Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

• This topic is empty.
מוצגות 5 תגובות – 1 עד 5 (מתוך 5 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
    elimalka
    משתתף

שלום וברכה,
    כפי ששאלתי בפורום לפני כשבוע, זכויות הבנייה בקומה שלי הם כ 15 מ"ר,
    שמתחלקים בין 12 דיירים.
    פניתי לעירייה, למנהל המחלקה הסברתי לו שאני יכול לקבל אישור מהדיירים שהם מוותריםמאשרים
    לי לבנות בשטח הנ"ל אך הוא מתנגד ואומר לי לעשות שינוי תב"ע.
    בנוסף הוא גם אומר שאני לא יכול לבנות חדר ממ"ד מכיוון שהוא גם משוקלל בתוך הזכויות בנייה.
    מדובר על בניין ישן משנות ה 75-80,עם מקלט משותף לכל הדיירים.
    בקיצור הבן אדם לא נחמד בכלל ועושה רושם שהוא רוצה להקשות במקום לעזור.
    לפי מה שקראתי באינטרנט ובעיקר בפורום המבורך הזה נראה שכן מותר לי לפנות ממ"ד
    ואין שום סיבה שהעירייה תתערב אם הדיירים מאשרים לי לבנות.
    מה גם שאזור הבנייה מאחרי הבניין ואינו מפריע לאיש, מכל הבחינות.
    אני רוצה לפנות למהנדס העיר בדואר רשום עם השאלות, לקבל תשובה מוסמכת בכתב.
    מה גם שבכתב אני מניח שהוא יענה תשובה מוסמכת ע"פ החוק.
    רציתי עזרה קטנה בנוסח השאלות, בעיקר בנושא הממ"ד, על איזה חוק מדובר, וכו…
    תודה,
    ושבת שלום.

ארז מירב
    מנהל בפורום

Re: עזרה בהפניית שאלות למהנדס העיר

שבת שלום, ראשית יש לבקש "דף מידע" רשמי מהעירייה, זה כרוך בתשלום של כ- 150 ש"ח. שלב ב', לקבוע פגישה עם אדריכל לפענוח המידע שניתן. לפני שהאדריכל מתחיל הוא חייב לגשת לברר בעצמו אם משהו לא ברור. זו משימה שלו. אם התשובות שהוא יקבל לא יספקו אותך, ניתן לפנות במכתב רשמי הדורש הבהרות. אשמח לעזור בשלב זה.

ארז מירב
    יועץ מומחה בתחום התכנון והרישוי,
    הכנת חוות דעת לבימ"ש ויעוץ אדריכלי כללי
    erezmeirav1@gmail.com
    erez-meirav.com

elimalka
    משתתף

Re: עזרה בהפניית שאלות למהנדס העיר

הדף מידע כבר בידי. כתוב שמותר 900 מ"ר לכל קומה. סה"כ 12 דיירים בקומה. (4 בכל בניין). בהיתר הבנייה שבתוכניות ניתן היתר ל 885 מ"ר לכל קומה. כלומר נותר 15 שמתחלק ב 12 דיירים. האדריכל אמר שאם העירייה תסכים והדיירים יחתמו לי אפשר לבנות 15 מ"ר + ממ"ד שלא קשור לזכויות. שאלה למפקח: האם אני יכול להחתים את הדיירים שמסכימים שאני יבנה על כל 15 מ"ר? תשובה: לא. שאלה נוספת: מה לגבי ממ"ד? תשובה: לא. בלי נימוקים. תודה, אלי.

ארז מירב
    מנהל בפורום

תוספת בניה + ממ"ד

לגבי הממ"ד: אינו נכלל בחישוב השטחים העיקריים. במכתב תוכלו להפנות אותם ל תקנות חישוב שטחים. ראו סעיף 10: 10.מרחבים מוגנים (ממ"ד)  השטח המזערי של מרחב מוגן דירתי (גם אם שימושו למגורים) וכן השטח שמתחת לקירות של מרחב דירתי מוגן, גם אם הקיף שטח העולה על השטח המזערי הנדרש לפי התקנות – לא ייכלל במניין זכויות הבנייה (הערת העורך: שטח מזערי הנו 9 מ"ר נטו, משמעותו כ- 12 מ"ר ברוטו לצורך הורדת שטחים).  כמו כן, השטח המזערי של מרחב מוגן קומתי – לא ייכלל במניין זכויות הבנייה.  שטחים אלה יחושבו כשטח שירות.  אם מוקמת קומה נוספת עם יחידת דיור חדשה, ניתן לחשב את שטח הממ"ד כשטח שירות בהתאם לתקנות.  בעת בניית תוספת לבניין קיים העולה על 12 מ"ר, חובה להתקין ממ"ד. במידה ולא ניתן להקים ממ"ד, יש לבקש פטור ממפקדת הג"א, או לתכנן חדר מחוזק. לגבי זכויות הבניה/ חתימות דיירים: פשוט יש לבקש הסבר מדוייק על הסיבה לסירוב, במידה וישנן כל החתימות.

ארז מירב
    יועץ מומחה בתחום התכנון והרישוי,
    הכנת חוות דעת לבימ"ש ויעוץ אדריכלי כללי
    erezmeirav1@gmail.com
    erez-meirav.com

elimalka
    משתתף

תודה רבה

.

מוצגות 5 תגובות – 1 עד 5 (מתוך 5 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.
דילוג לתוכן