Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

• This topic is empty.
מוצגות 11 תגובות – 46 עד 56 (מתוך 56 סה״כ)
  • מאת
    תגובות

זכות חתימה על בריכות שחיה

שלום, אני הנדסאית אדריכלות ועיצוב פנים רשומה ברשם האם יש לי זכות חתימה על בריכות שחיה? תודה

ארז מירב
    מנהל בפורום

זכות חתימה על בריכות שחיה

שלום, בריכת שחיה נחשבת בהחלט כ"מבנה פשוט" ולכן ע"פ חוק המהנדסים והאדריכלים זו פעולה שמורשית להנדסאי בניין/ אדריכלות.

ארז מירב -meirav.com" target="_blank">יועץ מומחה לנושאי תכנון ורישוי        

ארז מירב
    יועץ מומחה בתחום התכנון והרישוי,
    הכנת חוות דעת לבימ"ש ויעוץ אדריכלי כללי
    erezmeirav1@gmail.com
    erez-meirav.com

סיון הירש
    משתתף

רישיון הנדסאי אדריכלות

שלום, סיימתי ללמוד לפני כשנתיים הנדסאי אדריכלות ואני רוצה לעסוק כעט באופן עצמאי. ממכרים הבנתי שמלבד הרישום בפנקס ההנדסאים הייתי צריכה לקבל אגרה לתשלום כשסיימתי ללמוד וככה לקבל רישיון הנדסאי אדריכלות. אני אשמח לעזרה.. מה עליי לעשות על מנת להנפיק רישיון או שהרישום בפנקס מספיק לי וזה מספר הרישוי שלי שמקנה לי הנפקת כרטיס חכם למערכת המקוונת?

ארז מירב
    מנהל בפורום

רישום הנדסאי- קבלת רשיון

שלום, הרישום בפנקס יעניק לך מספר. את המספר הזה את מצרפת לחתימה וזה למעשה מספר הרשיון שלך ואת יכולה להתחיל לעבוד. בהצלחה!

ארז מירב
    erezmeirav1@gmail.com
    erez-meirav.com

yael dobkin
    משתתף

חתימה על היתר לבית פרטי

שלום רב, כהנדסאית אדריכלות, האם אני יכולה לחתום על תכניות של בית פרטי, בעל קומה אחת בגובה 4.80מ' + קומה חפורה.מפתחי העמודים בכיוון אחד קטנים מ-6 מ'. בכיוון האנכי מגיעים ל-6.9מ'. חשוב לציין שגם קונסטרוקטור חתום על ההיתר. אני רוצה לחתום כעורכת ראשית של הבקשה. תודה  

ארז מירב
    מנהל בפורום

חתימת הנדסאי אדריכלות

שלום, אין שום סיבה שהקונסטרוקטור יתכנן עמודים, בבית פרטי, עם מפתחים הגדולים מ-6 מ'. צרי עימו קשר ובקשי ממנו למקם מחדש את העמודים. לחילופין, שיתן לך אישור במייל כי לכיוון  בו התקרה מתוחה, אין מפתח הגדול מ-6. מ'.

ארז מירב
    erezmeirav1@gmail.com
    erez-meirav.com

yael dobkin
    משתתף

חתימה על היתר לבית פרטי

תודה על תשובתך העניינית והמהירה. אין לי אפשרות לשנות את מיקום העמודים בגלל סיבות הקשורות לדרישת הלקוח. מדובר בבית נופש ןדרישת הלקוח לחלל ארוח מאד גדול ללא עמודים.   האם כאשר הקונסטרוקטור חתום על ההגשה יש בכלל בעיה עם זה? הרי הוא אחראי לפתרונות הקונסטרוקטיביים שנוצרים כתוצאה מהמפתחים הרחבים.(בין אם זו תקרה מתוחה לכיוון הקצר או פתרונות אחרים).   תודה

yael dobkin
    משתתף

שאלה נוספת,

שאלה נוספת, הבנתי כי מס' תעודת הרישום שלי כהנדסאית הוא מספר הרישיון. במסגרת המערכת המקוונת, אני נדרשת לשלוח למועצה רשיון בתוקף. האם התעודה היא הרישיון.? לא מופיע בתעודה שום תאריך תוקף רק תאריך הוצאה. האם צריך לקבל רישיון בנוסף? (כמו אדריכלים ומהנדסים רשויים?) אם כן, למי עלי לפנות?  דיברתי עם האגף לרישום ורישוי הנדסאים. הם לא יודעים דבר על הוצאת רישיון תודה יעל  

ארז מירב
    מנהל בפורום

רשיון הנדסאי אדריכלות

אין צורך ברשיון, התעודה עצמה מהווה רשיון (להבדיל ממהנדסים ואדריכלים) ואין צורך לחדש אותה. לגבי מפתחי העמודים- אין מה לעשות, זה לשון החוק ואסור לך להיות עורכת הבקשה.

ארז מירב
    erezmeirav1@gmail.com
    erez-meirav.com

yael dobkin
    משתתף

חתימה על היתר לבית פרטי

שלום ארז, בהמשך לתשובתך, דיברתי עם המועצה ומסתבר שבמערכת הרישוי המקוון,ניתן לכתוב שני עורכי בקשה. עורך ראשי ועורך משני.  שוחחתי עם הקונסטרוקטור של הפרוייקט, שהוא מהנדס רשוי, והוא מוכן לחתום כעורך משני. לעניות דעתי, זה פותר את הבעיה. אני צודקת? תודה, יעל

ארז מירב
    מנהל בפורום

עורך משני להיתר בניה

תקנות התכנון והבניה לא מתחשבות בכך בהגדרות, וקובעות:  "עורך הבקשה" – מי שמוסמך לפי תקנות המהנדסים והאדריכלים להגיש לרשות המוסמכת תכנית כמשמעותה בתקנות האמורות; מנסיוני, הרשויות ממש לא בודקות לעומק את העניינים האלה וכבר ראיתי הנדסאים שחותמים על מפתחים הרבה יותר גדולים. העניין הוא אחר: האם במקרה של אסון ח"וח עורך הבקשה לא יסתבך.

ארז מירב
    erezmeirav1@gmail.com
    erez-meirav.com

מוצגות 11 תגובות – 46 עד 56 (מתוך 56 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.
דילוג לתוכן