אדריכלות ובניה בישראל

מרכז הדרכה פתוח

דקים מי השרון

גירסה להדפסהSend by email
איזורי פעילות בארץ: 

דקים מי השרון

 

במחסן העצים מי השרון קיימים סגנונות שונים של דקים מי השרון. בארץ ניתן למצוא סוגים שונים של דקים כאשר הם שונים מזה במספר תכונות כגון תכונות פיזיות, רמת גימור, עלויות תחזוק וכמובן גימור. יש כמה דברים שחשוב מאוד לדעת לפני שבוחרים דק. במאמר זה נדון בכמה מהם.

 

רמת הקושי של הדקים

דקים שעשויים מסוגי עצים שונים יהיו בעלי רמת קושי שונה. ככל שדק רך יותר הוא חשוף לפגיעות פיזיות כגון שריטות. לעומת זאת, דקים קשים מאופיינים בחסינות רבה יותר לפגיעות פיזיות. דקים העשויים מעצים הגדלים באזורים טרופיים חסינים יותר באופן טבעי מפני פגעי מזג אוויר ומזיקים. דקים העשויים מעצים אחרים, לעומת זאת, חייבים לעבור תהליך של חיטוי מפני מזיקים ופטריות.

 

עלויות ותחזוק של הדק

כל סוגי הדקים חייבים לעבור תהליכי תחזוק מדי פעם. משך התקופה שעוברת בין תחזוק לתחזוק נקבעת על פי סוג העץ שממנו עשוי הדק. דקים רכים ידרשו תחזוק לעיתים הרבה יותר קרובים לעומת דקים קשים שכשאמור למעלה הם הרבה יותר עמידים. בכל מקרה, רוב סוגי הדקים דורשים תחזוק אחת לחצי שנה עד שנה.

 

מחיר הדק

סעיף זה מתקשר לסעיף הקודם. לפני בחירת דק עליכם לקבוע מראש מסגרת תקציב המיועדת לרכישת הדק. דקים שונים נמכרים בעלויות שונות. דקים העשויים מסוגי עצים רכים כמו עץ האורן הם יותר זולים מדקים העשויים מסוגי עצים קשיחים כמו איפאה וטיק.

כאשר אתם בוחרים בדקים זולים יש לקחת בחשבון שדקים אלו זקוקים לתחזוק לעיתים הרבה יותר קרובות. לכן, אולי כדאי לשקול רכישת דקים יקרים יותר שדורשים פחות תחזוק ולכן בטווח הארוך יעלו פחות מסוגי הדקים הזולים.  בשורה התחתונה, התקציב שלכם הוא זה שיקבע את סוג הדקים שתרכשו ומאוד מומלץ לכוון לכיוון הדקים העשויים מעצים קשיחים.

 

איך אתם אוהבים את הדק שלכם

אמנם שיקול זה מופיע אחרון אך הוא לא פחות חשוב מהשיקולים האחרים. בסופו של דבר, הדק ילווה אתכם שנים רבות ולכן כדאי שתבחרו דק שמוצא חן בעינכם ותהיו מרוצים ממנו בכל פעם שתראו אותו. קיימים סוגים רבים של דקים ובטוח תמצאו דק שאתם מתחברים אליו.

Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.

מודעות

.


חדש!

אינדקס הבניה בישראל עולה לאוויר בימים אלו בגרסת הרצה.
העסקים שירשמו לאינדקס בתקופת ההרצה, ימשיכו להתפרסם ללא עלות עם סיום הפיתוח.

כיצד אוסיף את העסק שלי לאינדקס העסקים?

1. ראשית, בצע הרשמה קצרה  ומהירה לאתר (או כניסה במידה ונרשמת בעבר).
2. לאחר מכן,  לחץ כאן ליצירת כרטיס עסק.
3. לאחר שסיימת, ביכולתך לקדם את כרטיסך למקום בולט בדף הראשי. לפרטים נוספים לחץ כאן.