Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

• This topic is empty.
מוצגות 6 תגובות – 1 עד 6 (מתוך 6 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
    שי
    משתתף

היי,

התשריט שקיבלתי מהקבלן שונה מהתשריט של הגרמושקה.
    ע"פ הגרמושקה השטח קטן יותר במעט.
    עכשיו גם אם הקבלן יבנה לפי התשריט שהקבלן נתן לי עדיין זה יהיה בגדר הסטייה של 2 אחוזים המותרים.
    האם הקבלן יכול להגיש תוכניות שונות אחת בגרמושקה והשניה במפרט לקונה ?
    האם אפשר להתייחס לזה כליקוי למרות שאין סטיה של 2 אחוז כי מראש התכוונו לבנות פחות ?
    האם יש עוד מקורות שאפשר לדעת מה מתכן הקבלן לבנות חוץ מהתוצר הסופי , אולי תוכניות בניה ?
    תודה.

ארז מירב
    מנהל בפורום

תשריט דירה מקבלן

שלום, האם הקבלן יכול להגיש תוכניות שונות אחת בגרמושקה והשניה במפרט לקונה ?- מה שיקבע בסוף איך הבניין ייבנה זה ההיתר. אם הוא בונה שונה מההיתר- גם חריגה קטנה- הקבלן יצטרך לעשות תכנית שינויים להיתר. לרוב לא חורגים מההיתר, משום שההיתר מנצל לגמרי את אחוזי הבניה וחריגה ממנו תחייב שינוי תב"ע. אם הבניה תהיה שונה מהותית מהתשריט תוכל לשקול תביעה. האם יש עוד מקורות שאפשר לדעת מה מתכן הקבלן לבנות חוץ מהתוצר הסופי , אולי תוכניות בניה ?- אכן, הקבלן בונה לפי תכניות עבודה מפורטות. 

ארז מירב -meirav.com" target="_blank">יועץ מומחה לנושאי תכנון ורישוי        

ארז מירב
    יועץ מומחה בתחום התכנון והרישוי,
    הכנת חוות דעת לבימ"ש ויעוץ אדריכלי כללי
    erezmeirav1@gmail.com
    erez-meirav.com

שי
    משתתף

תכנית היתר – הגשה תכנית היתר (גרמושקה)

ראשית ממש תודה על התשובה המהירה. שנית, באתר הערייה מצאתי שכתוב "תכנית היתר – הגשה תכנית היתר (גרמושקה) " – כלומר ההיתר שאתה כתבת שהקבלן חייב לבנות על פיו זה בעצם הגרמושקה. {גרמושקה=היתר} וזה אומר שאם הקבלן בתשריט שעליו חתמתי שונה מהגרמושקה (שזה בעצם הייתר) הוא יצטרך לבצע שינוי תב"ע (מה שבטוח הוא לא עשה/יעשה בשביל מטר או שתיים) , מכאן יש לומר – שמראש הקבלן לא חשב לבנות לפי התשריט שהציג לי , בחושבו שלא אשים לב לזה, ואם אשים לב לזה אזי הוא לא חורג מ 2 אחוזים סטייה שמקובלים. כיוון שהתשלום שלי הוא פר מטר וכל מטר שווה עשרות אלפי שקלים אזי גם אם הסטייה לא מהותית זה לא תקין (כי מראש הוא לא חשב לבנות לפי המפרט), נכון? אשמח אם תתקן אותי אם טעיתי או אם אני לא מתייחס לעוד דברים אפשריים. ושוב תודה.

רק המעז – מנצח!

ארז מירב
    מנהל בפורום

תשריט דירה מקבלן

כמובן, כל חריגה מהתשריט עליו חתמת מול הקבלן, ובעיקר הקטנת שטח, יכולה לשמש כעילה לתביעה. ישנו פורום ליקויי בניה באתר הזה, פנה לשם ותקבל סיוע.

ארז מירב
    erezmeirav1@gmail.com
    erez-meirav.com

דניאל פרי
    משתתף

תכנית דירה מקבלן

שלום, אנו מעוניינים לרכוש דירה מקבלן, ומתלבטים בין דירת גן מפלס אחד לדופלקס. לפי הנתונים שקיבלנו דירת הגן צריכה להיות 145 מטר והדופלקס 195 מטר. עם זאת כאשר ביצעתי חישובים של השטחים (לא כולל מסדרונות) הגעתי לתוצאה ששתיהן מסתכמות ב118 מטר. איך יכול להיות שבחישוב שיעור השטחים בפועל עומד על כ60%-70% ממה שנאמר על ידי הקבלן? האם הדבר יכול לנבוע משטח המדרגות בדופלקס שמחושב כחלק מהחלל בשתי הקומות ? בנוסף אציין שבבירוק חוזר אצל משווק המכירות הוא הציג בפני תכניות חדשה לדופלקס כן שאחת מהקומות קטנה ב20 מטר והשניה גדלה ב30 מטר. טען שעם התקדמות הבניה קיימים שינויים. זה הגיוני?

ארז מירב
    מנהל בפורום

תכנית דירה מקבלן

שלום, נשמע מוזר. אתה חייב ליווי של עו"ד, ואולי גם אדריכל שיבצע חישובי שטחים ויבדוק את היתר הבניה.

ארז מירב
    erezmeirav1@gmail.com
    erez-meirav.com

מוצגות 6 תגובות – 1 עד 6 (מתוך 6 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.
דילוג לתוכן