Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

• This topic is empty.
מוצגות 4 תגובות – 1 עד 4 (מתוך 4 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
    yoyo1957
    משתתף

רכשתי דירה בבניין ישן בין שתי קומות 4 דיירים ,הדירה בקומת הפרטר הרחיבה את הדירה ב37 מ"ר
    בצורת "ר" ויצרה חלל בין שני המבנים החדש והישן בצורת "ח" ולאחר מכן בנתה קיר ללא היתר שלמעשה הרחיב את שטח הדירה המשתמשת בשטח משותף ללא היתר . כאשר רציתי לבנות נמסר לי על ידי העירייה כי יש זכויות בניה על כל השטח . השכן מתנגד לבניה מעל השטח אותו מחזיק באופן לא חוקי (כך רכש את הדירה לפני מספר שנים )
    השאלה היא מהו גובה הסכום שעלי לפצות במידה ואבנה רק המבנה שמתחת בגודל של כ40 מ"ר למרות שהוא מחזיק בפועל כ60 מטר 40 מ"ר חוקי ועוד כ20 מטר בשטח החלל שבו סגר באמצעות הקיר הלא חוקי .
    האם כדאי לי לפנות למפקח על הבניה או לעירייה להיתר בניה. 
    האם אני רשאי לתבוע פיצוי בגין החזקת שטח משותף באופן חד צדדי ?
    השכן שממול בעל שני הדירות המנוגדות מחזיק גם בשטח מול ביתו (בנה פרגולה וריצף את חזית 
    כ"כ יש הסכמה בניהם שהם יתנגדו לי לבניה. בעבר ניסו לסחוט אותי בכל מיני צורות כמו ויתור ותשלום שלא מגיעים להם. מה עלי לעשות, מדובר במקרה מורכב.     

ארז מירב
    מנהל בפורום

הרחבת בניה על גג שכן

שלום, ראשית, ניתן להביא שמאי אשר יעריך את שווי התקרה שבנה השכן, כהכנה לרצפה שלך. את השווי הזה מחלקים ל-2 וזו ההשתתפות שלך. יש לוודא כי היסודות תוכננו לעומס של קומה נוספת, כמובן. לגבי הבניה הלא חוקית של השכנים: אתה יכול לפנות בתלונה רשמית למח' הפיקוח בוועדה המקומית והם יטפלו בחריגות ע"פ החוק. אם משום מה לא מטפלים- חזור לכאן ואדריך אותך.

ארז מירב
    יועץ מומחה בתחום התכנון והרישוי,
    הכנת חוות דעת לבימ"ש ויעוץ אדריכלי כללי
    erezmeirav1@gmail.com
    erez-meirav.com

-3677
    משתתף

Re: הרחבת בניה על גג שכן

מה תהיה העלות הסבירה להבאת שמאי להערכת מחיר הבנייה וההשתתפות של השכן הבונה?

ארז מירב
    מנהל בפורום

Re: הרחבת בניה על גג שכן

שאל בבקשה בפורום שמאות ומקרקעין.

ארז מירב
    יועץ מומחה בתחום התכנון והרישוי,
    הכנת חוות דעת לבימ"ש ויעוץ אדריכלי כללי
    erezmeirav1@gmail.com
    erez-meirav.com

מוצגות 4 תגובות – 1 עד 4 (מתוך 4 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.
דילוג לתוכן