% בעלות של הקיר?

ארז מירב
    מנהל בפורום

גדר בין שכנים

את יכולה לחייב אותו רק אם הוא הסכים מראש להשתתף בעלות בניה, או אם בניית הקיר היתה נחוצה למנוע קריסת קרקע (קיר תומך). את חייבת לטייח את הקיר, משום שאלו הוראות הבינוי בישראל, בלי קשר מי משלם. אסור לבנות קיר לא מטוייח וצבוע.

ארז מירב
    erezmeirav1@gmail.com
    erez-meirav.com

לשון החוק

שלום, האם תוכלו לציין את לשון החוק ומראה המקום הקובע כי אסור לבנות קיר לא מטויח וצבוע? תודה משה  

ארז מירב
    מנהל בפורום

קיר ללא טיח

הוראות הבינוי נקבעות על ידי הועדה המקומית לתכנון ובניה באיזור מגוריך. ניתן לקבלם שם.

ארז מירב
    erezmeirav1@gmail.com
    erez-meirav.com

גדר בבית משותף

שלום רב אנחנו גרים בבית משותף.הגיעה שכנה חדשה אשר בנתה גדר מפרידה בין חצרות מבטון בגובה 1.85 ללא הסכמתנו.כעת הגדר מסתירה לנו את הנוף ואת האוויר.מה החוק אומר ומה עושים כדי לפתור את הבעיה?

ארז מירב
    מנהל בפורום

בניית גדר בבית משותף

שלום, האם יש הסכם הצמדות? האם החצר שלה מוצמדת לביתה בטאבו? אם לא- הבניה אינה חוקית ויש לפנות לעו"ד. אם החצר שלה- היא מוגבלת לבניית 150 ס"מ בלבד מפני הקרקע הנמוכה ביותר ועל הגדר להות מטוייחת וצבועה. במקרה כזה אם היא בנתה 185 ס"מ ניתן לפנות לוועדה המקומית לתכנון ובניה במכתב תלונה בדואר רשום.

ארז מירב
    erezmeirav1@gmail.com
    erez-meirav.com

תודה על התגובה המהירה

תודה על התגובה המהירה מהו הסכם הצמדות? זהו מבנה משותף של 4 דיירים ידוע לי כי הגינה לא שייכת לה בטאבו.כל שינוי שהיא רוצה לעשות עליה לקבל אישור של 75 אחוז מהדיירים.את הגדר היא בנתה ללא אישור של אף דייר. היא טוענת שיש לה אישור בנייה אך בעירייה לא צויין דבר בנושא. פניתי לעירייה אך נאמר לי כי הטיפול יכול לקחת חודשים. האם כך הדבר?

ארז מירב
    מנהל בפורום

בניית גדר בבית משותף

הסכם הצמדות נעשה, אם נעשה, מסירת הדירות לדיירים מאת הקבלן. אם לא נעשה- אין הצמדות ולדיירים אין זכויות ברורות בחצר או בגג. כל עוד אין הצמדות, לא חוקי לבנות ללא הסכמת 75% מהדיירים. אם בעירייה גוררים רגליים ניתן לפנות לעו"ד שבהליך אזרחי יכול לתבוע אותם.

ארז מירב
    erezmeirav1@gmail.com
    erez-meirav.com

Lena Brusilovski
    משתתף

שכן בנה גדר

אני גרה 25 שנה באותו הבית. כל הזמן הזה המצב הקיים היה קיר תומך בגובה 175 ס״מ ממפלס אפס שלי, וגדר קלה מעל. הבית הזה גובל עם השטח שלי ברוחב של בערך 20 מטר. הבית הזה נקנה ב2015 ע״י בן אדם חדש, שהחליט שהוא בונה גדר בנויה מעל הקיר התומך הזה.  גובה הגדר הנ״ל הוא 140 ס״מ. כלומר כעת יש לי קיר ברוחב של 20 מטר, בגובה של 3.1 מטר. בנוסף לזה מול החלון היחיד שנשארה ממנו פיסת שמים, הוא בנה כעת גם מחסן, כאשר גובה המחסן מעל מפלס אפס שלי יותר גבוה מ4 מטרים. גובה של בערך +2 מטר ממפלס אפס של השכן. ומפיסת השמיים שהייתה לי נשאר לי פס בקושי בגובה סנטימטר. כמובן שכל זה נבנה תוך התנגדות נחרצת שלי. מצב מקור: ?id=0B738c_Jsr5xWeUdJcEJfRlR5N28 מצב חדש:  ?id=0B738c_Jsr5xWSjZodUxNdVNfdjg ?id=0B738c_Jsr5xWcEZUM3IwbTZ1RnM   מה אני יכולה לעשות בנידון ?

ארז מירב
    מנהל בפורום

גדר בנויה בין שכנים

שלום, חוקי העזר של הועדה המקומית לתכנון ובניה מתירים גדר בנויה בין שכנים בתנאי שאינה עולה על 150 ס"מ מגובה פני המפלס הנמוך יותר. ברור כי הגדר של השכן אינה עונה להגדרה זו. באפשרותך לפנות לשני הליכים:  ההליך הבירוקרטי- בו יש להגיש תלונה בדואר רשום, בעצמכם, למחלקת הפיקוח על הבניה בועדה המקומית. ההליך האזרחי: להגיש בקשה לצו שמורה לועדה המקומית להוציא צו הריסה לגדר הלא חוקית, וכן לתבוע החזר הוצאות (באמצעות עו"ד)

ארז מירב
    erezmeirav1@gmail.com
    erez-meirav.com

גדר "תיקנית"…

אני משכיר את הבית שלי, המפלס שלו גבוה ב-2 מטר מהמפלס של השכן, מתקשר השוכר "תתקין גדר ומהר" יש שם גדר אבן בגובה 1.2 והבן שלו עלול לטפס וליפול. אמתרי בסדר ובאנו להתקין גדר "קלה" כל עמוד תמיכה בגדר נכנס מטר פנימה בתוך האדמה ככה שזה יציב וחזק. בא השוכר ואומר לא גדר על פי התקן? צריך גדר קשיחה. מי החליט גדר קשיחה? על פי מה? איפה הציטוט המתאר את הדרישה? הוא לא יודע להגיד מה דעתכם? חייב גדר קשיחה או שהגדר המוצעת מספקת? תאכלב לא נראה שיש צורך אבל האם יעזור ל"תיקניות" גם בטון במוטות שנכניס לאדמה?  לפי מה שראיתי גדר קשיחה עולה המון

ארז מירב
    מנהל בפורום

גדר בנויה/ מעקה תקני

שלום, במצב בו יש סכנת נפילה (הפרש גובה מעל 60 ס"מ)ההגדרה של גדר בין חצרות תואמת להגדרת "מעקה תקני". גדר בנויה בגובה 120 שלא מאפשרת מאחז רגל (כלומר מטוייחת וחלקה) היא "מעקה תקני" לחלוטין, ואין צורך להוסיף מעליו מעקה קל נוסף. כמובן, יש לוודא שלא מוצבים אלמנטים ליד הגדר שמאפשרים טיפוס.  

ארז מירב
    erezmeirav1@gmail.com
    erez-meirav.com

מוצגות 15 תגובות – 16 עד 30 (מתוך 117 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.
דילוג לתוכן