אדריכלות ובניה בישראל

מרכז הדרכה פתוח

בדיקת דירה- פעולה חשובה לפני מועד האכלוס

גירסה להדפסהSend by email
סוג הבית: 
בית דו משפחתי
מספר מפלסים: 
שתי קומות או יותר
חד' שינה: 
4
שטח הבית במ"ר: 
250.00
תיאור חופשי של תכנית זו: 

 

רכישת דירה הינה הוצאה כספית גדולה אם לא הגדולה מכולן. ישנן דירות מיד שנייה, אך יש שרוכשים את הדירות מקבלן, כאשר הן חדשות לחלוטין, אך אין זה אומר, כי דירות אלה, אין בהן ליקויי בניה. ראשית יש לבדוק את מצב הדירה, היות והסיוט של כל מי שרכש דירה, הינו לגלות לאחר כמה חודשים כי יש בה ליקויי בנייה. לפני שבכלל תחתמו על חוזה רכש של הדירה, יש לבצע בה בדיקת דירה, באמצעות מומחים לבדק בית כאשר מומחים אלה, הינם בעלי תואר של מהנדס בניין.

 

מי שמבצע את בדיקת דירה או מה שנקרא בשפה המוכרת יותר "בדק בית" בודקים היטב על פי סדר מפורט ליקויים שונים במבנה, רטיבות אם קיימת ומהיכן היא נובעת, המתקנים השונים כגון מערכת הביוב והאינסטלציה, מערכת החשמל, חלונות, דלתות, איטום של הדירה כגון קירות חיצוניים ועוד. כאשר מדובר על דירה חדשה שנרכשה מקבלן,ף ישנה אחריות קבלן, אך כאשר רוכשים דירה ציד שנייה, אין עליה אחריות ולכן יש לבדוק היטב את הנכס לפני רכישתו וכן, יש להוציא דו"ח ליקויים, כך שניתן יהיה להוריד ממחיר הדירה באמצעות דו"ח זה שאף כולל את עלויות התיקונים במידה ואין ליקויי בנייה חמורים יותר.

 

מכשור מקצועי שבאמצעותו מגלים ליקויי בנייה

 

ראשית, מהנדס בניין שהוא בעל חברת בדק בית, יבקש את הגרמושקה של הבית שהוא התשריט של הבית, כך שיבחן אם הבנייה נעשתה על פי התכנון ושלא קיימות חריגות בנייה כגון מרפסת שנסגרה ע"י הבעלים הנוכחים והפכה לחדר, אם ישנה בנייה של חדר נוסף שלא נראה בתשריט וכדומה. את מצב הרטיבות בדירה, בודקים באמצעות מצלמה תרמית, אשר מגלה היכן ישנן נזילות, אם הבית חייב באיטום או בהחלפת מערכת אינסטלציה חדשה, במידה והדירה בנויה למעלה מ-20 שנה.  גם את בניין המגורים יש לבדוק למשל את מצב מעלית הבניין, הלובי, התחזוקה של הבניין, אם הכניסה מטופחת ואם וועד הבית מתפקד כשורה. 

 

 החלק הבירוקרטי ברישום הדירה שיש לבדוק

 

החלק הבירוקרטי של רכישת דירה אינו פשוט. ישנו סיכוי לכל מיני תקלות שיש להימנע מהן, ע"י ביצוע בדיקות שונות ובסיסיות. יש לבחון את נסח הטאבו של הדירה, מה שיראה על כמה דברים חשובים, כגון מי מחזיק בבעלות הנכס, האם יש על הנכס שעבודים שונים כגון משכנתא. מה שיש להימנע ממנו הוא שעבוד של הנכס לצד שלישי, מה שיגרום לבעיות רבות.

 

  אהבתם את המאמר? זקוקים למידע נוסף?  בקרו באתר https://saga-bedek.co.il

 

 

 

 

 

 

 

שם משרד האדריכלים: 
סאגה
אתר האינטרנט: 

צור קשר עם העסק

שאלת אבטחה:
האתגר הבא נועד לוודא שהפנייה שלך אמיתית, כדי למנוע משלוח דואר זבל לבעל העסק.

מודעת גוגל

.


אינדקס

חדש!
אינדקס הבניה בישראל עולה לאוויר בימים אלו בגרסת הרצה.
העסקים שירשמו לאינדקס בתקופת ההרצה, ימשיכו להתפרסם ללא עלות עם סיום הפיתוח.

 

כיצד אוסיף את העסק שלי לאינדקס העסקים?

1. ראשית, בצע הרשמה קצרה  ומהירה לאתר (או כניסה במידה ונרשמת בעבר).

2. לאחר מכן,  לחץ כאן ליצירת כרטיס עסק. 

3. לאחר שסיימת, ביכולתך לקדם את כרטיסך למקום בולט בדף הראשי. לפרטים נוספים לחץ כאן.

החסות לאתר באדיבות:

בונדקס