אדריכלות ובניה בישראל

מרכז הדרכה פתוח

בור מים

נותני חסויות לאתר:

2 posts / 0 new
התגובה האחרונה
מאירציק
לא מחובר
נצפה לאחרונה: לפני 11 שנים 2 חודשים
הצטרפ/ה: 25/09/2009 - 10:19
בור מים
גירסה להדפסהSend by email

שלום!אני וחבריי מעונינים לבנות בור מים על מדרון כלשהוא באיזור ההר(סלע גירי מו הסתם)לבור ינוקזו מי גשמים הבור עמוק כמטר וחצי וקוטרו כ3 מטר, קירות הבור חצים בנויות מסלע טבעי וחלקם יהיו מטרסה ( סלעים ואדמה)הייתי מעונין לדעת האם אפשר לדעת עד כמה יהיה חילחול מהקירות ומהאדמה ובנוסף אם אני מעונין שהבור יאטם בצורה טובה יותר מה עליי לעשות :מלט בין האבנים? בטון? חומר אטים למים? איזה חומר? איך עובדים איתם? כמה החומר יכול לעלות...

אשמח אם תעירו את עיני בנושא!

תודה.

גבי פייר
לא מחובר
נצפה לאחרונה: לפני שנה אחת 7 חודשים
הצטרפ/ה: 11/08/2006 - 00:55
איטום מאגר מים

שלום מאיר,

במצב שתארת חילחול המים יהיה ודאי. יש להקפיד על ייצוב / ביסוס נכון של קירות הבור על מנת שלא יווצרו סדקים בין האבנים, בין הקירות לרצפה - ועוד. בניה מהסוג שציינת , עם אבנים (ואדמה ?!) לא תחזיק מעמד והמים יחלחלו / יברחו במהירות.

בניה נכונה של מאגר מים יש לבצע עם יציקת בטון , ברצפה ובקירות. זו השיטה הטובה והנכונה ביותר כאשר תוכל לאחר מכן להדביק את האבנים על גבי הקירות והרצפה. יש לדאוג לחיזוק הבטון עם רשת ברזל ומומלץ לבצע את יציקת הקירות ביחד עם יציקת הרצפה, ללא הפסקות ביציקה.

ליצירת בטון אטום ניתן להשתמש בחומר מסוג "סיקה-1 לבטון", בשעור של כ 5 -10 אחוזים ממשקל הצימנט (בהתאם להוראות היצרן).  לאחר היציקה מומלץ לבצע איטום נוסף של כל השטח עם חומר איטום צימנטי משחתי כגון סיקה-טופ 107 או טורוסיל, במספר שכבות. רק לאחר הייבוש- להדביק / להניח את אבני החיפוי.

הנ"ל מהווה תאור כללי בלבד של איטום ובניית מאגר מים מסוג זה.

אם הנך מתעקש שלא לבצע כך, צפויות להיות לך בעיות רבות מאוד בהמשך ונזילות שיהיה קשה מאוד לגלות ולטפל בהן בעתיד.  הסיכוי להצלחה נמוך- עד אפסי.

אך מכיוון ששאלת : לאיטום בין האבנים מומלץ להשתמש במלט וחול ועם מוסף מהיר התקשות מסוג סיקה 4A, המקנה לבטון איטום מוחלט וגורם לו להתפשט בעת תהליך ההתקשות, כך שיצמד היטב למקומו בין האבנים ויפחית את החשש לסדיקה. 

בברכה,
גבי פייר
איטום

מודעת גוגל

.


אינדקס

חדש!
אינדקס הבניה בישראל עולה לאוויר בימים אלו בגרסת הרצה.
העסקים שירשמו לאינדקס בתקופת ההרצה, ימשיכו להתפרסם ללא עלות עם סיום הפיתוח.

 

כיצד אוסיף את העסק שלי לאינדקס העסקים?

1. ראשית, בצע הרשמה קצרה  ומהירה לאתר (או כניסה במידה ונרשמת בעבר).

2. לאחר מכן,  לחץ כאן ליצירת כרטיס עסק. 

3. לאחר שסיימת, ביכולתך לקדם את כרטיסך למקום בולט בדף הראשי. לפרטים נוספים לחץ כאן.

החסות לאתר באדיבות:

/