Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

• This topic is empty.
מוצגות 15 תגובות – 91 עד 105 (מתוך 117 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
    ארז מירב
    מנהל בפורום

הקמת גדר קלה בין שכנים

שלום, האם אני מחוייבת לקבל את הסכמתו אף כל פי שאינו משתתף בהוצאה?- אם הבניה היא ממש על הגבול אז כן. כי הגבול הוא משותף. ישנם כאלה שבונים כ 40 ס"מ בתוך השטח שלהם כדי שלשכן לא תהיה זכות תגובה.    

ארז מירב -meirav.com" target="_blank">יועץ מומחה לנושאי תכנון ורישוי        

ארז מירב
    יועץ מומחה בתחום התכנון והרישוי,
    הכנת חוות דעת לבימ"ש ויעוץ אדריכלי כללי
    erezmeirav1@gmail.com
    erez-meirav.com

ארז מירב
    מנהל בפורום

חומה בין מרפסות גג

שלום, מנסיוני במקרים כאלה ניתן להגביה עד גובה 1.80. עם זאת, היות ומדובר באלמנט בנוי על גג מבנה יש צורך (ע"פ חוק, אבל כמובן שלא כולם פועלים כך) בהיתר. את חייבת באישורה אם את בונה על הקיר המשותף. אם היא לא רוצה, אז יש כאלה שבונים לא ממש על הגבול אלא בתוך השטח שלהם מתוך מטרה לייתר את חתימת השכן.

ארז מירב
    erezmeirav1@gmail.com
    erez-meirav.com

מורן מאי
    משתתף

תודה על המענה.

תודה על המענה. לכל תוספת אני צריכה אישור עיריה בגלל שהיא בגובה? אם הגדר תהיה על החומה אבל בצד שלי זה בסדר או שהיא חייבת להיות אחרי החומה ( סוג של חומה נוספת שנבנית בצד שלי מהרצפה)?

צליל בר
    משתתף

הקמת גדר קלה בין שכנים

תודה על המענה. עד איזה גובה אני רשאית להרים גדר קלה? ובמידה והגדר בצד שלי בלבד האם אני צריכה אישורו לגבי החזות שלה?

ארז מירב
    מנהל בפורום

חומה בין מרפסות גג

לכל תוספת את צריכה היתר משום שמדובר באלמנט חיצוני בבניין. עדיף סוג של חומה נוספת שנבנית בצד שלך מהרצפה. 

ארז מירב
    erezmeirav1@gmail.com
    erez-meirav.com

צפי דיין
    משתתף

שורת עצים המסתירה את קולטי השמש ומהווה קיר בגובה העולה על 8 מטר

שלום, ביננו ובין השכנים ישנה גדר בטון. לאורכה, ממש בצמוד לה, השכנים שתלו עצים (בצד השכן)  שגבהו עם השנים מעל גובה הגגות. מאחר והגדר דרומית לבית והמרחק רק 3 מטר, הצמרות מצילות על כל הבית ומונעות שמש מהקולטים וכמובן חוסמות את הנוף. העצים צפופים כל כך שהם מהווים מעין קיר גבוה, המשכי לגדר לכל אורכה. זו אינה גדר חיה (שיחים), אלה קבוצת עצים שמתחרים על אור השמש וממשיכים לגבוה. האם חובת השכן לגזום את העצים החורגים למגרש שלנו? האם אנחנו יכולים לדרוש את הגבלת גובה העצים? את הקולטים הצבנו על פי דרישה והיתר של וועדת הבניה. תודה

zafid

ארז מירב
    מנהל בפורום

חסימת עצים את אור השמש

שלום, אין חוק בעניין, וחבל שאין. אינני משפטן, עם זאת, יש שורה של פסקי דין בהם ביהמ"ש דן בסוגיה והכריע בכל מקום ע"פ הנתונים הספציפיים. לכאורה, הסתרת אור שמש במידה קריטית מהווה עילה לבקשה שהשכן יגזום את העצים. גם חדירה של ענפים לשטח שלך.

ארז מירב
    erezmeirav1@gmail.com
    erez-meirav.com

אביתר
    משתתף

שלום ארז

אני שוב שואל שאלות  שנשאלו פה בעבר אבל עדיין מבולבל פקח של שרונים שהיה אצלינו, טוען שניתן לבנות חומה עד גובה 180(השכן בנה) ואפילו ניתן להגיבה עם בניה קלה עוד גובה מסויים .האם נכון??או שהם לא יודעים את החוקים??מה ניתן לעשות במקה כזה??יש הפניה לתקנה או לחוק?האם החומה מצריכה היתר או לא?? בנוסף מחסן שהשכן בנה על קו 0 ,גובהו כמעט 3.5 מטר .הפקח טוען שזה לפי התב"ע אני מנסה להבין .גובה של מחסן הוא לפי מה שמוגדר בחוק או שתב"ע כזאת או אחרת יכולה לעשות שינויים לפי איך שבא להם?? כמו כן השכן כשיצק את החומה בנה את חציה של  ה"רגל" בשטח שלנו (כל החומה נמצאת בשטחו חוץ מהרגל) מה ניתן לעשות??והאם ניתן לפרק בעצמינו?האם ניתן לתבוע על כך או שחסר סיכוי? תודה מראש! אנחנו כבר אובדי עצות

ארז מירב
    מנהל בפורום

חומה בין שכנים

פקח של שרונים שהיה אצלינו, טוען שניתן לבנות חומה עד גובה 180(השכן בנה). בכל ועדה ישנן הנחיות מרחביות שונות ויש לבקש לעיין בהן. בד"כ מדובר על 150 ס"מ  האם החומה מצריכה היתר או לא?- ניתן לקבל פטור מהיתר לחומה בין שכנים במידה והיא עד גובה 150 ס"מ. גובה אחר מחייב היתר. בנוסף מחסן שהשכן בנה על קו 0 ,גובהו כמעט 3.5 מטר .הפקח טוען שזה לפי התב"ע- את זה ניתן לבדוק במועדה המקומית בשעות קבלת קהל אני מנסה להבין .גובה של מחסן הוא לפי מה שמוגדר בחוק או שתב"ע כזאת או אחרת יכולה לעשות שינויים לפי איך שבא להם??- אם השכן רוצה פטור מהיתר, להלן החוק: ב. שטח המחסן הוא לא יותר מ- 6 מטרים רבועים וגובהו לא יותר מ- 2.05 מטרים; אם למחסן יש גג משופע – הצד הגבוה לא יהיה יותר מ-2.4 מטרים;  אם הוא עשה היתר בניה- אז הועדה קובעת את הגובה. בד"כ לא יותר מ 220 ס"מ.   כמו כן השכן כשיצק את החומה בנה את חציה של  ה"רגל" בשטח שלנו (כל החומה נמצאת בשטחו חוץ מהרגל)- ע"פ תקדימים אם בניית ה"רגל" פולשת לשטחכם הוא היה מחוייב לקבל חתימה שלכם לפני הבניה. ניתן לפנות לעו"ד. מה ניתן לעשות??והאם ניתן לפרק בעצמינו?- ממש לא. האם ניתן לתבוע על כך או שחסר סיכוי?- להתייעץ עם עו"ד, ניתן אולי לקבל צו מנהלי שמחייב פינוי החומה ע"י השכן.

ארז מירב
    erezmeirav1@gmail.com
    erez-meirav.com

אביתר
    משתתף

שלום ארז

תודה רבה על המענה המהיר.כמה נקודות שאני מנסה להבין יותר טוב.(לפי הסדר שענית בתגובה הקודמת) א.אם מדובר על 150 סמ מקסימום שמותר לשכן.מעל לגובה זה,חוץ מהיתר,מצריך אישור שלי? השכן בנה את המחסן בהיתר-איך אישרו לו גובה של מעל 3 מטר?ניתן לערער על כך גם אם התבע או הועדה אישרה?? הרגל שפולשת אלינו ,ואותו צו מנהלי שהצעת .אתה יכול להרחיב?האם זה מיידי?איך מגיעים להוצאת צו כזה ?

ארז מירב
    מנהל בפורום

חומה בין שכנים

א.אם מדובר על 150 סמ מקסימום שמותר לשכן.מעל לגובה זה,חוץ מהיתר,מצריך אישור שלי?- שאלה טובה, משום שכל החומה מצויה בשטחו. יש לבדוק מול הועדה. השכן בנה את המחסן בהיתר-איך אישרו לו גובה של מעל 3 מטר?ניתן לערער על כך גם אם התבע או הועדה אישרה??- אין אפשרות לערער, כי המחסן כבר נבנה, אבל תמיד ניתן לתבוע בבימ"ש אם נראה לך שהבניה פוגעת באיכות חייך. הרגל שפולשת אלינו ,ואותו צו מנהלי שהצעת .אתה יכול להרחיב?האם זה מיידי?איך מגיעים להוצאת צו כזה ?- יש להתייעץ עם עו"ד, זה יכול להיות הליך קצר יחסית.

ארז מירב
    erezmeirav1@gmail.com
    erez-meirav.com

אביתר
    משתתף

מגורים בדירה מפוצלת

אצל השכן יש בית מפוצל לשני דירות  יותר דיירים יותר רעש האם חוקי?אם לא מה ניתן לעשות

ארז מירב
    מנהל בפורום

פיצול דירה של שכן

שלום, באופן כללי מס' היח' המותרות על מגרש אחד נקבע בתב"ע- תוכנית בניין עיר. ניתן לבדוק בועדה המקומית האם מותר שם 2 יח'. אם לא- ניתן להגיש שם תלונה.

ארז מירב
    erezmeirav1@gmail.com
    erez-meirav.com

א.א
    משתתף

קיר תומך

שלום, אנחנו צריכים לקבל היתר אבל משהו תוקע אותנו.אנחנו נמצאים בגובה ומגרש שמאחורי זה בניינים שהם למטה יש הפרש גובה של כ4 מטר בערך.כרגע המהנדס מחייב אותנו להשתתף חצי חצי עם הקבלן של הבנייה עם שאצלי יבוא רק חצי מטר בערך חומה בגינה האחורית שלי.וכששאלתי את המהנדס איך בניינים קיבלו היתר אז הוא אמר שהם נכנסו לשטח שלהם ויבנו בשטח שלהם את החומה וככה הם הצליחו לקבל היתר. אז אני טענתי שזה בעיה שלהם שהם החליטו להכנס ולבנות ואני לא צריכה להשתתף.אז המהנדס אמר לי אין בעיה אל תשתתפי ותבני לבד חומה ( של 6 מטר בערך עם רגל וכו).השאלה מה החוק אומר כי הוא לא מסכים שאנחנו נתמך על החומה שלו. אשמח לתשובה בהקדם כי אנחנו מתעכבים עם ההיתר רק בגלל זה כבר המון זמן תודה רבה

ארז מירב
    מנהל בפורום

קיר תומך בין שכנים

שלום, ע"פ תקדימים משפטיים העלות של בניית קיר תומך בין שכנים (והתחזוקה אחר כך) צריכה להתחלק שווה בשווה בין השכנים. אם שכן אחד מתנגד לשלם, השני יכול לבנות על חשבונו ולתבוע אחר כך.

ארז מירב
    erezmeirav1@gmail.com
    erez-meirav.com

מוצגות 15 תגובות – 91 עד 105 (מתוך 117 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.
דילוג לתוכן