Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

• This topic is empty.
מוצגות 7 תגובות – 1 עד 7 (מתוך 7 סה״כ)
  • מאת
    תגובות

הגשתי בקשה לבנית הרחבה לבית. המועצה צירפה לשטח החדש המחושב לצרכי היטל בניה, 7 מ"ר של עלית גג. ריצפת האזור הזה היא תקרה של מקלחת במפלס נמוך יותר. זה נבנה יחד עם כל הבית לפני 30 שנה. נכנסים לאינטרסול הזה מחדר רחצה במפלס העליון. כדי להכנס צריך לעלות על סולם קטן, שכן ריצפת חדר הרחצה העליון נמוכה מריצפת האינטרסול/תקרת חדר הרחצה במפלס הנמוך. הפרש הגובה הוא בערך מטר. יש דלת קצרה. לא באורך מלא בגלל הפרשי הגבהים. לאחרונה שונה צו הארנונה כך שעליות גג מחויבות בארנונה. אבל, האם חוקי לחייב את עלית הגג הזו בהיטל בניה כאילו שממש בונים עוד 7 מ"ר?

ארז מירב
    מנהל בפורום

אגרת בניה על עליית גג

שלום, כל עוד נוצר חלל גג שיש אליו גישה הוא נכלל במניין השטחים הן לצורך אגרות בניה והן לצורך ארנונה: מתוך תקנות חישוב שטחים עליית גג: "כל שטח בעליית הגג שגבהו עולה על 1.8 מטר והגישה אליו במדרגות, יחשב כשטח עיקרי למגורים ושטחו יחשב במניין זכויות הבנייה. על מנת שהשטח לא ייכלל בזכויות הבניה העיקריות, אלא כ"שטח שירות" העלייה אליו תהיה בסולם בלבד. כל שטח שבין 1.8 מטר ל- 2.2 מטר יחושב כשטחי שירות. תותר הקמת חלונות "קוקיה" בגודל המתאים לאוורור חלל הגג, בתיאום אדריכלי עם הועדה המקומית. כל שטח בעליית גג שגובהו נמוך מ- 1.8 מטר לא יחושב כלל."

ארז מירב -meirav.com" target="_blank">יועץ מומחה לנושאי תכנון ורישוי        

ארז מירב
    יועץ מומחה בתחום התכנון והרישוי,
    הכנת חוות דעת לבימ"ש ויעוץ אדריכלי כללי
    erezmeirav1@gmail.com
    erez-meirav.com

היטל בניה על עלית גג שהגישה אליה עם סולם

מתנצלת, אך לא ברור לי מהתשובה, האם עלית הגג שלי שגובהה מעל 180סמ והגישה אליה עם סולם נייד חייבת בהיטל בניה. האם "שטח שרות" חייב בהיטל בניה מלא? כמו השטח למגורים?

ארז מירב
    מנהל בפורום

אגרת בניה על עליית גג

האם עלית הגג שלי שגובהה מעל 180סמ והגישה אליה עם סולם נייד חייבת בהיטל בניה? כן, כשטח שירות (בשל הסולם). האם "שטח שרות" חייב בהיטל בניה מלא? כמו השטח למגורים? כן, החישוב דומה-   32.40 ש"ח למ"ר ראי: 1.aspx  

ארז מירב
    erezmeirav1@gmail.com
    erez-meirav.com

חיוב עלית גג בהיטל בניה הכולל גם אגרות שונות?

חייבו אותי על השטח הזה גם באגרת סלילת כבישים, ביוב, מבני ציבור וכיו"ב. תקין?

ארז מירב
    מנהל בפורום

חיוב עלית גג בהיטל בניה הכולל גם אגרות שונות?

אכן חוקי

ארז מירב
    erezmeirav1@gmail.com
    erez-meirav.com

תודה רבה

תודה על היעוץ

מוצגות 7 תגובות – 1 עד 7 (מתוך 7 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.
דילוג לתוכן