אדריכלות ובניה בישראל

מרכז הדרכה פתוח

מדוע פיקוח בניה חוסך לנו עשרות אלפי שקלים

גירסה להדפסהSend by email
סוג הבית: 
בית פרטי בודד
מספר מפלסים: 
קומה אחת בלבד
חד' שינה: 
1
שטח הבית במ"ר: 
200.00
תיאור חופשי של תכנית זו: 

 

פיקוח בניה הוא הנושא החשוב ביותר בכל פרויקט בניה .

מהו ניהול ופיקוח בענף הבנייה

כל פרויקט ולו הקטן ביותר, מכיל כמה נישות מקצועיות כמו לדוגמה, יציקה, אינסטלציה, מסגרות ונגרות. חייב להיות אדם מקצועי אחד שמנהל את כל תחומי העבודה בשטח ומוודא שהכול נעשה על פי הנדרש. המפקח הוא בר סמכא בכל שאלה מקצועית בכל החלטה ובכל שינוי. ללא אישורו בכתב אין אפשרות לקדם תהליכים במיזם.

הפיקוח ההדוק על כל הרבדים יוצר ביקורת וניהול תקין וחוסך לכל יזם הבונה בניין או לכל אדם המשפץ את ביתו עשרות אלפי שקלים שהיו יכולים לרדת לטמיון אם המפקח לא היה מתריע על כל פעולה שמבוצעת לא כהלכה או לא באמצעות החומרים העמידים שנכתבו בכתב הכמויות .

קבלני המשנה יכלו לדרוש כספים כראות עיניהם עבור עבודתם אך המפקח העובד לפי כתב הכמויות, מבצע מכרז בין הקבלנים השונים ובוחר בקבלן הטוב ביותר מבחינת המחיר ומבחינת חוות הדעת שקיבל על עבודתו המקצועית .

תחומי הפיקוח של המפקח

המפקח מכיר את הפרויקט משלב התכנון ומטרתו היא לדבוק בתכניות, לבצע את הפרויקט כהלכה אך בסכום הנמוך ביותר שאפשר וכך לחסוך הרבה מאד כספים ליזם או לגורם המשפץ. הביקורת התכופה והפיקוח הצמוד מונעים ליקויי בניה, עבודה לא יסודית, שימוש בחומרי גלם בטיב ירוד ללא תו תקן, או שאינם תואמים את הדרישות בכתב הכמויות .

כל תקלה כזו מטופלת במקום. חומרי הגלם מוצאים מהשטח והקבלן לא יכול להמשיך לעבוד עד שהוא לא מציג בפני המפקח את החומרים הנדרשים שבהם הוא יעשה שימוש. עבודה שבוצעה לא כהלכה תפורק והקבלן יבצע הכול מחדש וכו'. כל זאת כדי שלא יהיה צורך בעבודות נוספות בתום הפרויקט שיעלו סכומי כסף מיותרים ליזם.

המפקח ידאג שכל קבלן יסיים את עבודתו על פי המועד שנקבע לו ואם לא יחולו עליו קנסות. אי עמידה בלוח הזמנים מעכבת את מסירת הפרויקט . אם מדובר לדוגמה במתחם ציבורי, כל עיכוב מונע את פתיחת המקום לקהל וגורר הפסדי כסף ניכרים לבעל המקום או לגורם המפעיל אותו.

תחומי עיסוקו של המפקח

כל מפקח בניה מודע לכל פרט ופרט בתחומי הבניה השונים ולכן הוא מסוגל לפקח על כל קבלני המשנה, המתכננים, האדריכלים וכל גורם אחר כדי למסור פרויקט מושלם ובזמן.

שם משרד האדריכלים: 
סאגה
אתר האינטרנט: 

צור קשר עם העסק

שאלת אבטחה:
האתגר הבא נועד לוודא שהפנייה שלך אמיתית, כדי למנוע משלוח דואר זבל לבעל העסק.

מודעת גוגל

.


אינדקס

חדש!
אינדקס הבניה בישראל עולה לאוויר בימים אלו בגרסת הרצה.
העסקים שירשמו לאינדקס בתקופת ההרצה, ימשיכו להתפרסם ללא עלות עם סיום הפיתוח.

 

כיצד אוסיף את העסק שלי לאינדקס העסקים?

1. ראשית, בצע הרשמה קצרה  ומהירה לאתר (או כניסה במידה ונרשמת בעבר).

2. לאחר מכן,  לחץ כאן ליצירת כרטיס עסק. 

3. לאחר שסיימת, ביכולתך לקדם את כרטיסך למקום בולט בדף הראשי. לפרטים נוספים לחץ כאן.

החסות לאתר באדיבות:

בונדקס