Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

• This topic is empty.
מוצגות 15 תגובות – 76 עד 90 (מתוך 117 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
    ארז מירב
    מנהל בפורום

גדר בבית דו משפחתי

שלום, ככלל, מבחינת החוק אסור לבצע גדר שגובהה הכולל הוא מעל 150 ס"מ בלי לבקש בהיתר בניה. אמנם יש לציין שרוב הועדות לא יאכפו זאת, אלא במקרה שמישהו ביקש מהם להתערב במחלוקת. אם בחרתם לא להוציא היתר- הכל כבר נכנס לתחום ההסכמות ביניכם, כולל האם יהיו 2 גדרות בצבע אחר… (אפשר אולי להכניס יריעות במבוק בין הגדרות כדי שזה יראה טוב ויעניק עוד קצת בידוד).

ארז מירב -meirav.com" target="_blank">יועץ מומחה לנושאי תכנון ורישוי        

ארז מירב
    יועץ מומחה בתחום התכנון והרישוי,
    הכנת חוות דעת לבימ"ש ויעוץ אדריכלי כללי
    erezmeirav1@gmail.com
    erez-meirav.com

גדר משותפת-הגבהת קרקע ע"י השכן

שלום. אני גר בבית פרטי  ולי ולשכני גדר משותפת  באורך כ 10 מטר וגובה 1 מ'. קרקע החצר של שכני גבהה משלי בכ 20 ס"מ ולפני מס' שנים הגביה שכני את הקרקע של חצרו  לכדי 80-90 ס|מ וזאת ללא ידיעתי . כתוצאה מכך ישנה רטיבות לאורך כל הקיר ובחלקו אף ירוקת. אני לא מצליח להסכמה עם שכני ולא מעוניין להגיע להליכים משפטיים ארוכים. אני החלטתי לפתור את בעיית הרטיבות על חשבוני ופניתי לבחון דרכים שונות-למשל- בציפוי  אבן או שפריץ או סיוד וכדומה אלא שאני חושש שהרטיבות תפגע בכל  דרך טיפול שאני אנקוט. היה מי שהציע לי  למרוח טיט שחור ואח"כ לסייד כל מס' שנים. הציעו לי גם לבצע איטום מהצד שלי ועליו לחבר רשת ועליה להדביק/להבריג אבן חיפוי-אבל אני מסופק!! פניתי לקבלן והוא הציע לי לבנות קיר בטון ברוחב 10 ס"מ במקביל לחומה הקיימת (הקיר יהיה יצוק ומחובר ליציקת החצר שהוא יבצע לצורך ריצוף מחדש של החצר באבן-השטח היצוק הוא כ 100 מ"ר). כאשר בין הקיר  הישן  לחדש הוא ימרח פריימר לאיטום -גם פתרון זה לא נראה לי- אשמח מאוד אם תציע לי -פתרון לבעיית הרטיבות כך שהיא תיפתר והאם בניית חומה נוספת היא התשובה ?  ומה לדעתך הציפוי הטוב ביותר שיתאים לחומה  (על החדשה אם תיבנה  או על הישנה -אם שתישאר ) ציפוי באבן חיפוי או בשליכט צבעוני או סיוד? תודה  

ארז מירב
    מנהל בפורום

רטיבות בגדר בנויה

שלום, ממליץ מאוד לפנות לגבי פייר בפורום איטום באתר זה!  

ארז מירב
    erezmeirav1@gmail.com
    erez-meirav.com

גל ארונוב
    משתתף

גדר עץ בין שכנים

שלום, אני מתגוררת בבית דו משפחתי. ברצוני לבנות גדר עץ בקו הפרדה ביני לבין השכנים. האם עליי לקבל את אישורם לכך? הגדר בגובה 1.4 (מצורפת תמונה) תודה על המענה

ארז מירב
    מנהל בפורום

מחיצה בין שכנים

מחיצה עד גובה 150 ס"מ מפני הרצפה לא זקוקה להיתר. אם היא כולה בשטח שלך, אז לא צריך אישור שכנים.

ארז מירב
    erezmeirav1@gmail.com
    erez-meirav.com

אמרל בוס
    משתתף

גדר בין חצרות שכנות

שלום רב. יש לי גדר אבן נמוכה בין חצר של השכנים, בשני מגרשים נפרדים. האם אני יכולה להקים גדר אלומיניום על גדר האבן המשותפת, בלי לקבל את אישור השכנים שמגרשם גובל במגרש שלי? האם יש הגבלת גובה?

ארז מירב
    מנהל בפורום

הקמת גדר בין שכנים

שלום, כל עוד לא עוברים גובה של 150 ס"מ מהחצר הנמוכה יותר (כולל ביסוס האבן) לא צריך היתר. כן צריך אישור שכן. אם הוא לא מעוניין, ניתן לבנות את הגדר ללא אישורו בתנאי שמזיזים אותה 20 ס"מ לתוך השטח שלכם כך שלא תעמוד על הגבול המשותף.

ארז מירב
    erezmeirav1@gmail.com
    erez-meirav.com

חצר משותפת בבית צמוד קרקע

שלוב רב, אני גר בקומה העליונה בבניין בעל שתי קומות.  ברצוני להבין האם לדירים בקומה הראשונה, יש זכות על שטח הגינה שמקיף את הבניין  pcln770@gmail.com 

נדב אבוחצירה %d7%a0%d7%99%d7%a7%d7%99%d7%95%d7%9f-%d7%91%d7%aa…חברת פרופסור לניקיון

ארז מירב
    מנהל בפורום

חצר משותפת בבניין צמוד קרקע

שלום, הכל תלוי אם נעשה תשריט בית משותף עם הצמדות של חלקים מהחצרות/ גגות לשכנים. אם לא- הקרקע סביב היא רכוש משותף.

ארז מירב
    erezmeirav1@gmail.com
    erez-meirav.com

אביתר
    משתתף

הגקת מעקה בטון בין שכנים

שלום הרמנו מפלס גובה 60 סמ מהשכן רחבת בטון  תחילה היתה הסכמה ביניינו על הקמת מעקה.מדרגה גובה 20 סמ על מנת למנןע ניקוז המיים אליו אצלינו הבטון הוא דקורטיבי וכרגע השכן מסרב להשתף בעלות המדרגה הדקורטיבית ומעוניין רק ליצוק את המדרגה על מנת לחסוך בעלויות השאלה שלי האם כשקו הריצוף הנמצא כ10 סמ בין כל גבול מחייב הסכמה של שניינו על מנת להשתמש בו לכל שימוש כזה או אחר?האם הוא יכול ליצוק רק על ה10 סמ שלו?או של שניינו?

ארז מירב
    מנהל בפורום

יציקת קיר בין שכנים

שלום, כל קיר שנבנה (גם מדרגה) בדיוק על קו הגבול חייב אישור שני השכנים. אם ברצונכם לוותר על אישורו- שימו את המדרגה כולה בשטח שלכם.

ארז מירב
    erezmeirav1@gmail.com
    erez-meirav.com

הוספת גדר קלה

שלום, אני גר בדירת גן עם חצר בצורת ח הגובלת עם שלושה בניינים. קיימת חומת בטון בגובה כ-1.6 מטר מתוך הגינה שלי כאשר מהצד השני ישנם גבהים שונים בכל פאה של החומה(ראה תמונה מצורפת).  על שני הצדדים המקבילים של הגינה (1,3) קיימת גדר חיה מתוך הגינה שלי ואילו הצד השלישי ללא שום תוספת לחומת הבטון. יש לי מספר שאלות: תחילה ברצוני להוריד את הגדר החיה מאחר והיא גדלה בצורה פראית ואין לי רצון לטפח אותה כל הזמן ולהחליף אותה בגדר קלה מעץ. האם ישנה איזו בעיה שיכולה להווצר מצד אחד השכנים? אני מציין שוב שאני מוריד גדר חיה ומניח גדר קלה, אני לא מבקש גם תשלום משני הבניינים השכנים עימם הגדר הזו גובלת. עניין נוסף הוא השכן השלישי שנמצא בצד שסימנתי כצד 2. השכן אינו מעוניין בגדר מהעץ ורצה שאני אשתתף איתו בבניין גדר אלומיניום תחילה ולאחר מכן החליט שהוא לא רוצה גדר בכלל כי בצד שלו יש גובה של 1.8 מטר. לא התווכחתי איתו ואני לא ממשיך את הגדר מהעץ בצד שגובל איתו אבל אני כן מעוניין ליצור הפרדה משמעותית יותר כי האזור הזה מרגיש לי פרוץ. מה כן מותר לי לעשות ללא צורך באישור של אותו שכן? האם מותר לבנות גדר צמודה לחומה מהצד שלי? האם ניתן להתמך בחומה באיזושהי צורה? האם אני יכול לשים גדר במבוקים מהצד שלי ולעגן אותה לחומה? כל רעיון אחר…   תודה מראש

ארז מירב
    מנהל בפורום

הוספת גדר קלה מעל 150 ס"מ

שלום, גובהה הסופי של הגדר (בנויה+קלה) יכול להגיע עד 150 ס"מ כאשר המדידה היא מהקרקע הנמוכה יותר. כל תוספת גדר קלה מעל גובה זה מחוייבת בהיתר. נכון, הרבה פעמים לא מוציאים היתר אם השכן מסכים וזה מתאים גם לו. אם שכן לא מסכים, ניתן לכאורה לבנות ארבעים ס"מ בתוך השטח שלך (לא על קו הגבול) גדר עץ קלה חדשה שתיראה פחות מאיימת מהצד של השכן.  לכאורה- משום שהעניין הזה טרם הגיע לדיון משפטי תקדימי למיטב ידיעתי ואין תקנה ברורה בנושא.  

ארז מירב
    erezmeirav1@gmail.com
    erez-meirav.com

צליל בר
    משתתף

הקמת גדר קלה בין שכנים

שלום רב. קניתי נכס אשר הגינה שלו גובלת בגינה של השכן. בין הגינות ישנה חומת הפרדה בגובה 1.30. ברצוני לבנות גדר קלה לצורך פרטיות. פניתי אל בעלי הבית אשר אינם מעוניינים להדתתף בעלות. הסכמתי לספוג את העלות על מנת להקים גדר בגובה של 70 סמ על החומה. עדיין בעלי הבית מערימים עליי קשיים לגבי כל פרט קטן. כגון נראות וכו… האם אני מחוייבת לקבל את הסכמתו אף כל פי שאינו משתתף בהוצאה? מהם זכויותיי בנדון? במידה ואקים את הגדר מהצד שלי האם גם אז יכןל להתערב בנראות גובה וכו..? רציתי להגיע להסכמה לצורך שכנות טובה אך אינני מצליחה להגיע לתוצאות לכן חשוב לי לדעת מה מותר לי לעשות ללא הסכמתו.

מורן מאי
    משתתף

חומה בין מרפסות גג

היי,  אני גרה בדירת גג בבניין רכבת בעל 2 כניסות. מרפסת הגג שלי גובלת במרפסת נוספת מהבניין שלי ו מרפסת מהכניסה השניה. ביני לבין השכנה מהכניסה השניה קיימת חומת בטון בגובה 1.5 מטר שאינה מספקת את הפרטיות הנדרשת. האם אני יכולה להוסיף עליה בניה קלה? אם כן, באיזה גובה והאם אני צריכה לקבל ממנה אישור לכך?

מוצגות 15 תגובות – 76 עד 90 (מתוך 117 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.
דילוג לתוכן